خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مقاله نقش فناوري ارتباطات و اطلاعات در اشتغالزايي فارغ التحصيلان تحت pdf
تاريخ : 25 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله نقش فناوري ارتباطات و اطلاعات در اشتغالزايي فارغ التحصيلان تحت pdf دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش فناوري ارتباطات و اطلاعات در اشتغالزايي فارغ التحصيلان تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نقش فناوري ارتباطات و اطلاعات در اشتغالزايي فارغ التحصيلان تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقش فناوري ارتباطات و اطلاعات در اشتغالزايي فارغ التحصيلان تحت pdf :

سال انتشار: 1382

محل انتشار: اولین همایش اشتغال و نظام آموزش عالی کشور

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

احمد سرداری – استادیار دانشگاه شاهد
محمود محمودزاده – دانشجوی دکترای اقتصاد

چکیده:

در این مقاله نقش ICT در اشتغال با تاکید بر تجربه کشورها و وضعیت ایران بررسی شده است. فناوری ارتباطات و اطلاعات تمامی بخش ها از جمله بخش اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده است. از مزایای مهم ICT تاثیر آن بر اشتغال است که باعث شده کشورهای پیشرفته دنیا (از جمله کشورهای OECD و ;.)سرمایه گذاری زیادی را برای توسعه ICT انجام داده اند که نتیجه آن افزایش تجارت، صادرات، اشتغال ، R&D و ; بوده است.
با توجه به ماهیت پویای آن بیشتر برای نیروی انسانی مهارت بالا (1high-skill) و تحصیل کرده فراهم است هرچند برای نیروی انسانی مهارت پایین (LOW-skill) نیز زمینه فعالیت ایجاد میشود، تربیت نیروی انسانی مهارت بالا از برنامه های راهبردی کشورهای پیشرفته است.
بیکاری یک معضل عمومی در اقتصاد ایران است . با توجه به اینکه زمان و هزینه زیادی برای تربیت نیروی انسانی مهارت بالا صرف میشوداز این نظر بیکاری این قشر از هزینه فرصت بسیار بالایی برخوردار است.
تربیت نیروی انسانی متخصص نه تنها می تواند مشکل اشتغال را برای این قشر رفع نماید بلکه پیامدهای اقتصادی مثبتی از جمله افزایش و تنوع صادرات، افزایشتولید ملی، ایجاد مزیت نسبی را به دنبال خواهد داشت. بنابراین سرمایه گذاری ، تحقیق و توسعه در بخش ICT و تربیت میروی انسانی مهارت بالا میتواند فرصت های جدیدی را برای اقتصاد ایران فراهم نماید.
در تحقق این اهداف تاکید بر رویکرد های توسعه ای نوین در برنامه ها توسعه اقتصادی و اجرای سیاستهای خاص بخشی برای گسترش ICT توجه اموزش عالی و مراکز فنی و حرفه ای می تواند بسترهای مناسبی را برای اشتغال فراهم نماید.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *