خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مقاله الگوهاي کالبدي برگرفته از حکمت و هنر ايراني اسلامي (نمونه موردي انطباق فضاي موسيقايي وکالبد

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله الگوهاي کالبدي برگرفته از حکمت و هنر ايراني اسلامي (نمونه موردي انطباق فضاي موسيقايي وکالبد معماري ايراني) تحت pdf دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله الگوهاي کالبدي برگرفته از حکمت و هنر ايراني اسلامي (نمونه موردي انطباق فضاي موسيقايي وکالبد معماري ايراني) تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله الگوهاي کالبدي برگرفته از حکمت و هنر ايراني اسلامي (نمونه موردي انطباق فضاي موسيقايي وکالبد معماري ايراني) تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله الگوهاي کالبدي برگرفته از حکمت و هنر ايراني اسلامي (نمونه موردي انطباق فضاي موسيقايي وکالبد معماري ايراني) تحت pdf :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین کنفرانس ملی بنای ماندگار
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
مرضیه محمدمیری – دانشجوی کارشناسی ارشدمعماری
سیدمحمدرضا فاروقی – عضوهئیت علمی دانشگاه گیلان
حسن شاهی – کارشناس ارشدمعماری

چکیده:
شئون مختلف هنر ایرانی اسلامی، ازجمله معماری و موسیقی سنتی ایرانی، دارای اصول مشترکی هستند که در ساختار، مفاهیم و همینطور در اجزای آنها جاری و ساری است. این اصول که نشات گرفته از معرفت و حکمت ایرانی اسلامی می باشد، با تمام شئون زندگی ایرانیان در طول تاریخ عجین بوده، نیاز معنوی ایشان را مرتفع می نموده و جزئی از هویت آنها گشته است. هویتی که برای ایرانی معاصر به سبب هجوم مدرنیته از دنیای غرب، کمرنگ شده است. معمار ایرانی معاصر چندیست در به در هویتش را می جوید و نشانه هایش را صرفا در موتیف های ظاهری و شکلی کاوش می کند و به کار می بندد. این روش تا حدودی موفقیت آمیز بوده اما به زعم اکثر کارشناسان راه حل بهینه به شمار نمی رود. هدف از این تحقیق شناخت برخی از اصول و مفاهیم ساختاری هنر ایرانی اسلامی از طریق مطالعه تطبیقی معماری وسایر هنر ها به شکل اختصاصی موسیقی سنتی ایران است تا از این طریق به جستجوی هویت گمشده معماری ایرانی بپردازد. در این پژوهش از روش سیستماتیک با ساختار نرماتیو استفاده شده است و به بررسی بایدها می پردازد. در جمع آوری داده ها از روش کتابخانه ای استفاده شده است. نتایج حاصل از تحقیق بیانگر اینست که اصولی همچون وحدت گرایی، درونگرایی، سلسله مراتب و; همواره در حکمت و هنر ایرانی اسلامی از جمله معماری و موسیقی ایرانی جاری بوده است. امید است محصول این پژوهش برای طراحان معمار در بکارگیری اصول نامبرده راهگشا باشد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *