خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مقالات من

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي و تعيين مناسبترين سن و فصل پرواربندي گوسفند در خوزستان تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي و تعيين مناسبترين سن و فصل پرواربندي گوسفند در خوزستان تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي و تعيين مناسبترين سن و فصل پرواربندي گوسفند در خوزستان تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي و تعيين مناسبترين سن و فصل پرواربندي گوسفند در خوزستان تحت pdf :

سال انتشار: 1384

محل انتشار: دومین سمینار پژوهشی گوسفند و بز کشور

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

بهاالدین عالم زاده – کارشناس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان
محمد جواد سراج – کارشناس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

چکیده:

در خوزستان و دیگر مناطق گرمسیر به دلیل شرایط آب و هوائی خاص گوسفند در 2 فصل از سال (پاییز و بهار ) فحل گردیده و آماده جفتگیری می باشد .لذا در این دو فصل سال نیز زایش وجود دارد و در 2 فصل گرم و سرد سال نیز بره آماده پروار در گله ها دیده می شود . به همین جهت دراین تحقیق بین 2 گروه سنی 4-5 ماهه و 8-9 ماهه (حاصل از 2 فصل زایش ) و همچنین در 2 فصل از سال پرواربندی انجام گردید . در این تحقیق تعداد 48 راس بره نر صفی آبادی در 2 گروه سنی 4-5 ماهه و 8-9 ماهه در 2 فصل گرم و سرد (جمعا 4 تیمار ) در قالب طرح بلوکهای کامل تصادفی با چهار تیمار و چهار بلوک (هر بلوک 3 رأس گوسفند) به مدت 90 روز پروار گردیدند.در این آز مایش جیره غذایی گروه ها متعادل و یکسان بود . در طول دوره آزمایش کلیه دامها ی تحت آزمایش هر 15 روز یکبار توزین می گردید .پس از پایان دوره کشتار و تجزیه لاشه انجام گردید و وزن دام زمان کشتار و نیز وزن لاشه گرم، لاشه سرد، گوشت، استخوان و چربی تیمارها تعیین گ ردید. در پایان کلیه داده ها تجزیه واریا نس گردیده وتوسط آزمون دانکن میانگین افزایش وزن، ضریب تبدیل غذائی، وزن نهائی و سرعت رشد و اجزا لاشه گروه ها با یکدیگر مقایسه گردید ند . بر اساس نتایج به دست آمده اختلاف معنی داری بین افزایش وزن روزانه و ضریب تبدیل غذ ائی در گروه های آزمایشی مشاهده گردید . در مقایسه میانگین به عمل آمده بین گروه ها افزایش وزن روزانه بره های زایش بهاره نسبت به بره های زایش پاییزه اختلاف معنی داری را نشان داد . براساس همین نتایج ضریب تبدیل غذائی در بره های 4-5 ماهه در سطح 5 درصد اختلاف معنی داری را نسبت به بره های 8-9 ماهه نشان داد .بنابراین براساس این نتایج سن مناسب جهت پرواربندی سن 4-5 ماهه و در مورد فصل مناسب پرواربندی در خوزستان ، اختلاف معنی داری بین فصل گرما و سرما مشاهده نگردید .


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله ارائه روشي جهت بهبود کشف وب سرويس به صورت توزيع شده با استفاده از روش هاي نظير به نظير تحت pdf دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارائه روشي جهت بهبود کشف وب سرويس به صورت توزيع شده با استفاده از روش هاي نظير به نظير تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارائه روشي جهت بهبود کشف وب سرويس به صورت توزيع شده با استفاده از روش هاي نظير به نظير تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارائه روشي جهت بهبود کشف وب سرويس به صورت توزيع شده با استفاده از روش هاي نظير به نظير تحت pdf :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین همایش ملی مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور
تعداد صفحات: 9
نویسنده(ها):
محمد رستمی – عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان
سمیه احتشامی – دانشجوی کارشناسی ارشد نرم افزار کامپیوتر
حسین هادی پور – مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد
جواد فرقانی – کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و مدرس دانشگاه پیام نور مرکز تیران

چکیده:
فناوری کلیدی برای سرویس های جستجو و انتشار در وب سرویس ها، UDDI می باشد که می تواند برای انتشار، کشف و یکپارچه سازی وب سرویس ها با کمک WSDL مورد استفاده قرار گیرد. بدون UDDI، ارائه کنندگان وب سرویس ها در انتشار اطلاعات سرویس با شکست مواجه خواهند شد و کاربران نمی توانند جستجو انجام دهند. همچنین قادر نیستند از راه دور با سرویس موردنیازشان ارتباط برقرار کنند. اغلب مدل های UDDI فعلی متمرکز هستند بطوریکه اگر سرویس های خیلی زیادی برای ثبت و یا گرفتن پرس و جو وجود داشته باشد، عملکرد آن کاهش خواهد یافت. برای رفع مشکلات رجیستری متمرکز مدل های مختلفی از رجیستری های توزیع شده ارائه شده است. در این مقاله سعی بر بهبود عملکرد یکی از مدل های مخازن سرویس توزیع شده، گردیده و از مزیت های به روز رسانی خودکار اطلاعات سرویس در مدل حلقه ای نظیربه نظیر PDUS استفاده کرده است که نتایج حاصل از شبیه سازی بهبود نسبی را برای مدل موجود نشان میدهد.برای مطمئن شدن از در دسترس بودن و سودمند بودن اطلاعات سرویس در رجیستری ها زمانی صرف می شود و زمان مصرفی در دسترس بودن سرویس بستگی به ارتباط محکم و پیشرفته بین UDDI و ارائه دهندگان سرویس دارد، درصورتیکه هیچ روشی برای چک کردن در دسترس بودن واقعی سرویس ها وجود ندارد. از این رو مدل طراحی شده می تواند اعتبار سرویس موجود در مخازن سرویس را تا حد محسوسی بالا ببرد. به علاوه در پروتکل پیشنهادی روشی برای کم کردن ترافیک شبکه ارائه و مدل مربوط پیاده سازی می شود.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 17 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

?پروژه طراحي سايت بسته بندي تحت pdf دارای 131 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ?پروژه طراحي سايت بسته بندي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ?پروژه طراحي سايت بسته بندي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ?پروژه طراحي سايت بسته بندي تحت pdf :

معرفی نرم افزار
درهنگام اجرای نرم افزار صفحه startظاهر می شود. در قسمتopen امکان باز کردن سندهای از قبل ایجاد شده به ما داده می شود.
در قسمتcreate new می توانید صفحه جدیدی با توجه به نوع آنِِِِِِ با انتخاب پسوند مورد نظر ایجاد کنید.در قسمت create from sample با استفاده از مثالهای پیش فرض dreamweaverمی توانید سند جدیدی را ایجاد کنید.همچنین درصفحه startدرباره dreamweaverمطالب بیشتری یاد می گیرید. که امکان برقراری ارتباط با سایت نرم افزار را به شما می دهد
فضای کاری dreamweaver به صورت مجتمع می باشد که یک پنجره بوده و شامل تمامی پانل ها وپنجره هاست.
نوار insertشامل دکمه هایی برای درج انواع مختلف شی ها مثل تصاویر، جدول ها وپیوندها در داخل سند می باشد. هر شی قطعه ای از کد htmlاست که به شما امکان می دهد تا مشخصه های مختلف را همزمان با درج شی تنظیم کنید. همچنین می توان از منوی insert به شی های نوارinsert دسترسی پیدا کرد.
نوار document شامل دکمه هایی است که امکان مشاهده پنجره documentرا در محیطcode که محیطی برای نوشتن و ویرایش برنامه ها، نمای designیعنی محیط طراحی یا دکمه splite که امکان مشاهده ی همزمان محیط کدنویسی و طراحی را با هم فراهم می کند.
کادر متن title امکان وارد کردن عنوانی برای سند را فراهم می کند تا در نوار عنوان مرورگر نمایش داده شود.
دکمه no browser/check errorامکان بررسی سازگاری سند با مرورگر را فراهم می کند.
File management منوی بازشوی File managment را به شما نمایش می دهد.
با انتخاب preview / debug in browserامکان پیش نمایش یا اشکال زدایی سند در مرورگر را فراهم می کنید که می توان از منوی بازشوی آن ، مرورگر مورد نظر را انتخاب کرد.
Refresh design view نمای designسند را بعد از ایجاد تغییرات در قسمت کد نویسی، به هنگام می کند.چا که تغیرات محیط کدنویسی با save کردن یا انتخاب این دکمه در محیط طراحی قابل رویت است.
نوار وضعیت در پایین پنجره document قرار دارد و اطلاعات اضافی درباره سندی که در حال ایجادآن هستید ، ارایه میکند روی هر تگ برای انتخاب آن و کل محتوا، کلیک کنید. برای انتخاب کل بدنه سند، روی تگ body کلیک کنید برای تنظیم صفات class یا id برای یک تگ، روی آن راست کلیک کنید و از منوی بازشو،صفت مورد نظر را انتخاب کنید.
در سمت راست نوار وضعیت منوی بازشوی اندازه پنجره(فقط در نمای design قابل رویت است) امکان تغییر اندازه پنجره document برای ابعاد از پیش تعیین شده یا سفارشی را فراهم می کند.
در سمت راست منوی بازشویwindows size اندازه تقریبی سند و زمان تخمینی برای download صفحه را نشان می دهد که شامل تمام فایل های وابسته مثل تصاویر و سایر فایلهای رسانه ای می شود.
تگ
همانطور که می دانید هر عنصرhtml که بخواهید در صفحه وب نمایش داده شود باید مابین تگ body قرار گیرد.در کلیه فایل های html این تگ وجود دارد مگر اینکه بخواهید از عنصر فریم استفاده کنید که در این صورت باید را بکار ببرید.متن بین تگ body تنها اطلاعاتی است که توسط مرورگر نمایش داده می شود.
تگ body دارای خصوصیاتی می باشد که در نمایش صفحه موثر است که عبارتند از:
این خصوصیت وظیفه کنترل رنگ زمینه یک صفحه را به عهده دارد که سه روش تنظیم رنگ وجود دارد
...
آن چه در این جا می خوانید فکری نیست که تازه در ذهن ما شکل گرفته باشد . حتی حرف تازه ای هم نیست و پیش از این بارها درباره آن نوشته ایم و گفته ایم . با این حال امید داریم که با تکرار این نوشته ها و گفته ها بستر مناسب برای حرکت های سازنده ای چون سازمان نظام بسته بندی فراهم شود .
امروز روزی دیگر است . همان طور که دیگر کسی گرافیک را با ترافیک اشتباه نمی گیرد می توان گفت بسته بندی و کارکردهای مهم آن امروز برای طبقات مختلف جامعه عاملی شناخته شده است . اما آشنا بودن جامعه با عاملی به نام بسته بندی به تنهایی نمی تواند نکته ای مثبت ارزیابی شده و باعث عافیت به خیر شدن دست اندرکاران بسته بندی شود . زیرا بسته بندی نیز مانند هر تکنیک و روشی می تواند در دو جهت خیر و شر مورد بهره برداری قرار گیرد .
بسته بندی می تواند عاملی برای فریب خریداران باشد . متأسفانه انتهای چنین مسیری تا بدترین شکل آن یعنی معلولیت و مرگ و ورشکستگی برای مصرف کنندگان قابل تصور است .
شاید در سالهای گذشته که بسته بندی در کشور ما این چنین فراگیر نشده بود خطر سوء استفاده از بسته بندی نزد مردم و مسئولان چندان مهم و واقعی به نظر نمی آمد .
رشد سریع فن آوری بسته بندی در همه جای دنیا از جمله ایران سطح کیفی کلاهبرداری به وسیله بسته بندی را آن قدر بالا برده که تنها و تنها متخصصان امر می توانند تخلف ها را تشخیص دهند .
دست اندر کاران بسته بندی باید بدانند که رشد و توسعه صنعت بسته بندی شمشیری دولبه است که به موازات خدمت به مصرف کنندگان اگر در خدمت سود جویان قرار گیرد می تواند به مصرف کننده و سایر دست اندرکاران و زحمتکشان عرصه بسته بندی صدمات ریشه ای بزند .
مشکلاتی که در این رابطه پیش می آید تنها در پیدایش ذهنیت بد در مصرف کنندگان خلاصه نمی شود . بلکه مشکل اصلی از آن جا شروع می شود که پای عده ای خارج از اهالی بسته بندی به این صنعت باز می شود . البته نه برای سرمایه گذاری که برای قانون گذاری و ایجاد ضابطه های ریز و درشت .
قانون چیز خوبی است به شرطی که در جریان تدوین حدود و قانون همه طرف های صالح ذی نفع به صورت فعال حضور داشته باشند.
تخلف در بسته بندی تنها در حوزه مواد غذایی و سلامت مصرف کننده نیست . یک جامعه صنفی مانند یک خانواده است که مسائل گوناگونی را در خود دارد. ضمن این که پیش کشیدن بحث تخلف تنها یک مثال واضح برای معضلات درون صنفی است . اگر نه ضرورت وجودی نظام های صنفی هیچ گاه محدود به بحث تخلفات نبوده و نیست .
گفتنی است استفاده از واژه صنف در این مطلب طبق تعاریف اداری و دولتی آن که در نهایت به مجمع امور صنفی باز می گردد نمی باشد . اتفاقاً یکی از کانون های مشکلات همین تمایز بحث صنف و صنعت البته از جنبه اداری آن است . در این جا هدف از کاربرد واژه صنف کمک گرفتن از این کلمه برای جمع بندی تلاش های همه دست اندرکاران بسته بندی است که نتیجه مشترکی در ذهن و دید عامه دارد و آن بسته بندی است .
هشیار باشیم با آن دست اندرکاران صنعت بسته بندی هر کدام کم و بیش یک واحد تولیدی یا خدماتی محسوب می شوند که در گرایش های متنوعی از صنعت فعالیت می کنند اما نوع نقش بسته بندی در عرصه تولید به شکلی است که تصمیم گیری در بسیاری از موضوعات مربوط به چرخه تولید و عرضه می تواند همه بخش بسته بندی را تحت تأثیر قرار دهد .
برای مثال بسیاری از تصمیمات مربوط به بهداشت کالاهای تولیدی رابطه ای مستقیم با موضوع بسته بندی داشته و می تواند موج هایی را وارد این صنعت کند . در این راستا عده ای از اهالی بسته بندی خوشبخت و عده ای نیز بدبخت می شوند . از طرفی نمی توان گفت همه این موج ها مثبت و به جا بوده اند . شاید فردا عده ای دیگر از زحمت کشان بخش بسته بندی گرفتار یکی از موج های ویرانگری شوند که از بیرون صنف به آن وارد می شود .
از آن جا که بسته بندی راجع به هر چیزی می تواند معنی شود و از آن جاکه این مفهوم ، صنایع و حرفه های گوناگون و گاهی متضادی را زیر چتر خود دارد همواره در همگرایی دچار مشکل بوده است . این موضوع باعث شده هر از چند گاهی مدیر یا کارشناسی که تازه از راه رسیده با دیدن چندی از معضلات موجود هیجان زده شده از طریق تریبون هایی که همیشه برای دولت موجود است به اظهار عقیده و باید و نباید بپردازد .
دست اندرکاران بخش بسته بندی باید بدانند که هر چه به لطف زحمات و سرمایه ایشان ضرورت و کیفیت بسته بندی در کشور بیشتر توسعه می یابد واقعیتی به نام بسته بندی عیان تر شده و عده بیشتری علاقه مند به اظهار نظر در آن می شوند و البته بسیاری از ایشان قصد انقلاب در این بخش را دارند !
هر چه دست اندرکاران بخش بسته بندی و قدیمیهای آن دیرتر به فکر همگرایی و اصلاح صنف خود بپردازند تعداد و قدمت تصمیم گیرانی که از بیرون گود برای ایشان تعیین تکلیف می کنند بیشتر شده و بعضی قوانین و سلیقه ها نهادینه می شوند .
صنایع بسته بندی پیش از این نیز موضوع متولی غیر خودی را تجربه کرده اند . عدم همگرایی میان اهالی یک صنف یا منطقه فرصت خوبی است برای غیر خودی هایی که با روش های گوناگون به حکمیت پرداخته و احکام سلیقه ای صادر کنند .
بسته بندی یک مفهوم کلی و نسبی است . نشانه ها و حد مرز مطلق ندارد . بخش بسته بندی از صنایع و حرفه های گوناگونی تشکیل شده که هر کدام راه خود را می روند اما ترکیب آنها یک نام دارد و آن بسته بندی است . به عبارت دیگر با آن که قوانین بازار ، استاندارد ها و کنترل کیفی محصولات هر یک از صنایعی که به بسته بندی مربوط می شوند منحصر به همان صنعت هستند اما به دلیل ترکیب های متفاوتی که می توان از این مجموعه به دست آورد نیاز به یک نظام و کنترل نیز در چارچوب کلی بسته بندی احساس می شود .
اما این تنها بخش از صنعت و خدمات در یک کشور نیست که دچار این تنوع است . صنعت ساختمان نیز مجموعه ای است از محصولات و تخصصهای متفاوت که ترکیب آنها چیزی به نام ساختمان است . ترکیب نقش اول را در بسته بندی و ساختمان ایفا می کند .
آیا به جز این است که یکی از سازمان های مسئول در برابر بحث های کیفی ساخت و ساز همین سازمان نظام مهندسی ساختمان است ؟ زیرا ساختمان محصولی است از ترکیب عناصری متفاوت که با کیفیت هایی متفاوت جمع شده و با روش های متفاوتی با یکدیگر ترکیب می شوند . این مجموعه از طراحی خیال انگیز یک فضای سه بعدی تا کیفیت لوله های به کار رفته برای فاضلاب را شامل می شود .
در واقع ترکیب این عناصر از معنوی تا مادی و پدید آورندگان آنها را تشکلی سازماندهی می کند . آن تشکل یک سازمان نظام مهندسی است .
معضل اصلی بسته بندی کیفیت عناصر تشکیل دهنده نیست . معضل در ترکیب عناصر است . نمی توان تمام مقوا سازی ها را واداشت تحت یک استاندارد خاص مقوا تولید کنند . بلکه بر استاندارد ترکیبات بسته ای که در آن از مقوا استفاده می شود باید نظارت کرد .
بسته بندی نیاز به سازمان نظام بسته بندی دارد تا بر ترکیبی که به نام بسته بندی معرفی می شود نظارت کند . تنها در قالب چنین سازمانی است که می توان سطح عمومی بسته بندی را رشد داد . سازمان نظام بسته بندی از بازی خوردن دست اندرکاران بسته بندی توسط این اداره و آن اداره دولتی جلوگیری می کند و یا از شدت آن می کاهد.
این یک واقعیت است که خود دولت نیز در مواجهه با بخش بسته بندی دچار سرگردانی است . یعنی دولت برای وضع قوانین درباره بسته بندی نمی تواند همه طرف های ذی نفع در قضیه را شناخته و طرف مشورت قرار دهد . از این جهت است که گاهی مصوبات و ابلاغیه های بعضی از مؤسسات و سازمان های دولتی مورد پذیرش همه طرف های صلاحیت دار بسته بندی نیستند .
سازمان نظام بسته بندی در ایجاد یکپارچگی و حرکت هدفمند و برنامه دار بخش بسته بندی کشور بسیار مؤثر خواهد بود . کشور ما پیش از این نیز سازمان هایی از این دست را تجربه کرده و در حال بهره برداری از آنها است . با وجود اختلافاتی که بین بخش بسته بندی با بخش ساختمان یا پزشکی کشور وجود دارد با این حال می توان از مدل تشکیلات سازمانی و روش اداره این سازمان ها و تجربه های موجود در آنها برای ایجاد و راهبری سازمان بسته بندی کشور بهره گرفت .
سازمان نظام بسته بندی بهترین جایگاه برای اصلاح امور کلی مربوط به بسته بندی در کشور است که با حضور سرمایه های علمی و عملی این بخش فراگیر و در کنار نمایندگانی از سازمان های دولتی مربوطه شکل می گیرد .

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 17 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله استفاده از هوش جمعي براي توليد دفترچه کد تحت pdf دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله استفاده از هوش جمعي براي توليد دفترچه کد تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله استفاده از هوش جمعي براي توليد دفترچه کد تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله استفاده از هوش جمعي براي توليد دفترچه کد تحت pdf :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: پنجمین کنفرانس ماشین بینایی و پردازش تصویر

تعداد صفحات: 5

نویسنده(ها):

عباس بحرالعلوم دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشکده فنی و مهندسی
مسعود سعید نظام‌آبادی‌پور – دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشکده فنی و مهندسی
حسین نظام‌آبادی‌پور – دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشکده فنی و مهندسی

چکیده:

در این مقاله برای بهبود کارایی روش های سنتی در چندی سازی برداری الگوریتمی با استفاده از هوش جمعی معرفی می شود.برای منظورکار ازالگوریتم جمعیت استفاده شده است هر ذره آن معرف یک دفترچه کد در فضای مساله است. با عنایت به مشکلات موجود در روش های سنتی در یافتن بهینه ،کارایی این الگوریتم در فشرده سازی تصاویر خاکستری آزموده شده و با الگوریتم چندی ساز GLA مقایسه شده است. نتایج آزمایش ، کارایی الگوریتم ارایه شده را تایید میکند.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 17 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله پير مغان )اسباب سعادت و خوشدلى( تحت pdf دارای 57 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله پير مغان )اسباب سعادت و خوشدلى( تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله پير مغان )اسباب سعادت و خوشدلى( تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله پير مغان )اسباب سعادت و خوشدلى( تحت pdf :

پیر مغان نماینده کل فرزانگی ایران کهنسال است که از آغاز آنچه ما درباره اندیشه ایرانی می ‏دانیم، پیش آمده و در فردی فرضی، تجسم پیدا کرده است که آن را پیر مغان نامیده اند. پیر بودن یعنی تمام تجربیات جهانی را در خود جمع کرده و منبع یک سلسله تجربه است و دیگر اینکه وابسته به مغان است یعنی کهن‏ ترین دوران ایران. بنابراین وقتی حافظ تمام سرنوشت دانستگی هایش را به پیر مغان نسبت می‏ دهد، می‏ خواهد بگوید که کل این دانستگی ها را مدیون فردی هستم که تمام تجربه عم دراز ایران را در خود جمع کرده است. نگاهى به مضمون و مصادیق سعادت نزد حافظ
اسباب سعادت و خوشدلى
شاید بتوان نخستین مصداق سعادت (دولت) از نگاه حافظ را عشق ورزى و عاشق پیشگى به شمار آورد: دولت عشق بین كه چون از سر فقر و افتخار‎/ گوشه تاج سلطنت مى شكند گداى تو – چو ذره گرچه حقیرم ببین به دولت عشق ‎/ كه در هواى رخت چون به مهر پیوستم – قدح پر كن كه من در دولت عشق ‎/ جوانبخت جهانم گرچه پیرم – گنج عشق خود نهادى در دل ویران ما ‎/ سایه دولت برین كنج خراب انداختى .
در اینجا شاید بتوان با بازشناختن و برشمردن منافعى كه حافظ در سلوك عاشقى مى جوید، به فهم مراد حافظ از دولت عشق تقرب حاصل كرد. دست كم مى توان موارد زیر را به عنوان فایدت عشق ورزى ذكر كرد:

1‎/1 از میان بردن خودپرستى و خودفریفتگى :
با مدعى مگوئید اسرار عشق و مستى ‎/ تا بى خبر بمیرد در درد خودپرستى – اى كه دائم به خویش مغرورى ‎/ گر تو را عشق نیست معذورى
1‎/2 از میان بردن نفاق و دورویى و ایجاد یكسویى و صفاى دل:
ساقیا جام دمادم ده كه در سیر طریق‎/ هركه عاشق وش نیامد در نفاق افتاده بود – نفاق و زرق نبخشد صفاى دل حافظ ‎/ طریق رندى و عشق اختیار خواهم كرد – سر عاشق كه نه خاك در معشوق بود ‎/ كى خلاصش بود از محنت سرگردانى – حافظا سجده به ابروى چو محرابش كن ‎/ كه دعایى ز سر صدق جز آنجا نكنى
1‎/3 عشق حرمان و پشیمانى در پى ندارد:
عشق مى ورزم و امید كه این فن شریف ‎/ چون هنرهاى دگر موجب حرمان نشود
1‎/4 وارستگى یا آزادى از بار تعلق و حصول استغناى روحى :
فاش مى گویم و از گفته خود دلشادم ‎/ بنده عشقم و از هردو جهان آزادم – حافظ از جور تو

حاشا كه بگرداند روى ‎/ من از آن روز كه در بند توام آزادم – گداى تو از هشت خلد مستغنى ست ‎/ اسیر بند تو از هر دو عالم آزاد است
1‎/5 عشق به مثابه اكسیر كیمیاگرى به كمال معنوى و اخلاقى مى برد:
دست از مس وجود چو مردان ره بشوى‎/ تا كیمیاى عشق بیابى و زر شوى
1‎/6 عشق منجر به وصال عرفانى مى شود و شرط لازم آن است
چو ذره گرچه حقیرم ببین به دولت عشق ‎/ كه در هواى رخت چون به مهر پیوستم – حافظ هرآنكه عشق نورزید و وصل خواست ‎/ احرام طوف كعبه دل بى وضو ببست
1‎/7 عشق راهبر به نجات است
عشقت رسد به فریاد ور خود بسان حافظ ‎/ قرآن زبر بخوانى در چهارده روایت – هرچند غرق بحر گناهم زصد جهت ‎/ تا آشناى عشق شدم ز اهل رحمتم
1‎/8 عشق احیاگر است و مشفق
طبیب عشق مسیحا دم است و مشفق لیك ‎/ چو درد در تو نبیند كرا دوا بكند؟- عاشق كه شد ؟ كه یار به حالش نظر نكرد ‎/ اى خواجه درد نیست وگرنه طبیب هست
1‎/9 عشق قدر و ارزش آدمى را در پى دارد
بكوش خواجه و از عشق بى نصیب مباش ‎/ كه بنده را نخرد كس به عیب بى هنرى
1‎/10 دریادلى و شجاعت قرین عشق ورزى است

روندگان طریقت ره بلا سپرند ‎/ رفیق عشق چه غم دارد از نشیب و فراز – عاشق از قاضى نترسد مى بیار‎/ بلكه از یرغوى دیوان نیز هم
1‎/11 و در آخر اینكه شادى ناشى از غم عشق یا همان غم شاد كه تنها غم مطلوب نزد حافظ است ، هنر عشق به شمار مى رود. ناصحم گفت كه جز غم چه هنر دارد عشق ‎/ برو اى خواجه عاقل هنرى بهتر از این؟ – تا شوم حلقه به گوش در میخانه عشق ‎/ هر دم آید غمى از نو به مباركبادم حال مى توان پنداشت كه چون عشق موجب از میان رفتن خودپرستى و خودفریفتگى و نفاق و دورویى مى شود و ایجاد یكسویى، یكدلى ، وارستگى و استغناى روحى را در پى دارد و همچنین به نجات و رستگارى، و كمال معنوى و اخلاقى و وصال عرفانى راه مى برد، حافظ از آن به «دولت و سعادت» تعبیر مى كند و گویى برآن است كه سعادتمندانه زیستن در گرو تحقق این امور است كه جملگى به دستاویز عاشقى تحصیل مى شوند. براینها اضافه كنیم كه عشق حرمان و پشیمانى به دنبال ندارد. غم ناشى از آن مطلوب است . مسیحا دم است و به دریادلى و جوان دلى نیز منتهى مى شود.

دومین مصداق سعادت (دولت) از نگاه حافظ را مى توان سعادت (دولت) فقر و درویشى محسوب داشت. ذكر این نكته نیز خالى از فایده نیست كه تنها سعادت (دولت) ابدى از نگاه حافظ ، سعادتى (دولت) است كه به دستاویز زیستن بر وفق مشى درویشان (گدایان) تحصیل مى شود. به استناد این ابیات:
دولتى را كه نباشد غم از حافظ در نگاهدکتر محمود درگاهی

شریعتی یك دوره مجموعه آثار در 38 مجلد دارد كه در همه آنها ـ به استثنای یكی دو مورد ـ چند بار نام حافظ آمده است. این بسامد فراوان حاكی از آشنایی شریعتی با اندیشه این بزرگترین شاعر زبان فارسی است. توجه به این نكته كه شریعتی در شرایط اجتماعی ـ سیاسی خاصی به سر می‌برد كه غالباً تلألؤ اندیشه‌های فلسفی، سیاسی، و ایدئولوژیك نوپدید، هرگونه اندیشه بومی را در سایه برده بود، اهمیت این آشنایی را دوچندان می‌سازد. هم چنین تعیین جایگاه شاعری و نیز اندیشه حافظ از زبان مردی كه هر اندیشه و آیینی را به دقت نقادی می‌كرد و به دشواری می‌پذیرفت و با همه عناصر فرهنگی بومی یا بیگانه نقادانه روبه‌رو می‌شد، ارزش و اعتباری بلند دارد. شریعتی در رشته ادبیات فارسی تحصیل كرده بود، مطالعه ممتدی روی آثار شاعران و نویسندگان سرزمین خود داشت و یكی از نخستین ترجمه‌های نقد ادبی را پدید آورده بود. او هم شعر می‌سرود، هم داستان برای كودكان و نوجوانان می‌نوشت، و در كنار این همه، خالق یكی از شاهكارهای نثر معاصر فارسی، یعنی «كویر» بود. به علاوه تفسیرها و تحلیل‌های نو و دقیقی درباره ادبیات داشت و صاحب نوعی نظریه ادبی و نقد ادبیات بود. از این رو توجه او به حافظ اهمیت بسیار دارد، بویژه این كه او به پرداخت و ترویج نوعی ایدئولوژی متهم است و اتهام خود ایدئولوژی‌ها نیز این است كه ادبیات را ابزار قدرت‌جویی و وسیله تبلیغ سیاسی می‌كنند؛ و بدین گونه آن را تحریف یا تباه می‌سازند! پس، امعان نظر در تفسیر و تحلیل‌های شریعتی از حافظ و شیوه نگاه او به شعر و اندیشه وی می‌تواند نوع ایدئولوژی شریعتی و تفاوت آن را با ایدئولوژی‌های معاصر او نیز روشن سازد.

آثار شریعتی در كنار اندیشه‌های تازه و بدیعی كه در خود جای داده، تنیده با این گونه روی‌آوری‌ها به ادبیات و فرهنگ سنتی و بومی ایران است و چنین كاری در روزهایی كه توجه به سرمایه‌های فرهنگی بومی نوعی ارتجاع و عقب ماندگی شمرده می‌شد و در برابر، آشنایی با فرهنگ بیگانه نشانه ترقی و تجدد بود، بسیار شایسته درنگ و تأمل است. یك مرور كلی در فهرست اعلام آثار شریعتی نشان می‌دهد كه اندیشه او تا چه حد با فرهنگ و ادبیات بومی سرزمین خود گره خورده است. از این میان اشاره به آثار و اندیشه‌های فردوسی، سعدی، مولوی و حافظ بیش از دیگران است. شریعتی هر یك از این شاعران را از بعد ویژه‌ای مورد بررسی قرار می‌دهد. عظمت اندیشه مولوی را در تاریخ تفكر انسانی، یگانه و بی‌همانند می‌شناسد؛ دلبستگی‌های ملی و میهنی فردوسی را می‌ستاید. بر سعدی نكته‌های سخت می‌گیرد. اما در این میان حافظ را شاعری متفاوت می‌شمارد. شاعری كه ـ به تعبیر او ـ هم در بند دلبستگی‌های زمینی است و هم در جست و جوی ماوراء: «حافظ چیز دیگری است، نه منوچهری زمینی است و نه مولوی آسمانی، روحش فاصله زمین و آسمان را پر كرده است».[1]

البته شریعتی هیچ گاه یك فرصت فراخ برای تحلیل اندیشه حافظ یا هیچ شاعر دیگری را پیدا نكرد، و اصولاً چنین دغدغه‌ای هم نداشت.او در جست و جوی آرمانی بزرگتر بود. در نتیجه آنچه كه در آثار او در عطف توجه به حافظ و اندیشه او آمده است، تنها مشتمل بر وجوهی از اندیشه و شعر حافظ است. این وجوه چندگانه را می‌توان بدین صورت تفكیك و صورت‌بندی كرد:

1ـ ابعاد هنری شعر حافظ: شریعتی قدرت درك عمیقی از آثار هنری داشت. این حقیقت را هم سراسر آثار او گواهی می‌دهد و هم یك بار، یكی از آشنایان بزرگ هنر و ادبیات امروز نیز گواهی داده است.[2] این قدرت درك هنر و اندیشه در تحلیل‌های كوتاه شریعتی از حافظ نیز دیده می‌شود. با توجه به این كه آرای شریعتی درباره حافظ مربوط به چهار یا حتی پنج دهه پیش از این است و در آن سال‌ها هنوز هیچ یك از تفسیرهای نوین حافظ شناسی پدید نیامده بود، این آراء حائز اهمیت و اعتباری قابل توجه است. شریعتی چند بار شعر حافظ را تفسیر و نقد زیبایی شناسانه می‌كند، و انطباق مضمون آن را با شكل و موسیقی آن نشان می‌دهد كه یك نمونه آن را از كتاب «در نقد و ادب» در اینجا می‌آوریم با تذكر به این نكته كه «در نقد و ادب» در نخستین سال‌های دهه 30 ترجمه و حاشیه نویسی شده است:

«هنر بزرگ حافظ در این است كه سخنش بی‌آن كه در نظر اول به چشم بخورد، مملو از صنایع گوناگون لفظی و معنوی است. از همان‌ها كه در كتب معانی و بیان و بدیع و عروض و قافیه آمده است، ولی نه بدان‌گونه كه شاعران متصنع و متكلف ما می‌كنند، بلكه آن چنان كه پل والری می‌گوید: این صنایع «همچون ویتامین‌ها كه در میوه نهفته باشند» در سخنش پنهان است و خواننده از آنها استفاده می‌كند بی آن‌كه جز طعم و شهد و عطر میوه را به ظاهر احساس كند. در این بیت:
در چمن باد سحر بین كه ز پای گل و سرو به هواداری آن عارض و قامت برخاست
می‌بینید كه جز با دقت و تفكر خاصی برای یافتن صنایع بدیعی در شعر، نمی‌توان دریافت كه لطف شعر در اینجا معلول صنعت معمولی تشبیه است و آن هم تشبیه مرجـّح كه، “مشبه به” بر “مشبه” ترجیح داده می‌شود و آن یكی از طریق مبالغه است. عارض به گل و قامت به سرو تشبیه شده و آن دو بر این دو ترجیح داده شده است و این ترجیح را باد سحر بیان می‌كند نه ادات تفضیل و تشبیه؛ و نیز صنعت لف و نشر مرتب به گونه خاصی در آن هست و اینها هم چنان هنرمندانه در آن نهفته است كه لطف آن پیداست و تكلف آن پنهان. زلف به اندازه‌ای به حلقه و شب تشبیه شده كه به ابتذال كشیده شده است، اما در شعر زیر خواننده است كه با حافظ در انجام این تشبیه هم كاری می‌كند و این به نظر من بزرگترین هنر یك شاعر یا نویسنده است كه خواننده را با خود در كارش سهیم كند نه آن كه در برابر اثر وی بی‌تفاوت و بی‌كاره و صرفاً منفعل (Passif) بماند:

دوش در حلقه ما صحبت گیسوی تو بود تا دل شب سخن از سلسله موی تو بود
كلمات “حلقه، گیسو، دل شب، سلسله مو” جز روابط پیدای دستوری، روابطی پنهانی با یكدیگر دارند كه در آن به صورت غیرمستقیمی صنعت تشبیه آمده است. منتهی به جای آن كه در شعر آمده باشد، در مغز خواننده شعر صورت می‌بندد و این بزرگترین هنر شعری حافظ است.»[3]
2ـ در حوزه معنی: شریعتی در حوزه معنی نیز از لطیفه كاری‌ها و شگردهای حافظ در طرح اندیشه‌های بلند و بدیع سخن می‌گوید. اگر این گونه شرح و تحلیل‌های شریعتی در یك مجموعه گرد می‌آمد و در فرصت لازم بسط و گسترش می‌یافت، بی‌تردید یكی از زیباترین شرح‌های شعر حافظ را پدید می‌آورد. بسیاری از نمونه‌های مورد توجه شریعتی در حوزه معنی شناسی شعر حافظ، مشتمل بر اندیشه‌های باریكی است كه غالباً یا از چشم شارحان او دور مانده است، و یا از روی آن‌ها سرسری گذشته‌اند، و او گاهی به این گونه غفلت‌ها نیز اشاره می‌كند:

«در اشعار زیر كه لطافت، عمق، و اعجاز هنر شعری به اندازه‌ای لطیف و غیرعادی است كه غالباً از چشم احساس خوانندگان و حتی حافظ شناسان گریخته است، كلمات، برخلاف جایگاهی كه منطق زبان به آنها اختصاص می‌دهد، قرار گرفته‌اند. و وسعت احساس و شدت اثر و دامنه بی‌مرز معانی آن كه در «فهمیدن» نمی‌گنجد، همه زاییده این بدعت گذاری شاعر در برابر سنت منطقی زبان است:
سال‌ها دفتر ما در گرو صهبا بود
رونق میكده از درس و دعای ما بود
مطرب از درد محبت عملی می‌پرداخت
كه حكیمان جهان را مژه خون پالا بود ;.»[4]
و یا در همین زمینه در شرح یك بیت دیگر حافظ می‌نویسد:
«در اندرون من خسته دل ندانم كیست
كه من خموشم و او در فغان و در غوغاست
افسوس! چه كسی است در این عالم كه یارای فهمیدن این معانی زیبای پر اعجاز را داشته باشد؟ عشق، ازدواج، همسری، فرزند، خانواده، خویشاوندی و زندگی مشترك در میان آدمیان چیست؟ بازی مسخره و آلوده‌ای كه یك سویش حیوان است و یك سویش پول، و در این قالب‌های كثیف و تنگ و زشت و عفن، این قطره‌های زلال آسمانی كه از جنس خداست؟ قطره‌های مذاب جان گداخته از آتش عشق است، ایمان مذاب است، اخلاص ناب ;».[5]

شریعتی بخش عمده‌ای از شعر حافظ را تأویل به اندیشه عرفانی می‌كند، و در آن معانی بسیار بكر و بلند می‌جوید. این گونه تفسیرها با توجه به وقوف گسترده شریعتی بر حوزه‌های مختلف اندیشه دینی و ایدئولوژی‌های متفاوت عصر خود اعتبار سنگینی برای اندیشه‌های حافظ پدید می‌آورد؛ زیرا این مفسر اندیشه‌های حافظ با همه شارحان شعر او تفاوتی بنیادی دارد. او یك تیپ سنتی دینی یا ادبی نیست، بلكه یكی از نوگرایان دینی است كه در زمینه ادبیات و هنر نیز، همیشه به نوگرایی می‌اندیشد . حال یك نمونه از این تفسیرهای عرفانی را مرور كنیم: «عرفان ما، معرفت را نمی‌گیرد، حب و عشق را می‌گیرد به عنوان پیوند انسان با خدا.
جلوه‌ای كرد رخش دید ملك عشق نداشت

عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد
برای همین است كه از ملائك می‌خواهد كه آدم را سجده كنند؛ چرا كه فرشته نمی‌داند عشق چیست، چنان می‌كند كه او را ساخته‌اند و دستور داده‌اندو خود تشخیص و اراده‌ای ندارد (فرشته عشق نداند كه چیست ای ساقی ;). برای مسئله‌ای به این اندازه عمیق، یكی از عالی‌ترین امكانات را ـ لااقل در زبان فارسی ـ شعر دارد و فهم اینها نه تنها به شناخت عرفان و ادبیات ما كمك می‌كند، بلكه به طور بسیار دقیق و علمی به فهم خود عرفان ودایی و مذهب ودایی و تصوف هندی نیز كمك می‌كند.
دوش وقت سحر ـ وقت سحر، سحر دیشب نیست، شب آفرینش است، شب ازل است ـ از غصه نجاتم دادند.
وندر آن ظلمت شب ـ آغاز خلقت ـ آب حیاتم دادند.

بی‌خود از شعشعه پرتو ذاتم كردند؛ چرا كه ذات یكتا متجلی شد، زیبایی‌اش را تجلی داد و انسان عاشق آن زیبایی شد و اضطراب و عشق انسان، نتیجه این عشق و قرارگرفتن انسان در برابر آن زیبایی و جمال مطلق است.
باده از جام تجلی صفاتم دادند
زیبایی ـ كه صفتی است در ذات آفرینش و از صفات ذات او ـ تجلی كرد، و چون شرابی مرا مست كرد.
باز شب خلقت را در غزل بسیار معروف دیگری توصیف می‌كند:
دوش دیدم كه ملائك در میخانه زدند
گل آدم بسرشتند و به پیمانه زدند
پیمانه مظهر عشق است، همان «امانت» است، و عشق در گل آدم و در فطرتش سرشته است، بنابراین اگر آدمی به فطرت و خویشتن خویش بازگردد، خدا را خواهد یافت.
این تمام درسی است كه مذهب هند می‌دهد.
دوش دیدم كه ملائك در میخانه زدند
گل آدم بسرشتند و به پیمانه زدند
ساكنان حرم ستر و عفاف ملكوت
با من راه نشین باده مستانه زدند
بنابراین در رابطه انسان و خدا ـ به این شكل كه فلسفه خلقت «ودائی» می‌گوید ـ نه تنها یك جهان بینی، شناختی از جهان، شناختی از توحید، شناختی از انسان، شناختی از رابطه انسان و جهان بر وحدت وجود، شناختی از رابطه انسان و خدا در رابطه عشق هست، بلكه مجموعاً‌ جهان بینی فلسفی «ودا» را به‌وجود می‌آورد، جهان‌بینی‌ای كه به میزانی كه بیان و روح ـ آدمی قدرت دارد، زیبا و عمیق است.»[6]

3ـ جهان بینی و هستی شناسی حافظ: با همه زیبایی و راز و لطافتی كه شریعتی در اندیشه‌های عرفانی حافظ نشان می‌دهد، هستی شناسی او را مشتمل بر اندیشه‌های پوچ انگار و نیهیلیستی می‌بیند كه منطقاً منجر به ایدئولوژی «اغتنام فرصت» و هدنیسم می‌گردد. بدیهی است كه آشتی‌دادن این هستی‌شناسی با آن اندیشه‌های سرشار از راز و لطافت عرفانی مقداری شگفتی و تناقض دارد. اما در هر حال هم شعر حافظ مجموعه شگفتی از تناقض‌هاست و هم شریعتی جهان بینی عرفانی را متفاوت از جهان‌بینی دینی و هستی نگری پیامبرانه می‌داند كه هستی را سرشار از معنی و كمال می‌دیدند، و شریعتی خود نیز در هستی شناسی خویش نسب از این تیره اندیشه برده بود. شریعتی معتقد است كه عرفان شرق اساساً بر پوچی استوار است.[7] از این رو جهان بینی حافظ نیز بیرون از این دایره قرار نمی‌گیرد. «حافظ می‌گوید كه: جهان و هر چه در آن است هیچ در هیچ است، پس دم را غنیمت شمار» در این شعر دو پایه وجود دارد: پایه اول جهان بینی حافظ است. بر این اساس كه حافظ جهان را چگونه می‌بیند: مجموعه‌ای از پدیده‌های بی‌شكل، بی‌ارتباط، بی‌هدف، بی‌مقصود، هیچ در هیچ! پایه دوم: پس دم را غنیمت بشمار! این شیوه و طریقه فرزانگی فردی و اجتماعی حافظ است;».[8]

جبرگرایی حافظ نیز با این جهان‌بینی و ایدئولوژی انطباق دارد، و تأیید دیگری بر اندیشه‌های معطوف به لذت و كام او فراهم می‌آورد! شریعتی جبرگرایی را اندیشه‌ای جهت‌دار و دست‌آویز و دست پخت نظام‌های سیاسی اغواگری مانند رژیم سلطنتی معاویه می‌داند. این تعبیر دقیق كه سال‌ها بعد در آرای یكی از برجسته‌ترین چهره‌های نوگرایی دینی در جهان معاصر ـ نصر حامد ابوزید ـ مورد تأیید قرار گرفت،[9] شالوده رویكرد شریعتی به موضوع جبرگرایی است. اما او با آن كه بارها از جبرگرایی حافظ سخن می‌گوید، و اساساً او را یكی از مبلغان جبرگرایی می‌داند، آرای او را از نوع تبلیغات سیاسی نمی‌شمارد، با این وصف لحن ظنز آلود سخن او در روایت اندیشه‌های حافظ پنهان نمی‌ماند:
«وقتی حافظ می‌گوید:
چو قسمت ازلی بی‌حضور ما كردند
گر اندكی نه به وفق رضاست خرده مگیر
یعنی تو را صدا نزدند كه: آقا این‌طور دوست داری یا آن‌طور؟ خودش ما را درست كرده، همان‌طور كه خودش خواسته، بعد هم ول داده روی زمین، حالا هر طور كه هست، هست. از ما كه اجازه نگرفتند كه چطور باشد؟ اختیار كه به ما ندادند. به قول یكی دیگر از شعرا كه آن شعر را تصحیح می‌كرد، و اگر آن فلسفه درست باشد این فلسفه درست‌تر است كه: اگر همه‌اش نه به وفق رضاست، خرده مگیر، چون جبر است!».[10]

4ـ سلوك اجتماعی ـ سیاسی حافظ: شریعتی یك مصلح فرهنگی و اعتقادی است و در نتیجه نوع رویارویی او با بخش اجتماعی ـ سیاسی اندیشه‌های حافظ، پیشاپیش روشن است و بدیهی است كه بسیاری از آرای حافظ در زمینه‌های مدیحه‌گویی و بویژه ستایش قدرت سیاسی زمان، از نظر او مردود است. البته شریعتی در هیچ جا، به تفصیل درباره مدیحه‌گویی حافظ سخن نگفته است. اما هم از شیوه انتقاد او از سنت مدیحه‌گویی در شعر فارسی كه به تفصیل در پاره‌ای از آثار او آمده است، و مطابق آن شعر كهن فارسی را به شدت انحطاط آلود می‌داند، و هم با توجه به یك تركیب پرمعنی كه در توصیف دست‌آورد شاعران مدیحه‌گو به كار می‌گیرد، و آن را چند بار در آثار خود تكرار می‌كند، یعنی تركیب «ادرار شاه شجاع»، می‌توان نوع تلقی او را از مدیحه‌گویی‌های حافظ نیز دریافت.

این تركیب اضافی از دو بخش «ادرار» در معنی« ماهیانه و صله»، و نام ممدوح حافظ «شاه شجاع» ساخته شده است. بخش اول آن از شعر مشهور سعدی «مرا در نظامیه ادرار بود» گرفته شده، اما شریعتی آن را با مفهومی ایهامی به كار می‌برد، تا دستاورد مدیحه‌گویی حافظ را نیز نشان داده باشد. شریعتی، مدیحه‌گویی را موجب كور شدن آگاهی سیاسی در سرزمین خود می‌دانست، و چون در این زمینه وضع خواجه شیراز چندان بهتر از برخی مدیحه‌گویان دوره‌های گذشته نبوده است، با این تعبیر كنایه‌آمیز وضعیت سیاسی او را نیز نشان داده است. با این وصف، شریعتی ـ علی رغم فضای سیاسی‌ـ ایدئولوژیك چیره بر عصر او ـ نه این نقص كار حافظ را دستاویز هیاهو علیه او می‌سازد، و نه بهانه انكار ارزش‌های كار حافظ در زمینه‌های دیگر می‌كند. آزاداندیشی و غنای فكری او موجب آن می‌شد كه خود را از این فضای التهاب زده كنار بكشد، و اندیشه و هنر را با عیار ایدئولوژی‌های سیاسی نسنجد. اما در هر صورت نقد مفصل و مبسوطی كه شریعتی در برخی از آثار خود بر سنت مدیحه‌گویی نوشته، در كنار تحسین و ستایشی كه از ادبیات و هنر هشیاری بخش می‌كند و این هر دو برآمده از تعهد فكری ـ سیاسی شریعتی است، می‌تواند اندیشه‌های حافظ را نیز در زمینه جبرگرایی و مدیحه‌گویی به پرسش و استیضاح بكشد!

5ـ شارحان حافظ و مفسران شعر او: حافظ شناسی در عصر شریعتی هنوز دوران سنـّتی خود را می‌گذرانید و با این كه شاهكاری مانند «از كوچه رندان» نیز در میان آثار پدید آمده در حوزه شعر حافظ مشاهده می‌شد، اما هنوز، سنت تحقیقات ادبی، آن هم از نوع بسیار ارتجاعی آن بر عرصه حافظ‌شناسی حاكم بود. بیشتر این شرح و تفسیرها در زمینه نسخه‌شناسی و آمار و ارقام ادبی می‌چرخید و با اعماق اندیشه و ابعاد گونه گون معانی شعر حافظ هیچ آشنایی نداشت.

از این رو شریعتی در یك تعبیر گزنده و نیشدار ارزش كار این شیوه از حافظ شناسی را چنین گزارش می‌كند: «اینها می‌دانند كه چند هزار نسخه مثلاً از دیوان حافظ یا شاهنامه یا مثنوی در دنیا وجود دارد. هر كدامش هم كجا هست. وزن هر نسخه یا طول و عرضش چقدر است! ـ این‌ها دانش است ـ و می‌دانند در هر نسخه‌ای فلان غزل با چه تغییراتی نسبت به نسخ دیگر ثبت شده، و می‌دانند كه تمام اشخاص كه در دیوان حافظ مثلاً اسمشان آمده و به صورت ممدوح حافظ بوده‌اند، اینها هر كدام چه كسانی بوده‌اند، چگونه زندگی می‌كرده‌اند، چه عصری داشته‌اند، چه وضعی داشته‌اند، و حتی مثلاً طول سبیل فلان ممدوح حافظ چند میلیمتر بوده است! این خصوصیات كه حافظ به آیات و یا روایات و جریانات تاریخی می‌كند، آن روایات كدام است و اشارات تاریخی كدام است! اما حافظ را به هیچ وجه نمی‌شناسند، یك غزل او را نمی‌توانند بفهمند، یك لطف بیان، یك ظرافت احساس حافظ را نمی‌توانند حس كنند. حافظ شناختن یك چیز دیگری است. اصلاً این حافظ دان‌ها تناسب روحی و فكری با تیپی مثل حافظ ندارند، و اگر حافظ در قرن این‌ها می‌بود و یا این‌ها در زمان حافظ می‌بودند، حافظ توی یك محله حاضر نبود با این‌ها زندگی كند! بنابراین حافظ شناختن غیر از داشتن اطلاعات عمیق و دقیق درباره حافظ است.»[11]

در كنار این سنت حافظ‌شناسی سطحی و خشك، كه غالباً به انگیزه تبلیغ و ترویج شعر حافظ صورت می‌گرفت، نوع دیگری از برخورد با شعر حافظ وجود داشت كه به دلیل ناآشنایی با جایگاه و اهمیت فرهنگ بومی و نادیده گرفتن اوضاع تاریخی ـ سیاسی زمانه خود، به ستیز با ادبیات سنتی و انكار و تحقیر آن، و از جمله شعر حافظ دست یازیده بود، و آن تعبیر و تلقی احمد كسروی و پیروان آیین او از شعر و اندیشه حافظ بود، و از قضا آشنایی با دیدگاه و داوری شریعتی در این موضوع نیز بسیار ضرورت دارد. «یك مدتی هم، گرفتار مسئله‌ای شده بودیم به نام «كتاب سوزان». عده‌ای می‌گفتند كه تمام بدبختی‌ها، نه مال مغول است، نه فئودالیسم است، نه مال استعمار خارجی است و نه انحطاط داخلی، بلكه فقط مربوط به یك چیز است و آن هم طرز توصیف حافظ از معشوقه‌اش!‌ زیرا كه جامعه را به لاابالی‌گری و غزل سرایی و ادبیات و شعر می‌كشاند.

پس هفته‌ای یك مرتبه جمع می‌شدند و با تشریفات و سخنرانی و هیجان، كتاب‌هایی نظیر دیوان حافظ و مثنوی مولوی و یا مثلاً مفاتیح‌الجنان را می‌سوزاندند. من نمی‌گویم كه شعر قدیم ما باید تبرئه شود، و نمی‌خواهم بگویم كه یكی از بزرگ‌ترین آثار ادبی و هنری جهان است، بلكه می‌خواهم بگویم كه این مسئله را طرح نموده‌اند تا یك شعار كاذب و یك نقد كاذب و یك ایمان كاذب در جامعه ایجاد شود و در پناه آن عوامل واقعی و حقیقی انحطاط و بدبختی پنهان بماند ; .»12

در برابر این گونه «حافظ دان‌» های بی‌ذوق و نسخه پرست، و یا حافظ ستیزی‌های ناسنجیده، شریعتی خود، قدرت شایسته ای در ادراك ظرافت احساس و تفسیر اندیشه و آرمان حافظ نشان می‌داد. نقل یكی از این تفسیرها خود روشنگر این قدرت و توانایی است: «در این جهان پر از شگفتی و زیبایی، یكی «حافظ» است و دیگری «حاجی قوام» و در این گل‌گشت مصلی یكی با دیده حافظ می‌نگرد، و دیگری با چشم‌های حاجی قوام، و در این مصلّی (نمازگاه) یكی متولی است و دیگری امام!‌ آیا حافظ را كه چشمه‌سار ركن آباد از آن اوست، این حق هست كه مشتی از آن آب برگیرد و به سر و صورت تافته و غبار گرفته‌اش بزند؟ و گر چنین اندیشه كند نه آن است كه تا حاجی قوام فرود آمده است؟ و نه این كه از آنچه از ركن آباد (هستی ـ جهان) از آن اوست غفلت كرده است؟»13

شیوه كار شریعتی در شناخت حافظ یك شیوه تاریخ‌نگرانه است، و در نتیجه تحولات دوره‌های زندگی شاعری مانند حافظ را، انگیزه تحول اندیشه او می‌داند. البته او خود نیز در حیات فكری ـ اعتقادی خویش، دستخوش چنین تحولی بوده‌است، و بارها به این حادثه در زندگی خویش اشاره می‌كند، و بی‌تردید در این یك مورد، حافظ را بر الگوی تحولات اندیشه خود سنجیده است: «مردم عادت دارند كه هر متفكر یا هنرمندی را یك وجود مجرد و ثابت تصور كنند، در صورتی كه هر هنرمند یا متفكر یا فیلسوفی یك انسان است و انسان عبارت است از موجودی كه در حال تغییر و دگرگونی است، و در حال طی مراحل مختلف زندگی است، و برای او در هر مرحله از زندگی یك نوع بینش و یك نوع برداشت وجود دارد. این است كه وقتی می‌گوییم این شعر از حافظ است، مردم عادت ندارند بپرسند: كدام حافظ؟ و حافظ كی؟ حافظ جوان، حافظ پیر، یا حافظ دوره كمال؟» 14

در این تعبیر، از تحول اندیشه و نوسانات زندگی حافظ، شریعتی با همه نكته‌گیری‌ها و اشارات انتقادآمیزی كه بر جبرگرایی حافظ دارد، می‌تواند گاهی هم از خرده‌گیری او بر «وضع موجود»‌ سخن گوید، و ظاهراً این دو شیوه اندیشه را در تناقض با یكدیگر نمی‌بیند «وقتی حافظ می‌گوید: «دستی از غیب برون آید و كاری بكند»‌ نشان داده است كه از وضع موجود راضی نیست، آنچه را كه هست نپذیرفته است، و در جست و جو، یا لااقل در آرزوی تغییر وضع است.»15 در حالی که به اعتقاد شریعتی ” در برابر جبر حتی معترض بودن غلط است ” .16

6ـ شریعتی و حافظ: برای مقاله‌ای كه به موضوعی مانند «حافظ در نگاه شریعتی» می‌پردازد، یكی از مهم‌ترین نكته‌ها، تأمل در بنیان‌های اندیشه و سلوك اجتماعی ـ سیاسی آن دو، و مقایسه راهبردها و رهنمودهای آن دو با یكدیگر است.

اندیشمند برجسته، دكتر سروش، طی یك گفتار، شریعتی را «حافظ زمان ما»17 خوانده است. این تعبیر همان قدر كه ممكن است برای برخی از دوستداران شریعتی، تعبیری مطلوب و دل‌نشین بوده باشد، برای بسیاری از شیفتگان حافظ و هم‌چنین منتقدان و مخالفان شریعتی نیز یك تعبیر گران و تحمل ناكردنی بوده است! زیرا شیفتگان حافظ، مقام او را بسیار فراتر از آن می‌دانند كه یكی از روشنفكران دینی زمانه ما در حد سنجش با وی قرار گیرد، و منتقدان شریعتی نیز كه او را زمینه‌ساز یك حكومت دینی در ایران معاصر می‌شناسند، همتراز شمردن او را با شاعری كه هوشیارترین منتقد حكومت دینی در دوره امیر مبارز مظفری بوده است، كاری نااندیشیده و دور از تأمل خواهند یافت!‌ اما این نوشته قصد آن دارد كه گفتار دكتر سروش را از نقطه‌نظر دیگری مورد بررسی قرار دهد، و آن ـ چنان كه گفتیم ـ سنجیدن خطوط اصلی اندیشه حافظ و شریعتی است. از این رو توجه دكتر سروش و خوانندگان این نوشته را به نكته‌های زیر جلب می كنم:

6ـ1ـ حقیقت این است كه برخلاف تصور دكتر سروش، شریعتی و حافظ نه در خطوط عمده اندیشه‌های فلسفی و اعتقادی، شباهتی با یكدیگر دارند، نه در شیوه سلوك اجتماعی ـ سیاسی، و نه دغدغه و درد روزگار آن دو، از یك نوع بوده است! البته سروش از زاویه دیگری زمانه حافظ را متفاوت از زمانه شریعتی دانسته است، و آن هم این است كه شریعتی در دورانی اسطوره‌زدایی شده و بعد از مدرنیته می‌زیست، اما حافظ در روزگار غلبه سنت‌ها و اسطوره‌ها. درحالی كه تفاوت روزگار آن دو پیش از هر چیز این بود كه حافظ در روزگاری زندگی كرده است كه مشغله و معضل اصلی آن قدرت و حكومت دین در جامعه او بوده است، قدرتی كه به تعبیر حافظ «در میخانه‌ها را بسته بود تا در خانه تزویر و ریا بگشاید» و حافظ در سراسر این دوران كوشیده است تا از زورآوری دین و سران آن پیش بگیرد و تا می‌تواند آن را از اصطكاك با زندگی رندانه خود و نیز عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اعتقادی روزگار خود دور كند.

در حالی كه شریعتی در شرایطی از نوع دیگر می‌زیست و به همین دلیل مسئله اصلی روزگار او نه حضور و غلبه دین بر جامعه، بلكه درست غیبت آن از حیات اجتماعی ـ سیاسی آن روزگار بوده است! البته مشخصه اصلی و مشترك دین در هر دو دوره، تحجر، انحطاط، و خرافه‌زدگی و خشونت بود، اما در عصر حافظ همین خرافه و خشونت سیطره و حاكمیت نیز یافته بود، در حالی كه در دوره شریعتی، گرفتار درماندگی بود و رو به زوال و انزوا داشت، و از این بعد مسئله و معضل اصلی زمانه او نبود و به همین دلیل نیز كوشش او معطوف به احیای دین و آوردن آن به متن زندگی و زمانه خود بوده است! البته شریعتی منتقد هوشیاری بود كه بسیاری از سنت‌های خرافی و اعتقادات آلوده به ارتجاع و دروغ را به نام دین نمی‌پذیرفت و یكی از سه جریان تعیین‌كننده حاكم بر تاریخ را تزویر دینی می‌دانست، و در نتیجه با آن دشمنی ریشه‌داری داشت، اما دین در آن روزها حضور چندان ملموسی در حیات اجتماعی ـ سیاسی ایران نداشت، و حتی دو حریف نیرومند آن یعنی مدرنیسم و ماتریالیسم، در حال منزوی كردن و از میان برداشتن آن بودند! بی‌تردید اگر شریعتی در دوره یك حكومت دینی می‌زیست وضعیت فكری متفاوتی می‌داشت و در یك بعد از تلاش‌های فكری ـ سیاسی خود مانند حافظ می‌اندیشید، با این تفاوت كه هیچ‌گاه به دلیل دستاویز قرار گرفتن دین از سوی قدرت سیاسی، مردم را مانند حافظ به مستی و بی‌خبری فرا نمی‌خواند! زیرا او خود را مسئول هشیار كردن انسان‌ها می‌دانست و نه مست كردن آنها؛ و این بزرگ‌ترین اقتضای زمانه‌ای بود كه شریعتی در آن می‌زیست.

6ـ2ـ شریعتی یك روشنفكر دینی است كه همه انتقادات او از دین رسمی تاریخ، برای اصلاح و احیای آن است در حالی كه حافظ هیچ گاه چنین دغدغه‌ای در زندگی خود نشان نمی‌دهد، و حتی در سراسر شعر خود یك بار هم دعوت به دین یا عرفان نمی‌كند، زیرا در اندیشه رندانه او جایی برای چنین دغدغه‌هایی وجود ندارد.18 اگر از مسئله «ادرار شاه شجاع» هم بگذریم و مدیحه‌گویی در برابر قدرت سیاسی را كه برای شریعتی تحمل‌ناپذیر بود، كنار بگذاریم، باید بگوییم كه همه زندگی حافظ بر حول یك محور چرخیده، و آن «خود» خواجه شیراز بود، حتی اگر اندیشه او را نوعی اندیشه عرفانی نیز بخوانیم، باز هم با عرفانی اختصاصی، اشرافی ـ به تعبیر استیس ـ و خود محور روبه‌روییم كه در آن اندیشیدن به زندگی و حال و روز توده‌های مردم كاری است بی‌معنی و یاوه! و چنان كه دكتر سروش هم آورده است، حافظ فقط می‌گوید: «رندی و تنعم»:
هر وقت خوش كه دست دهد مغتنم شمار
غم‌خوار خویش باش، غم روزگار چیست؟
***
ببـُر زخلق و چو عنقا قیاس كار بگیر
كه صیت گوشه‌نشینان زقاف تا قاف است


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي فني و اقتصادي مصالح نوين ساختماني سازگار با اقليم مناطق سرد (مطالعه موردي مدارس استان زنجان) تحت pdf دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي فني و اقتصادي مصالح نوين ساختماني سازگار با اقليم مناطق سرد (مطالعه موردي مدارس استان زنجان) تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي فني و اقتصادي مصالح نوين ساختماني سازگار با اقليم مناطق سرد (مطالعه موردي مدارس استان زنجان) تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي فني و اقتصادي مصالح نوين ساختماني سازگار با اقليم مناطق سرد (مطالعه موردي مدارس استان زنجان) تحت pdf :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش بین المللی و چهارمین همایش ملی عمران شهری
تعداد صفحات: 10
نویسنده(ها):
راحله جمشیدلو – دانشجوی دکتری اقتصاد ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیدج
آزاده وزیری – کارشناس ارشدمعماری، دانشگاه ازاد اسلامی واحد هیدج

چکیده:
یکی از مهم ترین مولفه های توسعه پایدار داشتن نیروی انسانی کارآمد است. از عوامل موثر ایجاد انگیزه تحصیلی می توان به داشتن سرانه آموزشی استاندارد و امکانات روزآمد در کنار ایمنی سازه های آموزشی اشاره کرد. این مقاله به صورت تشریحی – تحلیلی از طریق مطالعات استدلالی و استنتاجی و در نهایت با روش تطبیقی معماری سنتی و مدرن می تواند به عنوان الگوی مناسب ساخت مدارس مناطق سرد مطرح می شود. در مقاله حاضر ابتدا وضعیت مصالح مدارس موجود استان زنجان بررسی شده است، سپس انواع مصالح نوین جایگزین از نظر معیارهای اقلیمی، و ایمنی، زمان اجرا، مصرف انرژی آلودگی های صوتی و هزینه های اجرا در صورت نیاز با استفاده از نرم افزار excel مقایسه شده اند. اگرچه در ظاهر استفاده از مصالح نوین هزینه های بالایی را به جامعه تحمیل می کند، اما علاوه بر تضمین سلامت روحی و جسمی دانش آموزان به دلایل کاهش وزن سازه و صرفه جویی در استفاده مصالح و کاهش مصرف انرژی به کاهش هزینه های ملی کمک می کند.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله ناهنجاري هاي خطي مغناطيسي ومقايسه آن با موقعيت کانوني زمين لرزه اهر تحت pdf دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ناهنجاري هاي خطي مغناطيسي ومقايسه آن با موقعيت کانوني زمين لرزه اهر تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ناهنجاري هاي خطي مغناطيسي ومقايسه آن با موقعيت کانوني زمين لرزه اهر تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ناهنجاري هاي خطي مغناطيسي ومقايسه آن با موقعيت کانوني زمين لرزه اهر تحت pdf :

سال انتشار: 1391

محل انتشار: همایش ملی آسیب شناسی وبرنامه ریزی اثرات زلزله ‌ی 21 مرداد 91 در استان آذر بایجان شرقی

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

زهرا محمودپور – پژوهشگر تعاونی دانش بنیان سامانه مدیریت محیط زیست و زمین پویا
محمد آریامنش – دانشگاه پیام نورتهران

چکیده:

در این مقاله سعی شده است تا با استفاده از داد ههای مغناطیس هوائی، موقعیت پهنه های خطی مغناطیسی در منطقه اهر بررسی و گستره جغرافیایی آن با مرکز سطحی زمین لرز ههای منطقه مقایسه شود. بدین منظور داد ههای خام مغناطیس هوائی با استفاده از نرم افزارOasismontaj (7.1) پردازش و نقشه شدت کل میدان مغناطیسی بدست آمد. سپس پس از اعمال فیلترهای برگردان به قطب و مشتق اول قائم استفاده از فیلترهای مغناطیسی و روش تجربی، پهنه های خطی مغناطیسی در منطقه شناسایی شد. نهایتًا موقعیت جغرافیایی پهنه های بدست آمده با موقعیت کانونی زمین لرزه های سده اخیر مقایسه شد. نتایج بدست آمده حاکی از آناست که روند این پهنه ها با گسل های فعال و کانون رویدادهای لرزه ای انطباق بسیار زیادی دارند و به نظر م یرسد گسل های پنهان منطقه در زیر این پهنه های امتداد یافت هاند. ایننتایج نشان می دهد که فیلترهای مغناطیسی در شناسایی گسل های پنهان کاربرد مطلوبی دارند


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله کاربرد شبکه عصبي مصنوعي در شبيه سازي عناصر اقليمي و پيش بيني سيکل خشکسالي (مطالعه موردي: استان اصفهان) تحت pdf دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کاربرد شبکه عصبي مصنوعي در شبيه سازي عناصر اقليمي و پيش بيني سيکل خشکسالي (مطالعه موردي: استان اصفهان) تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله کاربرد شبکه عصبي مصنوعي در شبيه سازي عناصر اقليمي و پيش بيني سيکل خشکسالي (مطالعه موردي: استان اصفهان) تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کاربرد شبکه عصبي مصنوعي در شبيه سازي عناصر اقليمي و پيش بيني سيکل خشکسالي (مطالعه موردي: استان اصفهان) تحت pdf :

مقاله کاربرد شبکه عصبي مصنوعي در شبيه سازي عناصر اقليمي و پيش بيني سيکل خشکسالي (مطالعه موردي: استان اصفهان) تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در جغرافیا و برنامه ریزی محیطی (مجله پژوهشی علوم انسانی دانشگاه اصفهان) از صفحه 107 تا 120 منتشر شده است.
نام: کاربرد شبکه عصبی مصنوعی در شبیه سازی عناصر اقلیمی و پیش بینی سیکل خشکسالی (مطالعه موردی: استان اصفهان)
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله شبکه عصبی مصنوعی
مقاله پیش بینی خشکسالی
مقاله پرسپترون چندلایه
مقاله مارکوارت – لونبرگ
مقاله استان اصفهان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خوشحال دستجردی جواد
جناب آقای / سرکار خانم: حسینی سیدمحمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این پژوهش، از شبکه های عصبی مصنوعی (Artificial Neural Networks) به عنوان ابزاری توانمند در مدل سازی فرآیندهای غیرخطی و نامعین، به منظور پیش بینی سیکل خشکسالی در 20 ایستگاه سینوپتیک، کلیماتولوژی و هیدرومتری استان اصفهان که حداقل 20 سال آمار روزانه داشتند، استفاده شد. از نرم افزار MATLAB-7 و در شاخه Neural Network، برای پیش بینی و تجزیه و تحلیل عناصر اقلیمی کمک گرفته شد. ورودی مدل های ANN، داده های میانگین ماهانه بارش، دبی حداقل و دمای بیشینه است که این داده ها، بازه زمانی سال های 1360 تا 1383 را در بر می گیرند. اطلاعات 20 ساله برای آموزش مدل ها و 4 سال باقی مانده برای آزمایش آن ها به کار رفته است. شبکه مورد استفاده از نوع پرسپترون چندلایه (Multi-layer Perceptron) با الگوریتم پس انتشارِ خطا ( Back Propagation) و تکنیک یادگیری مارکوارت – لونبرگ (Train LM: Levenberg-Marquardt) است. ساختارهای گوناگونی از شبکه عصبی با تغییر در لایه های ورودی (6 مدل)، تعداد گره ها در لایه های پنهان و خروجی (2 الی20 گره) ایجاد گردید. نتایج حاصل از تحقیق حاضر، نشان می دهد که در میان الگوهای مورد بررسی، دمای بیشینه، دبی و بارش، نقش مثبتی در پیش بینی خشکسالی های استان اصفهان داشته، با کاربرد شبکه عصبی مصنوعی می توان با دقت بالای 95 درصد، سیکل خشکسالی استان را پیش بینی نمود.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 17 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي رابطه مديريت زمان با استرس شغلي در ميان مديران زن تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي رابطه مديريت زمان با استرس شغلي در ميان مديران زن تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي رابطه مديريت زمان با استرس شغلي در ميان مديران زن تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي رابطه مديريت زمان با استرس شغلي در ميان مديران زن تحت pdf :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: کنفرانس بین المللی مدیریت، چالشها و راهکارها
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
نیره شاه محمدی – مدرس دانشگاه آزاد کرج
سیمین رونقی – مدرس دانشگاه آزاد کرج
زهره خازنه – مدرس دانشگاه آزاد کرج

چکیده:
پژوهش حاضربه بررسی رابطه بین مدیریت زمان با استرس( شغلی) در بین مدیران زن دبیرستانهای (دولتی) دخترانه استان البرز در سال تحصیلی 92 – 91 پرداخته است. روش پژوهش این بررسی توصیفی از نوع همبستگی است و جامعه آماری آن مدیران متوسطه -استان البرز به تعداد 73نفر بوده است. که به علت محدود بودن تمامی افرادمورد بررسی قرار گرفتند. داده های مورد نیاز با استفاده از ابزار پرسشنامه مدیریت زمان و استرس شغلی که استاندارد بوده و قبلا توسط ثمری مورد استفاده قرار گرفته، از آنها جمع آوری گردید، که اعتبارابزار مورد نظر 0/90 درصد محاسبه شد. برای تحلیل اطلاعات از آمارتوصیفی(میانه، میانگین و نما،انحراف استاندارد و ;) و ضریب همبستگی پیرسون استفاده گردید. یافته های پژوهش نشان می دهد که بین هر یک از ابعاد مدیریت زمان واسترس شغلی رابطه معنا دار و معکوسی وجود دارد. به عبارت دیگر میزان ارتباط مدیریت زمان با ابعاد استرس شغلی: : حجم زیاد کار،عدم منزلت اجتماعی،روابط سرد بین همکاران، فقدان رشد حرفه ای به ترتیب عبارتند از : 061 ، 051 ، 049 ، 058 می باشد. بنابراین تمامی فرض های صفر رد و فرض های تحقیقاتی با 099 احتمال تایید می شوند.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي نقش مطبوعات و رسانه ها درتصويرسازي از مقاصد گردشگري مطالعه موردي استان سيستان و بلوچستان تحت pdf دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي نقش مطبوعات و رسانه ها درتصويرسازي از مقاصد گردشگري مطالعه موردي استان سيستان و بلوچستان تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي نقش مطبوعات و رسانه ها درتصويرسازي از مقاصد گردشگري مطالعه موردي استان سيستان و بلوچستان تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي نقش مطبوعات و رسانه ها درتصويرسازي از مقاصد گردشگري مطالعه موردي استان سيستان و بلوچستان تحت pdf :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: همایش ملی شهرهای مرزی و امنیت، چالشها و رهیافتها
تعداد صفحات: 9
نویسنده(ها):
مرضیه ابراهیمی – کارشناس ارشد ارتباطات اجتماعی
رسول عسکری – مسئول آموزشی دورههای کوتاه مدت معاونت گردشگری کشور
احمدرضا شیخی – کارشناس ارشد
حسین سرحدی دادیان – دانشجوی دکتری باستان شناسی

چکیده:
همه ما از بابت اینکه درجنگ رسانه ای جنگ نرم قدرت کمی داریم نگرانیم و دربرابر ذهنیت منفی که کشورهای غربی از ایران با قدرت رسانه ای شان ایجاد کردها ند نمی توانیم مقابله کنیم اما شاید حل این مشکل باید زمانی ممکن شود که ما بتوانیم از طریق رسانه هایی که درکشور دراختیار داریم ذهنیت منفی را برای یکی از استانهای مرزی خود از میان ببریم استان اسطوره ای سیستان و بلوچستان با اهمیت بالایش درمیراث فرهنگی و زیباییهای گردشگری برای خیلی ازمردم ایران تنها یک نام است که به گوششان خورده است و برای عده ای دیگر به مفهوم موادمخدر و بمب گذاری است درحالیکه آثاری نظیر شهرسوخته تپه بمپور و هزاران اثرتاریخی و فرهنگیدیگر که میتواندنقش مهمی درذهنیت سازی ایفا کند اما مطبوعات رادیو تلویزیون به عنوان مراجعی که بسیاری از ایرانیان اطلاعاتشان را از این منابع بدست می آورند چندبار اخبار مثبتی را ازا ین ستان منتشرکرده اند؟ آیا ما که میخواهیم ذهنیت جهان را درباره ایران تغییر دهیم توانسته ایم درتغییر دادن ذهنیت مردم خودمان درباره یک استن مرزی موفق باشیم؟ پژوهش حاضر با هدف بررسی نقش مطبوعات و رسانه های کشور درتصویرسازی از مقاصد گردشگری طراحی شده و پرسشنامه ان بصورت آنلاین دراختیار کاربران اینترنت قرار گرفته است.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,