خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مقالات من
تاريخ : 28 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

خدمات عمومي لازم براي صنايع غذايي تحت pdf دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد خدمات عمومي لازم براي صنايع غذايي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي خدمات عمومي لازم براي صنايع غذايي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن خدمات عمومي لازم براي صنايع غذايي تحت pdf :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : هفتمين کنفرانس بين المللي اقتصاد و مديريت

تعداد صفحات : 15

چکیده مقاله:

خدمات عمومی گسترده ای در پیدایش صنایع غذایی و گسترش اینصنعت دخالت دارند که ما در این مقاله ، این خدمات عمومی لازم برایصنایع غذایی را نام برده و به سه مورد از این خدمات عمومی که شامل:تبلیغات و خدمات نمایشگاهی ، حمل و نقل و باربری و خدماتآموزشی است، اشاره می کنیم و کاستی های این خدمات را در ایرانبررسی می کنیم و از برخی منظر ها با کشور های دیگر مقایسه میکنیم همچنین در این مقاله به دلایل اهمیت هر یک از این خدمات ونقش آن ها در این صنعت می پردازیم.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 28 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

مولفه ها و مدل هاي اصلي تجارت الکترونيک تحت pdf دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مولفه ها و مدل هاي اصلي تجارت الکترونيک تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مولفه ها و مدل هاي اصلي تجارت الکترونيک تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مولفه ها و مدل هاي اصلي تجارت الکترونيک تحت pdf :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس جهاني مديريت، اقتصاد حسابداري و علوم انساني در آغاز هزاره سوم

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

تجارت الکترونیک (E-Commerce) مفهوم و جریان نیرومندی است که جوامع کنونی را دستخوش تغییرات زیادی نموده است. تجارت الکترونیکی از نمودهای قابل لمس پیشرفتهای شگرف تکنولوژی فناوری اطلاعات در عرصه اقتصاد و تجارت می باشد. این مدل از تجارت به دلیل مزایا و منافع فراوانی که برای جوامع انسانی دارد، به سرعت در حال همه گیرشدن است. می توان با قاطعیت ادعا کرد که تجارت الکترونیکی خیلی از محدودیت ها و نواقش تجارت سنتی را از پیش روی بشر برداشته است و نه تنها نوع و شکل ظاهری تجارت سنتی را بلکه محتوای امر تجارت را نیز گریبانگیر تغییرات اساسی و زیر بنایی نموده است، تغییراتی که مبنا و اساس هر گونه اقدام و نظر در عرصه اقتصاد جهانی واقع شده است. وجود بازارها و فروشگاه های مجازی که هیچ مکان فیزیکی را اشغال نکرده است و درعین حال قابلیت دسترسی ساده، بازدید و گردش در این بازارها به صورت لحظه ای و در هر کجای جهان بدون ترک منزل میسر شده است همچنین انتخاب و سفارش خرید کالاهایی که در نقاط مختلفی از جهان در صفحات فروشگاه های اینترنتی بین المللی قرار دارند و بر روی شبکه های مجازی نیز تبلیغ می شوند به روش پرداخت های الکترونیکی فراهم می باشد. در این مقاله سعی شده به معرفی تجارت الکترونیک و تاریخچه پیدایش آن در جهان پرداخته شود و همچنین چهارچوب و ساختار مورد نیاز پایه گذاری این تکنولوژی اشاره ای کرده ایم و مراحل ایجاد و مدلهای مرسوم تجارت الکترونیکی که بیشترین کارایی و کاربرد را در جهان و ایران داشته معرفی نمودیم و در پایان به مزایای غیر قابل انکار تجارت الکترونیکی پرداخته ایم.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 28 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله مهدويت در اديان الهي تحت pdf دارای 197 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مهدويت در اديان الهي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مهدويت در اديان الهي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مهدويت در اديان الهي تحت pdf :

مهدویت در ادیان الهی

قرآن و حضرت مهدی(عج)
یكی از موضوعات قرآنی كه خداوند متعال به آن اشاره فرموده است، مسأله حضرت مهدی(عج) و قیام آن حضرت می‌باشد. باید گفت؛ لازم نیست هر موضوع صحیحی با تمام خصوصیات و مشخصاتش در قرآن كریم وارد شده باشد.
چه بسیار جزئیات صیح و درستی كه آن كتاب آسمانی اصلاً متعرض آن نشده است و ثانیاً؛ آیاتی چند در آن كتاب مقدس وجود دارد كه روزی را برای جهان نوید می‌دهد كه حق پرستان و حزب خدا پرستان و طرفداران دین و مردم شایسته جهان، قدرت و حكومت زمین را قبضه ی نمایند و دین اسلام بر تمام ادیان غالب می‌گردد.

از باب نمونه
1-در سوره انبیاء آیه 105 می‌فرماید:
و لقد كتبنا فی الزبور من بعد الذكر ان الارض یرثها عبادی الصالحون
ما بعد از آنكه در تورات نوشته بودیم در زبور نوشتیم كه بندگان شایسته من وارث زمین می‌شوند.
2-در سوره نور آیه 55 می‌فرماید:

خداوند به كسانی از شما كه ایمان آورده اند و عمل شایسته انجام داده اند، وعده داده كه آنان را خلیفه زمین گرداند، چنان كه گذشتگانشان را نیز قبلاً خیفه گردانیده بود و دینی را كه برایشان پسندیده است، استوار و نیرومند گرداند و ترسشان را به ایمنی تبدیل كند تا مرا عبادت كنند و چیزی را شریك قرار ندهند.
3-در سوره قصص آیه 4 می‌فرماید:
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین.
ما اراده كرده ایم كه به ضعیفان زمین منت نهاده، و آنها را پیشوایان و وارثان زمین گردانیم.
4-در سوره توبه آیه 33 می‌فرماید:
هوالذی ارسل رسوله بالهدی و دین الحق لیظهره علی الذین كله ولو كره المشركون.
او خدایی است كه رسولش را با هدایت و دین حق فرستاده تا بر تمام ادیان غالب گردد، اگرچه مشركین آن را مكروه داشته باشند.
از این ایات شریفه اجمالاً استفاده می‌شود كه: دنیا روزی را در پیش دارد كه قدرت و اداره زمین به دست مؤمنین و رجال شایسته افتاده، پیشوا و پیشرو تمدنهای بشری می‌گردند و دین اسلام بر تمام ادیان غالب می‌شود و یكتاپرستی جایگزین شرك می‌گردد.

آن عصر درخشان؛ همان روز نهضت مصلح یبی و منجی بشریت و مهدی موعودی می‌باشد و آن انقلاب جهانگیر و همه جانبه توسط مسلمین شایسته انجام می‌یابد.
عمره از سوی آن حضرت و … نیز از كارهایی است كه منتظران عاشق و فراوان انجام می‌دهند.

امام مهدی(ع) در قرآن
« و لقد كتبنا فی الزبور من بعد الذكر ان الارض یرثها عبادی الصلحون»
ما در زبور داود، از پس ذكر(تورات)، نوشته ایم كه سرانجام، زمین را بندگان شایسته ما به ارث می‌برند(و بر كره زمین حاكم می‌شوند)
طبق فرموده پیشوای پنجم حضرت امام محمد باقر(ع)، این بندگان شایسته كه وارثان زمین شوند. اصحاب مهدی(ع) هستند، در آخرالزمان.

ویژگیهای یاران حضرت مهدی(ع) از نگاه قرآن
در قرآن مجید این كتاب انسان ساز و حركت آفرین در رابطه با یاران حضرت مهدی(عج) یك آیه است كه بسیار امید بخش و سازنده است این آیه در حقیقت بیانگر حقایق و واقعیتهایی است كه اگر به طور جدی و همه جانبه تعیب گردد، موانع سر راه را بر می‌دارد و جهان را به استقبال مصلح جهانی حركت می‌دهد.
در سوره مائده آیه 59 خداوند بطور مستقیم مؤمنان را مورد خطاب قرار داده و می‌فرماید:
ای مؤمنان هركس از شما مرتد شد و از اسلام بیرون رفت! خداوند در اینده جمعیتی را می‌آورد كه دارای پنج امتیاز هستند.
1-هم خداوند آنها را دوست دارد و هم آنها خدا را دوست دارند؛
2-در برابر مؤمنان خاضع و مهربانند؛

3-در بابر مشركان و دشمنان- سرسخت و نیرومندند.
4-بطور پی گیر در راه خدا جهاد و تلاش می‌كنند؛
5-در مسیر انجام وظیفه از سرزنش هیچ سرزنش كننده‌ای می‌هراسند؛ این فضل خا است كه به هر كسی بخواهد( و شایسته ببیند) ی دهد ضل و رحمت خدا وسیع است و او بر همه چیز آگاه است.
نكاتی پیرامون 313 یار مخصوص حضرت مهدی(عج)
پیرامون 313 یار مخصوص و ویژه امام زمان به دو نكته مهم اشاره می‌نماییم:

1-تواتر حدیث 313 نفر : در همه جا معروف است و در كتاب‌های مربوط به امام زمان(عج) نوشته شده كه هنگام ظهور آن حضرت 313 نفر یاران مخصوصش به او می‌پیوندند و همچون كوه در برابر حوادث ایستادگی كرده همراه امام(ع) هستند و این حدیث 313 نفر در كتب معروف مانند بحارالانوار و اثبات الهداه و منتخب الاثر … آمده است.
2-ویژگیهای مخصوص یاران خالص یعنی 313 نفر از دیدگاه روایات:
هنگام ظهور امام قائم(ع) آن حضرت قبل از آنكه كنار كعبه برود و تكیه بر كعبه كند و صدای دل آرای خود را بلند كرده و به جهانیان برساند، در مكانی به نام ذی طوی در انتظار 313 نفر از یاران خاصش توقف می‌كند تا اینكه آنها می‌آیند و به آن حضرت می‌پیوندند … و از آنجا همراه امام به كنار كعبه می‌روند…
ب)313 نفر از ازراف جهان جمع می‌شوند

امام باقر(ع) می‌فرماید:
خداوند برای حضرت قائم (عج) از دورترین شهرها به تعداد جنگاوران جنگ بدر،
313 مرد را جمع می‌كند.
ج)313 نفر نخستین بیعت كنندگان با امام قائم(عج) هستند.
هنگام ظهور نخستین كسانی كه پس از جبرییل امین(ع) با امام قائم (عج) بیعت می‌كنند. همین 313 نفر هستند و این مطلب در احادیث آمده است. البته باید توجه داشت كه در آغاز ظهو یاران امام زمان 313 نفرند وگرنه بطور سریه بر یاران ان حضرت افزوده می‌شود. بطوری كه در همان آغاز به 10000 نفر می‌رسند .
د)313 نفر جانبازان سلحشورند

امام سجاد (ع) می‌فرماید:
این 313 نفر در حدی از ایثار و جانبازی و شجاعت و سلحشوری هستند كه دشمنان قائم جمع می‌شوند تا ان حضرت را به قتل برساند، همین 113 نفر با دفاع قهرمانانه در راه آن حضرت دشمنان را دفع می‌كنند.
هـ)313 نفر پرچمداران و حاكمان روی زمین هستند
امام صادق (ع) فرمود:

گویا امام قائم(عج) را در بالای منبر كوفه می‌نگرم كه یارانش 313 نفر مرد، به تعداد
جنگاوران مسلمانان جتگ بدر- اطرافش را گرفته اند این یاران پرچمداران و حاكمان بر مردم در زمین از جانب خداوند هستند.
و)313 نفر امت معدوده و همچون پاره‌های ابرهای متراكم هستند
در قرآن می‌خوانیم- هرجا كه باشید، خداوند همه شما را حاضر می‌كند- در تفسیر این آیه شریفه اام باقر(ع) می‌فرماید:
منظور یاران قائم (عج) اند كه 313 نفرند، به خدا سوگند منظور از امت معدوده كه(در سوره هود آمده) آنها هستند. به خدا سوگند در یك ساعت همگی جمع می‌شوند، همچون پاره‌های ابر پائیزی كه بر اثر باد جمع و متراكم می‌گردد.

امام صادق در تفسیر آیه 80 سوره هود كه در آن آمده، حضرت لوط به قوم سركش و تبهكار خود گفت،«اوان لی بكم قوه او اودی الی ركن شدید» فرمود.
منظور از قوه همان قائم(عج) است و منظور از ركن شدید(پشتیبانان محكم) 313 نفر از یاران هستند.
ح)امام باقر(ع) فرمود:
امام قائم(عج) دارای 313 نفر یاور است كه این افراد از عجم هستند، برخی از آنها در روز بر روی ابر سوار شده و راه می‌روند و به نام و اوصاف و نسب معروفند.
ط)دست خدا باای سر حضرت مهدی(عج) و یارانش است.
این مطلب از ایه شریفه «ان تنصروالله ینصركم و یثبت اقدامكم» استفاده می‌شود.
ی)50 نفر از 313 نفر یار مخصوص امام زمان (عج) از زنان هستند.
امام باقر(ع) می‌فرماید: سوگند به خدا سیصد و اندی نفر مرد می‌آیند كه در میانشان50 نفر زن هستند، آمدنشان همچون ابرهای پاییزی است.

وظایف شیعه در عصر انتظار
1-پاسداشت اندیشه‌ها
تار و پود جامعه و حكومت دینی را اعتقادات آسمانی تشكیل می‌دهد كه از سوی خداوند به وسیله وحی در اختیار بشر قرار گرفته است. حفظ و حراست این دستاورد گرانقدر و بی نظیر در هر زمانی لازم و ضروری است و در زمان فیبت حجت خدا ضرورتش دو چندان می‌شود؛ چرا كه وظیفه ظاهری ان حضرت نیز به علت غیبت بر دوش امت قرار دارد. از این رو، التزام فكری و عملی به اعتقادات ناب و حیاتی، تبلیغ و ترویج ان از راه‌های مشروع و اصولی، دعوت مردم دنیا به سوی آنها، انتقال آن به نسل‌های جدید و حراست و مرزبانی از همه حدود و ثغور عقیده ناب اسلامی، نخستین و ضروری ترین وظیفه هر منتظر واقعی در عصر انتظار است. در قرآن مجید
می‌خوانیم:

یا ایها الذین امنوا اصبروا و صابروا و رابطوا و اتقوا الله لعلكم تفلحون(آل عمران 200)
ای كسانی كه ایمان آورده اید، صبر كنید و ایستادگی ورزید و مرزها را نگهبانی كنید و از خدا پروا نمایید، امید است كه رستگار شوید.
مرزبانی، در این آیه، فراتر از مرربانی فیزیكی ممالك اسلامی‌است و شامل همه مرزهای فكری و عقیدتی و مانند آن می‌شود، چنانكه علامه طباطبایی در تفسیر طولانی این آیه به آن اشاره كرده است.

امام باقر(ع) در روایتی، آیه یاد شده را به ارتباط با حضرت مهدی(ع) تفسیر كرده و فرموده است:
اصبروا عی اداء و الفرائض و صابروا عدوكم و رابطوا امامكم المنتظر
در انجام واجبات شكیبایی ورزید و در بابر دشمنان پایداری كنید و با امام موعود خویش رابطه داشته باشید.
و این رابطه می‌تواند هم عقیدتی و فكری باشد و هم رابطه ظاهری اگر میسر شود- كه ان هم بی ارتباط با اندیشه و اعتقاد نمی‌تواند باشد.
نكته جالب تر اینكه، امام زمان(عج) در نامه‌ای كه برای شیخ مفید صادر فرمودند،
خود را «مرابط فی سیله» یعنی مرزبان راه خدا نامیده است و این مطلب علاوه بر تأیید
مدعای بالا، گویای هشیاری و سنگربانی پنهانی امام از مرزهای عقاید و معارف اسلامی‌است كه وظیفه هر منتظر، از جمله امام موعود می‌باشد.

2-هوشیاری انقلابی
جامعه شیعه تا تشكیل حكومت جهانی حضرت مهدی(عج) در حال نهضت و انقلاب است و هیچ حاكمی‌را جز آنكه خدا معرفی كرده به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل نیز در طول تاریخ، لبه تز حملات حاكمان ستمگر متوجه امامان و شیعیان بوده است و آنان در سیاهچال‌ها و بر سر دارها و زیر انواع شكنجه‌ها جان دادند، ولی از چنین عقیده ا دست نكشیدند. امام صادق(ع) از رسول خدا(ص) نقل می‌كنند:

گروهی در آینده خواهند آمد كه هر یك از آنان پنجاه برابر شما ]ارزش و[ پاداش دارد! اصحاب گفتند: آیا ما در ركاب شما در جنگ بدر، احد و حنین نجنگیدیم و قرآن در زمان ما نازل نشد؟ فرمود:چرا ولی آن گونه كه آنان تحمل می‌كنند و استقامت می‌ورزند، شما چنین طاقتی ندارید!
این صبر و طاقت، از ایمان محكم آنان سرچشمه می‌گیرد. چان كه رشید هجری- كه خود از قربانیان دار و دسته معاویه است- در پاسخ دخترش كه از او چنین تجلی كرد؛ «پدر تو چقدر تلاش و كوشش می‌كنی؟» گفت:«دخترم پس از ما مردمی‌بیایند كه بینش
و بصیرت دینی آنان به مراتب از تلاش و كوشش گذشتگان برتر باشد!»

وظیفه منتظران حفظ چنین روحیه و مقابله‌ی با حاكمان طاغوتی و مهدی‌های قلابی و بدلی است كه هر از چندگاه با تحریك دشمنان اسلام یا دنیاخواهی در گوشه و كنار جهان ادعای مهدویت می‌كنند و افراد ساده لوحی نیز گرد آنان حلقه می‌زنند. شناسایی و افشای ماهیت پلید این ناكسان نیز بخشی از هشیاری انقلابی منتظران واقعی است.

3-آراستگی اخلاقی
بنابر اعتقاد صحیح تشیع، امام معصوم باید همه كمالات انسانی را در حد اعلا دارا باشد و از هرگونه كژی و پلشتی منزه باشد؛
ان ذكرالخیر كنتم اوله و اصله و فزعه و معدنه و ماویه و منتهاه.
هرگاه از نیكی یاد شود ] اهل بیت[ اول و اصل و فرع و منبع و پناهگاه و نهایت خوبی هستید!
و قطعاً حضرت مهدی(ع) مكارم اخلاقی و كمالات انسانی را در حكومت خویش ترویج خواهد كرد و فساد و تباهی را ریشه كن خواهد نمود. پس طبیعی است كه منتظران این امام و آن حكومت، خود به زیبایی‌های اخلاقی آراسته و از زشتی‌های اخلاقی پیراسته باشند تا بهتر و سریع تر به منبع نیكی و كمال نزدیك شوند. امام
صادق علیه السلام آنان را چنین سفارش می‌كند؛

هركس دوست دارد از یاران مهدی(ع) باشد، باید انتظار بكشد و به تقوا و اخلاق نیك آراسته گردد؛ چنین كسی منتظر ]واقعی[ است و اگر پیش از ظهور از دنیا برود پاداش كسی را دارد كخ هدی را همراهی كرده است. پس (در دینداری و آراستگی اخلاقی) كوشا باشید و انتظار كشید و چنین حالتی گوارایتان باد‌ای گروهی كه مشمول رحمت الهی هستید!

4-اصلاحات عمومی
به گفته یكی از نویسندگان، «خلقی كه در انتظار ظهور مصلح به سر می‌برد، باید خود «صالح» باشد»؛ زیرا میان منتظر و موعود باید تشابه و سنخیت باشد و چون حضرت مهدی مصلح كل جهان و بشر است و یاران و كارگزارانش را از میان همین مردم انتخاب می‌كند، منتظران و امیدواران دولت او باید تا آنجا كه از دستشان بر می‌آید، همان كارهایی را انام دهند كه با است مصلح نهایی در سطح جهان انجام دهد. چنین وظیفه‌ای را علاوه بر انتظار، امر به معروف و نهی از منكر نیز بر عهده همگان نهاده است.

5-آمادگی رزمی
از روایات زمان ظهور بر می‌آید كه عده‌ای نابخرد در برابر حضرت مهدی(ع) دست به سلاح برده به مقابله بر می‌خیزند. آن حضرت نیز دست كم با لشكری به ظرفیت ده هزار نفر قیامش را اغاز می‌كند. پس منتظران واقعی باید، همه فنون جنگی و آمادگی نظامی‌را فرا گیرند تا بتوانند در موارد لزوم از رهبری الهی دفاع كنند، حتی از خدا بخواهند كه اگر پیش از ظهور از دنیا رفتند، خداوند آنها را در حالی از خدا بخواهند كه اگر پیش از ظهور از دنیا رفتند، خداوند آنها را در حالی كه كفن به تن دارند، مسلح و آماده از قبر بر انگیزد تا به یاری رهبر محبوب بشتابند.
موضوع آمادگی رزی علاوه بر اینكه مشمول عام آیه «و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه ….» هست، مورد تأكید خاص معصومین(ع) نیز قرار گرفته و حضرت صادق علیه السلام فرموده است:
هریك از شما باید برای قیام مهدی(ع) اسلحه تهیه كند گرچه یك نیزه(یا تیر) باشد و اگر خداوند بیند كه كسی چنین قصدی دارد، امید است عمر او را دراز كند تا مهدی(ع) را دریابر و از یاران او شود.
عشق و محبت فراوان به آن امام همام، برقراری ارتباط معنوی و حتی ظاهری با ایشان، در صبح و شام به یادشان بودن، دعا برای سلامتی و فرج، دادن صدقه و انجام حج و عمره از سوی آن حضرت و … نیز از كارهایی است كه منتظران عاشق و فراوان انجام می‌دهند.

بهترین اعمال
«بهترین اعمال امت من، انتظار فرج پروردگار است.»
این، سخن رسول خدا می‌باشد كه علمای شیعه برای مردم باز می‌گویند.
روزگار غیبت طولانی اما دوازدهم، صدها سال است كه به درازا كشیده شده است، و شاید صدها سال دیگر نیز، طول بكشد. در چنین سالهایی، انتظار فرج پروردگار را كشیدن، كاری سخت و پر طاقت بوده و پاداشی عظیم را در پی دارد.
اما زین العابدین(ع) درباره مردم این روزگار، اعلام داشته است:

-«مردم زمان او- امام غایب- از مردم تمامی‌زمانها برتر هستند؛ زیرا خداوند، عقل و فهمی‌به آنها داده كه غیبت در نزدشان، حكم مشاهده را دارد.
خداوند، این مردم را مثل كسانی می‌داند كه با شمشیر در پیش چشم پیامبر(ص) و در مقابل دشمنان پیكار كرده اند. آنها مخلصان حققی و شیعیان راستگوی ما هستند كه مردم را به طور آشكار و پنهان، به دین خدا می‌خوانند.
مردم روزگار غیبت طولانی، كاری دشوار را پیش روی دارند و دین خویش را به دشواری حفظ می‌كنند.رسول خدا درباره آنان می‌فرماید:«ثابت ماندن آنها بر دین خود، از كوتاه كردن شاخه‌های درخت خاردار با دست برهنه در شب ظلمانی، دشوارتر است. آن مردم، حكایت كسی را دارند كه پاره‌ای از آتش گداخته و مشتعل را در دست خویش نگه داشته اند.»

اا صادق(ع)، مردم روزگار غیبت را چنین توصیف می‌كند؛ او كسی است كه بعد از دورانی طاقت فرسا و بلا و ظلم طولانی، شیعیان خود را از غم نجات می‌دهد. پس خوشا بر كسانی كه آن روزگار را درك كنند!
اما شیعیان!
چه گروهی از آنان، قیام امام (عج) را شاهد خواهند بود؟
اما رضا(ع) در این باره خبر داده است:«آنچه شما چشمهای خود را به سویش دوخته اید- ظهور امام دوازدهم- واقع نخواهد شد، تا اینكه پاسكازی و جداسازی شوید؛ تا اینكه نماند از شما هر چه كمتر و كمتر.»
امام باقر(ع) نیز چنین سخنی را قبل از این، بیان داشته است:
شا در مورد چه چز سخن می‌گویید!

هیهات!هیهات!
آنچه گردنهای خود را به سویش می‌كشید، واقع نخواهد شد؛ تا اینكه پاكسازی شوید.
آنچه انتظارش را می‌برید، واقع نمی‌گردد؛ تا اینكه باز شناخته شده و از همدیگر جدا شوید.
آن روز- روز ظهور- فرا نمی‌رسد، تا اینكه شما غربال گردید!
آنچه منتظرش هستید، روی نخواهد داد؛ مگر پس از نومیدی!
امیرالمؤمنین علی(ع)، برای مردم زمان ظهور اما دوازدهم، مثالی می‌زند:«مردی ست كه دارای مقداری گندم می‌باشد. او پس ز اینكه گندم را پاك كرده است، آن را در خانه اش رها می‌سازد.

وقتی به گندم خویش باز می‌گردد، ناگهان می‌بیند كه در آن كرم افتاده است. پس آن را پاك كرده و دوباره در خانه انبار می‌سازد. مدتی می‌گذرد. وقتی او باز به سوی گندم بر می‌گردد، مقداری از آن را كرم زده می‌یابد؛ پس دوباره آن را از انبار بیرون آورده و پاكسازی می‌كند.
این كار، پیوسته تكرار می‌شود.
زمانی فرا می‌رسد كه از آن همه گندم، تنها یك دسته خوشه گندم باقی می‌ماند كه كرم نتوانسته است هیچ آسیبی به آن برساند. شما نیز، پیوسته در آسیب فتنه‌ها قرار داشته و پاكسازی می‌شوید؛ تا اینكه باقی نماند از شما، مگر جماعتی كه فتنه‌ها نمی‌تواند
آسیبشان رسامد.

شیعیان بیدار دل و معتقد به امام زمان(عج)، كه مشتاقان زیارت مولای خویش هستند، در روزگار غیبت طولانی، می‌توانند دل اما را شاد سازند!
چگونه؟!
علمای شیعه، احادیث و روایات فراوانی را نقل می‌كنند، كه همگی نشان از آگاهی اما زمان(عج)، بر اعمال و افكار آنها دارد:
یكی از شاگردان امام سادق(ع) ابتدا، آیه 105 سوره توبه را مطرح كرده بود.
«درستكار باشید كه خدا و رسولش و مؤمین، كردار شما را می‌بینند.»
سپس ز امام پرسیده بود:
-مؤمین، در این آیه چه كسانی هستند؟
امام صادق(ع) پاسخ داده بود:
-مؤمنین، ائمه می‌باشند.
اما مهدی(عج) كه ناظر و شاهد اعمال و افكار شیعیان است، از رفتار ناشایسته آنها اندوهگین شده و با نیكوكاری ایشان، شادمان می‌گردد.
پس، آنهایی كه بخواهند گرفتار فتنه و آسیب و آفت زندگی ذنیا نشوند، با مراقبت از كار خویش، نه تنها دل امام خود را شاد می‌سازند بلكه می‌توانند از امتحان و آزمایش
الهی، پیروز بیرون آیند.
آنهایی كه از غربال امتحان و آزمایش پروردگار، سر بلند بیرون می‌آیند، همراه دیگر مردم، سختی و فشار طاقت فرسایی را تحمل خواهند كرد؛ اما سرانجام، سعادت و پیروزی، از آن مردم خواهد بود. پیامبر درباره این روزگار، فرموده است:

-در آخر زمان، به امت من از سوی فرمانروایان ستمكار و بیدادگر، گرفتاریها و بلاهای سختی فرود می‌آید؛ بلاهایی كه سهمگین تر و سخت تر از آن، شنیده نشده است. به گونه‌ای بر مردم فشار می‌آید كه زمین با تمام گستردگی و وسعت خودش، برای آنها تنگ می‌نمایاند، و همه جا از ظلم و ستم، پر می‌شود.
در این روزگار، انسانها با ایمان، هیچ پاه و پناهگاهی برای خود نمی‌یابند، كه از ظلم ستمگران به آن پناه برند. انگاه است كه خداوند بزرگ، مردی از خاندان مرا بر می‌انگیزد، تا او به یاری خداوند، جهان را پر از عدل و داد می‌سازد. در حكومت عادلانه او، ساكنان اسمان و زمین، اضی و خشنود بوده و از عدالت و رفته و آسایش حكومتش، برخوردار خواهند شد.
زین، آنچه در دل دارد، به بركت وجود او و حكومت عادلانه اش، همه را بیرون می‌ریزد و آسمان، باران رحكت خویش را پیاپی خواهد بارید.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 28 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله ضرورت استاندارد و شرايط آن تحت pdf دارای 50 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ضرورت استاندارد و شرايط آن تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

بخشی از فهرست مطالب پروژه مقاله ضرورت استاندارد و شرايط آن تحت pdf

مقدمه  
تاریخچه  
« اهداف استانداردها»  
استاندارد اجباری  
استاندارد تشویقی  
علامت استاندارد ایران  
علائم استاندارد  
شبکه اطلاع رسانی  
اداره اوزان و مقیاس ها  
« استاداردهای 9000ISO »  
مزایای بکارگیری استاندارد:  
« استاندارد 14000 ISO»  
مزایای بکارگیری استاندارد:  
دامنه کاربرد:  
« استاندارد 18001 ohsAs »  
مزایای بکارگیری استاندارد:  
دامنه کاربرد:  
« استاندارد 17025 ISO/IEC»  
مزایای به کارگیری استاندارد:  
دامنه کاربرد:  
« استاندارد 16949 ISO/TS »  
مزایای به کارگیری استاندارد:  
دامنه کاربرد:  
«خط مشی کیفیت اداره ی کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان یزد »  
شرح وظایف: کارشناس صادرات و واردات  
شرح وظایف : ذی حساب  
شرح وظایف: کارشناس امور مالی  
شرح وظایف : کارشناس حوزه مدیریت  
شرح وظایف : حراست  
شرح وظایف : کارشناس طرح و برنامه  
شرح وظایف : رئیس اداره مالی  
اهم خدمات اداره ی کل استاندارد و تحقیقات صنعتی یزد  
اهم وظایف اداره ی کل استاندارد و تحقیقات صنعتی یزد  
منشور اخلاقی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی یزد:  
نقش بینش اقتصادی در طرح تصمیمات مدیر:  
مشاوره ای بودن مدیریت زمان:  
قدرت مدیریت مبتنی بر منصب و مقام است یا توانائی های فردی:  
بررسی عملکرد سازمان:  
شیوه های ارتباطی و اطلاع رسانی در داخل سازمان:  
کاربرد کامپیوتر در سازمان:  
برنامه های بلندمدت سازمان:  
استراتژیک سازمان برای رقابت با سازمان های دیگر  
چالش های سازمان:  
نقاط ضعف داخلی سازمان:  
مشکلات خارجی سازمان:  
چالش های مدیر:  
بروز خلافی از یکی از کارکنان سازمان:  
سازمان متمرکز یا غیرمتمرکز:  
قدرت مدیریت مبتنی بر منصب و مقام یا توانایی های فردی:  
چشم انداز سازمان:  
برنامه های کلان سازمان:  
رویه های سازمان:  
برنامه های عملیاتی:  
جهت تدوین استراتژی:  
عملکرد شرکت:  
کنترل:  
راهنمای سازمان:  
صف و ستاد:  
نظریه‌ی y , x :  
رزومه : (Resume)  

مقدمه

کیفیت مطلوب کالا و انجام صحیح خدمت از زمان آشنایی انسان با کمیت و خواص اشیاء همراه او بوده است. تا زمانی که تولید، دستی و غیر ماشینی و با استفاده از ابزارهای سنتی انجام می گرفت. تعیین کیفیت و تشخیص آن کار چندان مشکلی نبود و پی بردن به کیفیت تولید و خدمت با استفاده از حواس پنجگانه میسر بود اما با پیشرفت علوم، تکنولوژی، افزایش جمعیت، بالا رفتن میزان مصرف،      ضرورت تولید انبوه و در نتیجه جایگزین شدن ماشین به جای انسان و ابزار دستی، دیگر سنجش کیفیت با استفاده از حواس پنجگانه و بدون داشتن آزمایشگاه و ابزار و توانائی های فنی امکان پذیر نبود و در نتیجه ایجاد تشکیلاتی را به همین منظور در کشورهای مختلف جهان من جمله جمهوری اسلامی ایران مطرح می سازد

تاریخچه

گذشته از پیشرفت تاریخی غیر مدون استاندارد در ایران اولین تشکیلات مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران با تصویب قانون اوزان و مقیاس ها در سال 1304 به لحاظ ضرورت تعیین ویژگی ها و نظارت بر کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی، ایجاد یک تشیکلات رسمی مورد توجه قرار گرفته و هسته اولیه تشکیلات سازمانی مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به صورت اداره ای از وزارت بازرگانی وقت شکل می گیرد. در سال 1339 با تصویب قانون تأسیس مؤسسه استاندارد ایران، این مؤسسه کار خود را در چهار چوب هدف ها و مسئولیت های تعیین شده آغاز می نماید. مؤسسه در سال 1343 به عضویت سازمان بین المللی استاندارد ISO در آمده و این عضویت تا به امروز شکل به مؤثری ادامه دارد به گونه ای که در بیش تر کمیته های فنی بین المللی حضور فعال داشته و دبیرخانه بین المللی کمیته های فنی زیر در ایران مستقر است

1-   دبیرخانه کمیته های فنی زیر در ایران مستقر است

2- دبیرخانه کمیته فرعی واژه شناسی اطلاعات و اسناد

3-دبیرخانه کمیته فنی شرینده ها ( مواد فعال سطحی)

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران علاوه بر عضویت در سازمان بین المللی استاندارد با سازمان های زیر همکاری دارد

1- … کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک

2- … سازمان بین المللی اندازه شناسی

3- عهد نامه راجع به دفتر بین المللی اوزان و مقیاس ها

4- انجمن جهانی سازمان های تحقیقات صنعتی و تکنولوژی

مهمترین وظایف و مسئولیت های اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی یزد

1-تعیین، تدوین و نشر استانداردهای ملی به عنوان تنها مرجع رسمی کشور باستثنای مواد داروئی ( تدوین استانداردهای داروئی به عهده وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می باشد، تدوین استانداردهای انرژی هسته ای به سازمان انرژی اتمی واگذار گردیده است و جهت هماهنگی بهتر کارها وجود آمار دقیق استانداردها باید تماماً ثبت ملی شوند که این کار بر عهده مؤسسه استانداردی می باشد.)

2- انجام تحقیقات کاربردی به منظور تدوین استاندارد. بالا بردن کیفیت کالاهای تولید داخلی، کمک به بهبود روش های تولید و کارآیی صنایع

3- ترویج استاداردهای ملی

4- نظارت بر اجرای استاندارد های اجباری به منظور تأمین ایمنی و سلامت جامعه و حفظ منافع مصرف کننده و تولید کننده

5- کنترل کیفیت کالاهای صادراتی مشمول مقررات استاندارد اجباری و جلوگیری از صرور کالاهای نامرغوب به منظور فراهم نمودن امکان رقابت با کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین المللی

6- کنترل کیفیت کالاهای وارداتی مشمول مقررات استاندارد اجباری به منظور حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب خارجی

7- ترویج سیستم بین المللی یکاها SI به عنوان سیستم رسمی اوزان و مقیاس ها در کشور و کالبیرده کردن وسایل سنجش ( با سلول های ثابت سنگین، با سلول های بسیار سبک، وسایل توزین سبک، ترازوهای مرغی، دیجیتالی و عقربه ای)

8- آزمایش و تطبیق نمونه کالاها با استاندارد مربوط اعلام مشخصات و اظهار نظر مقایسه ای و صدور گواهی نامه های لازم

9-تأیید صلاحیت شرکت ها و مؤسسات بازرسی کننده داخلی و خارجی ( سررویانس) و بازرسی کالا در مبدأ

10- انگ گذاری و تعیین عیار فلزات گرانبها

11- تأیید صلاحیت مسئولین کنترل کیفیت کارخانجات تولیدی

12- نظارت برسلوهای شارژ گاز مایع و توزیع گاز مایع

« اهداف استانداردها»

ترفیع منافع جامعه

توسعه تجارت

انتقال و توسعه فن آوری

نحوه شکل گیری استانداردها

برآیند حقوق آگاهانه و منافع منصفانه طرفهای ذینفع تفاهم جمعی، که به تصویب سازمان رسمی آن نیز برسد

استانداردهای ملی

ویژگی های کیفی، مشخصات عمل کردی و یا ایمنی محصول که با توجه به شرایط اقتصادی و تکنولوژی کشور و ملحوظ داشتن آخرین اطلاعات و دستاوردهای فنی براساس ضوابط مشخص تنظیم می شود. پس از تصویب در کمیته های ملی مربوط استاندارد ملی نامیده می شود. در حال حاضر حدود 5600 فقره استاندارد ملی تدوین گردیده است و تعداد زیادی از آن ها چندین بار تجدید نظر شده اند

استاندارد اجباری

استاندارد هائیکه اجراء آنها به عرض قانون اجباری اعلام می گردد و تولید کنندگان و عرضه کنندگان موظفند محصولات خود را منطبق با استاندارد ملی زیربط تولید و ارائه نمایند

استاندارد تشویقی

برای محصولی که با رعایت استاندارد ملی تولید یا عرضه گردد چنان چه اجرای استاندارد ملی مربوط اجباری نباشد پس ازکسب مجوز از موسسه می توان از علامت استاندارد به صورت تشویقی استفاده نمود

علامت استاندارد ایران

واحدهای دارنده پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران از مؤسسه، مجاز خواهند بود از علامت استاندارد ایران برای معرفی محصولات خود استفاده نمایند عدم رعایت ویژگی های استانداردهای اجباری مشمول پیگرد قانونی و ابطات پروانه کاربرد علامت استاندارد خواهد بود. کاربرد علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولید کننده یا ارائه کننده محصول به رعایت ضوابط و موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استاندارد ملی می‌باشد. تولید، تمرکز، توزیع و فروش کالاهای مشمول اجرای اجباری استاندارد با کیفیت پایین تر از استاندارد و یا بدون علامت استاندارد ایران ممنوع می باشد

علائم استاندارد

علائم استاندارد در اجلاسیه مورخه23 دی 1358 به تصویب شورای عالی استاندارد رسید و همگی به استثنای یک مورد دارای کادر اصلی به صورت S است و میتواند هم گویای کلمه SAFETY ( ایمنی) و هم علامت اختصاری STANDARD (استاندارد) باشد. طرح های داخل کادر نیز به نحوی با موضوع کار ارتباط دارند و طرح داخل علامت اصلی کلمه (ایران) است و در صورت وارونه نمودن علامت، نام اختصاری مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به زبان انگلیسی ISIRI مشاهده می شود

تصاویر زیر علائم استاندارد و کاربردهای آن را نشان می دهد

علامت اصلی و کامل استاندارد ایران برای کالاهایی که ویژگی های آنها از هر حیث با استاندارد ملی ایران مطابقت داشته باشند و همچنین بر روی گواهینامه ها، اوراق و بسته بندی کالاهای استاندارد شده و مصنوعات مختلف بکار برده می شود

علامتی که می توان در صورت لزوم با اضافه نمودن علامت یا شکل برای مقاصد مختلف استاندارد کالاها بکار برده می شود

علامت استاندارد ایمنی فقط برای کالاهائی که از نظر ایمنی دارای اهمیت بوده و با استاندارد مربوط منطبق باشند، بکار برده می شود

در موارد بسیار نادر و استثنایی که کالا از نظر فنی مواجه با اشکالاتی گردد بکار برده می‌شود

علامت ویژه مصنوعات کالا با عیار

علامت ویژه مصنوعات کالا با عیار

علامت ویژه مصنوعات طلا با عیار

علامت ویژه مصنوعات نقره با عیار

علامت ویژه مصنوعات نقره با عیار

شبکه اطلاع رسانی

ایجاد شبکه اطلاع رسانی که بتواند اطلاعات به هنگام را در اختیار سطوح مختلف مدیران و کاربران قرار دهد در دنیای ارتباطات امروز امری لازم و ضروری میباشد. مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران با ایجاد شبکه اطلاع رسانی این امکان را فراهم نموده اسیت تا اقشار مختلف جامعه بتوانند اطلاعات مورد نیاز مرتبط با استاندارد را از این طریق در اختیار داشته باشند و این اداره کل با در اختیار داشتن یک خط اینترنت می تواند اطلاعات مورد نیاز کاربران را در بخش های مختلف صنعت در اختیار آنان قرار دهد

اداره اوزان و مقیاس ها

اداره اوزان و مقیاس ها طبق ماده 4 قانون اصلاح قوانین و مقررات مؤسسه استاندارد، ترویج سیستم بین المللی یکاها به عنوان سیستم رسمی اوزان و مقیاس ها در کشور و کالیبره کردن وسایل سنجش است. با توجه به این که هرگونه وسیله توزین باید دارای علامت مخصوص دولتی باشد این اداره وظایف خود را به شرح ذیل انجام می دهد

صدور گواهی کالیبراسیون برای باسکول های ثابت همکف منصوب توسط شرکت های سازنده وسایل توزین در استان و علامت گذاری آنها، آزمون سنواتی و درخواستی از باسکول های ثابت همکف و تائید صحت کار آنها از نظر استاندارد، آزمون سنواتی
( ادواری) از وسایل سنجش داخل شهر شامل انواع ترازو ( مرغی، دیجیتالی، عقربه ای خودکار) و باسکول های متحرک، آزمون دوره ای از باسکول های متحرک در میادین میوه و تره بار استان، آزمون دوره ای از باسکون های شارژ گاز مایع و کشتار گاههای مرغ و دام استان، کالیبره، انگ گذاری و صدور گواهی کالیبراسیون برای وزنه های با دقت عادی و وزنه باسکول متحرک، صدور گواهی کالیبراسیون برای کلیه وسایل اندازه گیری جرم از ترازوهای دقیق و حساس آزمایشگاهی تا باسکول های ثابت همکف

« استاداردهای 9000ISO »

هدف از تدوین این سری استاندارد به وجود آوردن الگوئی بین المللی برای پیاده سازی و استقرار سیستمهای مدیریت و تضمین کیفیت بوده که مورد استقبال فراوان در سطح دنیا قرار گرفت

مزایای بکارگیری استاندارد

-         بررسی مجدد فعالیتهای سازمان براساس اهداف سازمان و رفع کاستی ها

-          شفافیت فرآیندها و شاخص ها در سازمان

-         جلوگیری از دوباره کاری ها به واسطه تعریف فعالیتهای برنامه ریزی شده و سیستماتیک

-         کاهش هزینه ها – ایجاد اطمینان و اعتماد در بیرون سازمان

-          ایجاد اطمینان و اعتماد درون سازمان ( مشتری)

-         افزایش توان رقابت در عرصه بین المللی

-         دامنه کاربردی

این استاندارد در کلیه سازمان های تولیدی، خدماتی، پژوهشی و آموزشی و… کاربر دارد

« استاندارد 14000 ISO»

استاندارد خانواده 14000 ISO شامل استانداردهای بین المللی در رابطه با سیستم های زیست محیطی می باشد

این استاندارد در سال 1996 میلادی توسط کمیته فنی 207 سازمان ایزو به وجود آمد. یک سیستم مدیریت زیست محیطی می تواند به عنوان بخشی از سیستم جامعه مدیریت به حساب آید. این سیستم شامل ساختار سازمانی، فعالیتهای طرح ریزی، تعریف مسئولیت ها. تعیین روشها و فرآیندها و همچنین در اختیار گیری منابع لازم برای تهیه، اجرا، بازنگری، حفظ خط مشی زیست محیطی سازمان است

مزایای بکارگیری استاندارد

-         ایجاد سیستمهای مدیریت زیست محیطی که منجر به حفاظت بیشتر از محیط زیست می شود

-     به حداقل رسانیدن موانع غیر تعرفه ای تجاری و تسهیل تجارب بین الملل با توجه به بها دادن بیشتر به محیط در سازمان ها

-         جلب مشتریان بیشتر و افزایش سهم بازار در سطح بین المللی

-         افزایش رعایت مقررات و قوانین مربوطه به محیط زیست

-          استفاده بهینه از منابع طبیعی – تسهیل تجارب بین الملل

-          ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای سازمان

دامنه کاربرد

این استاندارد برای کلیه منابع کاربرد دارد

« استاندارد 18001 ohsAs »

سری ارزیابی بهداشت حرفه ای ohsAs استانداردی واحد در پاسخ به نیاز فوری سازمان ها طراحی نموده و این استاندارد قابل ممیزی و اخذ گواهینامه می باشد که به دو بخش تقسیم شده است 18001 ohsAs که شامل مشخصاتی می باشد که براساس آنها گواهی کسب می شود و 18002 ohsAs که راهنمایی جهت پیاده سازی یک سیستم مدیریت بهداشت حرفه ای و ایمنی می باشد

ساختار استاندارد 18001 ohsAs سازگار ب استانداردهای 1996: 14001 و 2000: 9001 ISO می باشد سازمان ها به راحتی بتوانند سیستم مدیریت کیفیت محیط زیست و بهداشت و ایمنی شغلی را با یکدیگر ادغام کرده و سیستم واحدی را ایجاد نمایند

مزایای بکارگیری استاندارد

دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 28 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله ارزيابي تحمل به شوري هيبريد هاي ذرت دانه اي تحت pdf دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزيابي تحمل به شوري هيبريد هاي ذرت دانه اي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزيابي تحمل به شوري هيبريد هاي ذرت دانه اي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزيابي تحمل به شوري هيبريد هاي ذرت دانه اي تحت pdf :

سال انتشار: 1381

محل انتشار: هفتمین کنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران

تعداد صفحات: 1

چکیده:

اراضی بسیار وسیعی در بخش هایی از استان خوزستان در فصل تابستان بدلیل مشکلات لب شوری یا آبیرای با آب نسبتا شور بدون استفاده می ماند. با توجه به اهمیت ذرت دانه ای از یک سو و پتانسیل محیطی مطلوب از نظر نور و درجه حرارت از سوی دیگر با دستیابی به هیبرید های نسبتا متحمل امکان توسعه کشت این گیاهی استراتژیک در اراضی فوق الذکر وجود دارد.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 28 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله ارزيابي عملکرد دانه کلزا تحت شرايط ديم تحت pdf دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزيابي عملکرد دانه کلزا تحت شرايط ديم تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزيابي عملکرد دانه کلزا تحت شرايط ديم تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزيابي عملکرد دانه کلزا تحت شرايط ديم تحت pdf :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: دهمین کنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات

تعداد صفحات: 1

چکیده:

توسعه کشت دانه های روغنی جهت تامین روغن های خوراکی یکی از اهداف مهم کشور در رسیدن به خود کفایی است . بدین منظور یافتن ارقامی از کلزا که دارای عملکرد بالا بوده و بتواند با خشکی فصل رویش بهتر مقابله کند برای مناطق دیم معتدل سرد کشور حایز اهمیت فراوان هستند. این تحقیق در سال 85-1384 در ایستگاه تحقیقات کشاورزی سرارود در کرمانشاه به اجرا در آمد. در این مطالعه تعداد 20 رقم و هیبرید کلزا گزینش شده از آزمایش های مقایسه عملکرد سال های قبل، در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی به صورت کشت پاییزه برای سه سال در سه ایستگاه فوق در شرایط دیم مورد ارزیابی قرار گرفتند . فاصله خطوط کاشت 30 سانتی متر، طول خطوط 4 متر و هر لاین و رقم در یک کرت 5 ردیفی کشت شد . در طول فصل رشد و بعد از برداشت یازده صفت مورد بررسی قرار گرفت . نتایج نشان داد که ارقام Parade و Pauc-61 برای مناطق دیم معتدل سرد مناسب تر هست . این ارقام بیشترین عملکردهای دانه و روغن (به ترتیب 1836، 1617 و 901/5 ، 788/7 کیلو گرم در هکتار ) را تولید کردند و م ی توان برای کرمانشاه و مناطق با آب و هوای مشابه، در شرایط دیم به صورت پاییزه کشت نمود.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 28 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله ENVIRONMENTAL IMPACT ASSESSMENT OF CONCRETE INDUSTRY IN IRAN تحت pdf دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ENVIRONMENTAL IMPACT ASSESSMENT OF CONCRETE INDUSTRY IN IRAN تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ENVIRONMENTAL IMPACT ASSESSMENT OF CONCRETE INDUSTRY IN IRAN تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ENVIRONMENTAL IMPACT ASSESSMENT OF CONCRETE INDUSTRY IN IRAN تحت pdf :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: سومین کنفرانس بین المللی بتن و توسعه

تعداد صفحات: 9

چکیده:

Constructional industry as the largest consumer of natural materials produces the most portion of the wastes in the country. Concrete being the most commonly used building material in Iran that can have pronounced effect on the production of the waste. Concrete is composed of sand, gravel, crushed rock or other aggregates held together by a hardened paste of hydraulic cement and water. Therefore, evaluation of effects of concrete industry on environment is one of the important cases to be considered. In this paper environmental impact assessment (EIA) of concrete industry is performed, and appropriate recommendations to minimize the effect of environmental impact are given.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله اثر خواص فيزيکي مواد تشکيل دهنده سيمان ژئوپليمري بر ويژگيهاي سيمان توليدي تحت pdf دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر خواص فيزيکي مواد تشکيل دهنده سيمان ژئوپليمري بر ويژگيهاي سيمان توليدي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اثر خواص فيزيکي مواد تشکيل دهنده سيمان ژئوپليمري بر ويژگيهاي سيمان توليدي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر خواص فيزيکي مواد تشکيل دهنده سيمان ژئوپليمري بر ويژگيهاي سيمان توليدي تحت pdf :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: چهاردهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران
تعداد صفحات: 5
چکیده:
سیمان ژئوپلیمری از طریق فعالسازی مواد آلومینوسیلیکاتی با محلولهای هیدروکسید قلیایی و سیلیکات قلیایی تولید میشود. این مواد دارای پتانسیل زیاد برای کاربردهای مختلف مهندسی بوده و این قابلیت را دارند که از آنها به عنوان مصالح ساختمانی استفاده شود. بوسیله آنالیزXRD کائولن و متاکائولن مشخص گردید کهپس از قرار دادن شش ساعته کائولن در درجه حرارت 750درجه مینرال کائولینیت تجزیه شد و همین امر سبب تسهیل در انجام واکنشهای ژئوپلیمریزاسیون شد. در این کار تحقیقاتی تاثیر پارامترهایی چون غلظت محلول قلیایی و دانه بندی ذرات کائولن بر روی خواص ژئوپلیمر تولید شده بررسی گردید و مشخص شد که مدت زمانگیرش و همچنین مقدار مقاومت فشاری ژئوپلیمر تهیه شده وابسته به غلظت هیدروکسید پتاسیم و دانه بندی کائولن است. کمترین مقدار اندازه گیری شده برای زمان گیرش اولیه و ثانویه به ترتیب 55 و 65 دقیقه و نیزبیشترین مقدار مقاومت فشاری در این تحقیق 62 مگاپاسکال بدست آمد


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 28 اسفند 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

آشکارسازي چهره با استفاده از SVM و فيلتر گابور تحت pdf دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آشکارسازي چهره با استفاده از SVM و فيلتر گابور تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي آشکارسازي چهره با استفاده از SVM و فيلتر گابور تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن آشکارسازي چهره با استفاده از SVM و فيلتر گابور تحت pdf :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : سومين کنفرانس ملي و اولين کنفرانس بين المللي پژوهش هايي کاربردي در مهندسي برق، مکانيک و مکاترونيک

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

در این مقاله سیستم آشکارسازی چهره براساس SVM پیشنهاد شده است. که برای استخراج ویژگی های چهره از فیلتر گابور اسفاده شده است. با در نظر گرفتن این موضوع که فیلتر گابور با فرکانس های مختلف و جهت های مختلف به استخراج ویژگی های مفید یک تصویر می پردازد و قادر به آشکارسازی لبه های تصویر می باشد، از این فیلتر برای استخراج ویژگی های چهره در تصاویر دسیتابیس استفاده می کنیم. سپس بردار ویژگی براساس فیلتر گابور به عنوان ورودی طبقه بند SVM مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم بر روی یک دیتابیس که شامل تصاویر چهره و غیر چهره هستند اعمال می شود. که به منظور کاهش پیچیدگی محاسباتی و کاهش حجم حافظه ی اشغالی سایز تصاویر دیتابیس را کم می کنیم که در اینجا سایز تصاویر را به اندازه ی 27*18 کاهش می دهیم و با فرمت png ذخیره می کنیم. بعد از یک سری عملیاتی از قبیل اعمال هیستوگرام بر روی تصاویر دیتانبیس، تصاویر دیتابیس با فیلترهای گابور در حوزه فرکانس ضرب می شوند تا ویژگی های گابور به دست آید. این ویژگی ها برای انجام عملیات آموزش و تست به طبقه بند SVM داده می شود. نتایج نشان می دهد که این روش یکی از سریع ترین متدها برای آشکارسازی چهره می باشد.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي شعاع هسته بلوري تشکيل شده از مذاب بر اساس نظريه ي تابعي چگالي تحت pdf دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي شعاع هسته بلوري تشکيل شده از مذاب بر اساس نظريه ي تابعي چگالي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي شعاع هسته بلوري تشکيل شده از مذاب بر اساس نظريه ي تابعي چگالي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي شعاع هسته بلوري تشکيل شده از مذاب بر اساس نظريه ي تابعي چگالي تحت pdf :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: کنفرانس فیزیک ایران 1388

تعداد صفحات: 4

چکیده:

در این مقاله ما شعاع بلورهای جامد تشکیل شده در نتیجه فرایند انجماد از یک مایع ابر سرد را بررسی می کنیم. که نیازمند حل دستگاه معادلاتی شامل پارامترهای نظم و n می باشد. رفتار پارامترهای نظم و n به صورت خودسازگار با استفاده از نظریه تابعی چگالی بدست می آید. و نتایج تئوری را با تئوری هسته سازی متداول تقریب ظریف مقایسه می کنیم.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,