خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مقالات من

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله شبيه سازي عددي ميزان آبشستگي اطراف پايه هاي پل با مقطع دايره اي تحت pdf دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شبيه سازي عددي ميزان آبشستگي اطراف پايه هاي پل با مقطع دايره اي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله شبيه سازي عددي ميزان آبشستگي اطراف پايه هاي پل با مقطع دايره اي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شبيه سازي عددي ميزان آبشستگي اطراف پايه هاي پل با مقطع دايره اي تحت pdf :

سال انتشار: 1384

محل انتشار: پنجمین کنفرانس هیدرولیک ایران

تعداد صفحات: 9

نویسنده(ها):

مریم طبیب زاده – دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های آبی، دانشگاه شهید باهنر کرمان
امیراحمد دهقانی – دانشجوی دکتری مهندسی عمران، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه تربیت مدرس
محمدجواد خانجانی – استاد بخش مهندسی عمران دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهید باهنر کرما
سیدعلی اکبر صالحی نیشابوری – دانشیار گروه مهندسی آب، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تربیت مدرس

چکیده:

بآورد حداکثر عمق آبشستگی بمنظور تعیین عمق لازم برای پی پایه های پل لازم است، در غیر این صورت ممکن است منجر به تخریب پل گردد. در این مقاله از نرم افزارSSIIM که به صورت سه بعدی معادلات جریان و رسوب را لحاظ می کند استفاده گردیده است. در نرم افزار SSIIM میدان جریان در اطراف پایه پل استوانه ای شکل ، با استفاده از حل سه بعدی معادلات ناویر-استوکس و مدل آشفتگی k ، بدست آمده و سپس با استفاده از حل غیر دائمی میدان رسوب و معادله پیوستگی، تغییرات تراز کف، در اطراف پایه پل، محاسبه می شود. در ادامه، بمنظور صحت سنجی، نتایج مدل شبیه سازی شده، با اطلاعات آزمایشگاهی در دسترس، مقایسه گردید. نتایج مقایسه نشان می دهد که با دقت بالایی می توان از این مدل در شبیه سازی آبشستگی و تخمین حداکثر عمق آبشستگی اطراف پایه های پل استفاده کرد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 17 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

بررسی زندگینامه شاعر معاصر مهدی اخوان ثالث تحت pdf دارای 39 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی زندگینامه شاعر معاصر مهدی اخوان ثالث تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

فهرست

پیش گفتار 3
مقدمه 4
زندگی و سرگذشت شاعر 5
نظر اخوان راجع به شعر 6
جهان‌بینی اخوان 7
آثار اخوان 8
سبك اخوان 8
غزل 9
درون‌مایه‌ی شعر اخوان 10
زبان و بیان اخوان 10
نظر اخوان در رابطه با وزن و قافیه 11
شعر كلاسیك از دید اخوان 13
اخوان به عنوان بزرگ‌ترین و آخرین شاعر كلاسیك ایران 14
شعر اخوان پلی میان شعر كهن و شعر نو 14
نقش قراردادها و سنت‌های اجتماعی 15
عوامل مؤثر در تغییر محتوای شعر اجتماعی 15
اجمالی درباره شاعری م.امید 16
نقش عشق در شعر اخوان 17
اخوان و انقلاب 18
شهید 18
اخوان و جنگ 19
انگیزه‌ی سرودن در فنون و ارزیابی آن 21
زمستان 22
زمستان (م.امید) 24
نظر بزرگان ادب معاصر راجع به اخوان 28
اشعاری برگزیده از اخوان 33
نكاتی چند در مورد (م.امید) 38
كتابنامه 39


پیش گفتار
طبق علاقه‌ای كه به تاریخ ادبیات داشتم، تحقیقی را شروع كردم. موضوع مورد بررسی و مطالعه، شاعر معاصر «مهدی اخوان ثالث» بود.
در اینجا لازم می‌بینم از آقای «زاور» كه زمینه‌ی این مطالعه را فراهم نمودند، تشكر و قدردانی كنم.

مقدمه
موضوع مورد تحقی «مهدی اخوان ثالث» (م.امید) بود. شاعری كه در عنفوان جوانی یكی از برجستگان ادب فارسی بود. او شاعری نوپرداز بود. ولی به قول خودش «سوار بر مركب شهر كهن» بود. سبك او سبك خراسانی بود. نسبت به شعر كلاسیك اهمیّت ویژه‌ای قائل بود.
آثاری به نظم و نثر از این شاعر به جا مانده است. مثل «زمستان، آخر شاهنامه، از این اوستا ...» و آثاری به نثر مثل كتاب قدمایی قوالب دیگر و ...» این شاعر بزرگ معاصر در شهریور 1369 دار فانی را وداع گفت.

زندگی و سرگذشت شاعر
در سال (1306) یا (1307) در توس متولّد شد. پدرش عطار طبیب و مادرش هم خانه‌دار بود. در بدو تولد یك چشمش باز شده بود و چشم دیگرش را بعد از مدّتها به دنیا گشود.
در سال (1326) به تهران آمد و در ورامین آموزگار شد. بعد از (28 مرداد 1332) و آزادی از زندان كودتاگران در مطبوعات تهران به نویسندگی اشتغال داشت و از آن پس به اداره‌ی رادیو ایران رفت و در آنجا به نوشتن برنامه‌های ادبی و هنری پرداخت.
آخرین كارهای اداری و نویسندگی در تلویزیون ایران بود، چه در تهران و چه در خوزستان. در آخرین سال عمرش سفری چندماهه به كشورهای اروپایی داشت. و در بازگشت پس از زمانی كوتاه زندگی را بدرود گفت. و در توس در جوار آرامگاه حكیم ابوالقاسم فردوسی، سراینده «شاهنامه» او را به خاك سپردند.
اخوان در قسمتی از زندگی‌نامه خود چنین می‌گوید: «تحصیلاتم در مشهد بود. بعد از اینكه صنعتی آموختم پدرم گفت: كه حالا دیگر خودت باید بروی و نانت را در بیاوری. ما هم به تهران رفتیم. دوستان و همكاران ما بعضی‌ها رفتند افسر پلیس شدند. بعضی‌ها هم به شركت نفت رفتند. ولی من رفتم و معلّم شدم. یك مدرسه‌ای در كریم‌آباد ورامین بود كه ما آنجا درس می‌دادیم. در آنجا معلّم ادبیّات بودم .....»
روحش شاد و نامش جاودانه باد!

نظر اخوان راجع به شعر
او می‌گوید: «شعر محصول بی‌تابی، آدم است. در لحظاتی كه «شعور نبوت» بر او پرتو انداخته، حاصل بی‌تابی در لحظاتی كه آدم در هاله‌ای از «شعور نبوت» قرار گرفته است» در مورد شعر امروز می‌گوید: «و عمومی‌ترین شاخصه‌ی كلی شعر امروز فارسی وضع آشفته و پریشان و درهمی است كه دارد. شاید هیچ دوره‌ای از ادوار گذشته را تاریخ ادبیات ما به یاد نداشته باشد كه در آن وضع شعر این‌طور پریشان و چندگونگی و دنیای آشفته‌ای را نشان بدهد. حتی در دوره‌ای كه معروف به «بینابین» كه شعر ما از سبكی به سبك دیگر تحوّل پیدا می‌كرد. و طبعاً آشفتگی پیدا می‌شد. حتی در این دوره‌ها نیز پراكندگی و هزارشاخه و هزار شعله بودن شعر، تا این حد نبود. چون در دوره‌های گذشته «تحوّل» بود. و آرام و با تأنّی صورت می‌گرفت. و در دو سه نسل كه می‌گذشت وضع شعر از حالی به حال دیگر می‌گذشت و به اصطلاح «تحول» شكل می‌گرفت. و تحقق می‌یافت. و می‌دانیم كه این تحولات چندان با عمق و اصل ریشه كاری نداشت. مثلاً سبك خراسانی درطی دو، سه نسل كم كم به سبك عراقی تحوّل می‌یافت.
امّا امروز نه تنها دوره‌ی تحوّل بلكه عصر «انقلاب شعری» را می‌گذرانیم. انقلابی به تمام معنی كلمه. و به هر حال این تغییرات انقلابی، تغییراتی است در تمام جهت كیفی و كمی. و با اعماق و اصول و ریشه‌های عناصر متشكله‌ی «شعر» سر و كار دارد. و از این روست كه این آشفتگی و پریشانی به جای طبیعی و لازم است.
از این شاخصه‌ی اصلی و كلی كه بگذریم شعر امروز ما عرصه‌ی ارائه‌ی پیشنهادی گوناگون و آزمایش‌های مختلف است. این دوّمین وجه مشخص كننده‌ی شعر زمان ماست. هر گرایشی به جانبی، و هر به اصطلاح و انحرافی، مشكل و شمایل و لحن و هنجار تازه‌ای كه در شعر امروز پیدا می‌شود به مثابه‌ی یك پیشنهاد و یك تجربه و آزمایش است به همین دلیل است كه وجوه گوناگون و اوضاع و احوال مختلف از افراطی گرفته تا تفریطی یا میانه روی و تعادل و چه وجها، در بازار شعر پیدا می‌شود.
مخصوصاً كه بسیاری آدم‌های خام و نایاب و هیچ‌كاره هم اوضاع را شلوغ‌تر و آب را گل‌آلودتر می‌كنند. و از این جهت آشفتگی را بیش و بیشتر می‌سازند. با این همه خط سپر اصلی شعر زنده و پیشرو فارسی كم كم دارد به وضوح مشخص می‌شود. آنچه سلیم و نجیب و هماهنگ یافتن اصل زندگی است می‌ماند. و سر و صداهای زاید و شلوغی‌ها و گل‌آلودگی‌ها می‌خوابد. و به مرور زلالی و صف و پاكی آشكار خواهد شد. دیر نشده است.
جهان‌بینی اخوان
مهدی اخوان ثالث را چاووشی خوان قوافل حسرت و خشم و نفرین و نفرت راوی قصه‌های از یاد رفته و آرزوهای بر باد رفته شاعری كه دشمن فریب و وقاحت و تاریكی و دروغ و بدی و انسانی كه دوست نجیب و نجابت و روشنی و راستی است. دو اصل متقابل و متضاد كه همچون سكّه‌ای سبك بر امواج جوهر روشن «گریه، اندوه، نومیدی، برباد رفتگی و شكست» در شعر او مدام پیدا و پنهان می‌شود و برق می‌زند.
امّا آیا این جوهر روشن موّاج را تنها پس از مقطع تاریخی مرداد سی و دو یا از این بیشتر نیز در شعر او می‌توان دید؟
این درست كه مقطع تاریخی مرداد سال 1332 بر فضا و جوهر فكری همه دست‌اندركاران سالهای سی اثر گذاشته است. امّا میزان تأثیر بر شعر هیچ یك از شاعران آن زمان به اندازه‌ی شعر اخوان مستقیم نیست.
نه «احمد شاملو» كه تدریجاً به جهان انسان و انسان جهان و وهنی كه بر او می‌رود متوجه شد. و نه نصرت رحمانی كه اگر هم از چنین مقطعی نمی‌گذشت چه بسا همچنان در خویشتن خویش فرو می‌افتاد.
امّا امید، از همان ابتدای زندگی شاعری خود، بی‌توجّه آنچنانی به مردم، با ذهنیّتی یأس‌آلود و نومیدوار درگیر بود. و این را می‌توان در آثار «ارغنون» دید. و این نشان فردیّت اوست. اصلی كه در سده‌ی پیشینیان نیز می‌توان یافت.
فردیت فردوسی، منوچهری، ناصرخسرو، خیام، نظامی و خاقانی و مولوی و حافظ ..... مهدی اخوان ثالث نیز یكی از همین شاعران منفرد تاریخ شعر ماست. با فردیتی نومیدوار جهان را سیاه نمی‌بیند. اما تاریخ سیاهكار را می‌شناسد. «بدبین» به معنای فلسفی كلمه نیز نیست.
در بحر آن جوش و خروش مبارزات مردمی و امید به فردا و فرداهاست، كه تدریجاً آثار یأس و نومیدی و طنز و گریه و شكست و برباد رفتگی در شعر او پیدا است.

آثار اخوان
اولین كتاب او ارغنون بود. البته بعدها این كتاب مختص شد به شعرهای قدمائی مثل (غزل، مثنوی و دوبیتی) و تحت تأثیر شاعران خاصّی هم بوده. كتابهایی كه بعداً نوشت (زمستان، آخر شاهنامه، از این اوستا، پاییز در زندان، زندگی می‌گوید، دوزخ اما سرد) بعد هم كتابهای نثر بود كه منتشر شد. «كتاب قدمائی قوالب دیگر» كتابی به نام «تو را ای كهن بوم و بر دوست دارم».
و كتابهای نثر و بدعتها و بدایع نیما یوشیخ، عطا و لقای نیما. مجموعه مقالات و قصّه‌های، قصّه «درخت پیر و جنگل» و «مرد جن‌زده» و روزنامه‌هایی كه اخوان در آن كار می‌كرد، اطلاعات، كیهان، جهان، آژنگ و .....


سبك اخوان
«مهدی اخوان ثالث» كار خود را در آغاز این دوره با شعر به «سبك خراسانی» آغاز كرده بود. با آن كه زاده خراسان و دل‌بسته میراث ادب كهن فارسی بود، خیلی زود راه نیما را پیدا كرد و به عنوان یكی از وفادارترین یاران وی با نشر مجموعه‌ی «زمستان» در سال (1335) نشان داد، كه به شكل تازه‌ی شعر حماسی و اجتماعی دست یافته است. و در مجموعه‌ی «آخر شاهنامه» روح شعر و شاعری خود را در واپسین سالهای حیات نشان داده. صلابت و سنگینی شعر خراسانی، زبان ادبی و در مجموع تمثیل سرشار او از اشاره‌ها و سنّت‌های حماسی و اساطیری كهن و علاقه‌ی ویژه اخوان به زبان حماسی و فكر فردوسی، سبك شاعری وی را متمایز می‌سازد.
اخوان علاوه بر شعر از همین دوره مهارت خود را در نقّادی با نوعی دید اجتماعی و سیاسی نشان داد. و از نخستین كسانی است كه به خوبی به تجزیه و تحلیل شعر نو نیمایی، به‌ویژه از جهت وزن و قالب پرداخت. و بعدها آثاری چند در این زمینه پدید آورد.
شعر «زمستان» اخوان بی‌شك زبان حال مردم این دوره و در زمره‌ی زیباترین و شاخص‌ترین اشعار نو نیمایی است كه رمزگرایی ناشی از عصر حاكمیت سماواك را به خوبی نشان می‌دهد.


غزل
اخوان می‌گوید: «من گمان می‌كنم غزل من همان قدر به شما مربوط است كه شكایت من از روزگار و فرزندان روزگار. غزل من همان قدر به شما مربوط است كه تأ؟سف من و مرثیه خواندنم بر درخت‌ها و آشیانه‌هایی كه یك طوفان بی‌رحم تابستان لت و پارشان كرده است.
تقسیمات شعری او خوب
متوسط
بد
دوری و نزدیك بودن

درون مایه‌ی شعر اخوان؛
مایه‌ی شعری او همان جوهر اندوه، گریه، نومیدی، بربادرفتگی و شكست شعر اوست. همان كه از آغاز تا پایان عمر، در كالبد شعرهایش از جریان باز نایستاد. و خاصه از (28) مرداد برق مدام امواج شعر او شد.
او بازمانده قمار بزرگ كه (گذشته از شعرهای كلاسیك) همه‌ی سرمایه‌ی پاكبازی او جز سكّه‌ای دورو و دورنگ نیست. سكّه‌ای كه هجوم بر فریب و دغلبازی و دروغ، روی سیاه آن و دفاع از پاكی و درستكاری و راستی روی سپید آن است. و بر سینه‌ی آفریدگار او امثال (زمستان، مرداب، از تهی سرشار، آخر شاهنامه، قاصدك، شكار، آن‌گاه پس از تندر، قصّه‌ی شهر سنگستان) برق می‌زند، و نور می‌پراكند. شاعری كه همه‌ی آرمان و آرزویش حركت جامعه به سوی تعالی و بازگشت به خانه‌ی «نیما» است.
زبان و بیان اخوان؛
زبان در دنیای شعری كه نیما به او نشان داد. او را شاعری نوپرداز و صاحب سبك كرد، كه از معدود چهره‌های درخشان شعر امروز ماست.
شیوه‌ی شعر اخوان در ارغنون، خراسانی نیست. و آن هم به سه دلیل. نخست ـ از آن نظر كه این كتاب حاصل ایّام نوجوانی اوست. زمانی كه هنوز به زبان تسلّط كامل نیافته است.
دوم ـ از آن لحاظ كه در «ارغنون» به انواع شعر از قصیده و مثنوی و غزل و قطعه و رباعی و تركیب بند و مستمزار توجه دارد.
سوم ـ از نظر تعداد لغات عربی كه از حدّ معمول درمی‌گذرد و تنها نگاه به قصیده (خطبه اردیبهشت) كه به اقتضای قصیده پر از قوانی عربی منوچهری است بر صحّت این مدّعا گوا است.
امّا اخوان با انصراف از قوانب شعر كلاسیك و اقبال به شعر نیما با تسلّط تدریجی به كلمه و كلام و آشنایی با زبان و فضای شعر نیما و توجّه روزافزون به زبان پاك پارسی، در نیمه‌های «زمستان» كه سه ضلع آن، زبان خراسانی یا كلاسیك و زبان رایج یا امروز و زبان نیماست به نمایش می‌گذارد.
ضلع اول ـ زبان خراسانی
من امشب آمدستم وام بگزارم


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 17 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله استانداردهاي غذايي تحت pdf دارای 83 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله استانداردهاي غذايي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله استانداردهاي غذايي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله استانداردهاي غذايي تحت pdf :

استاندارد سابقه بسیار طولانی داشته و بشر اولیه با الهام از پدیده های طبیعی مانند گردش ایام، فصول چهارگانه سال و روز و شب، زندگی خود را استاندارد می کرده است. استانداردها در سطوح مختلفی تدوین می شوند از جمله سطح استانداردهای بین المللی است که توسط سازمان بین المللی است که توسط سازمان بین المللی استاندارد International Standard Organization با نام مخفف ISO تدوین می شوند. این سازمان استانداردهای قابل اجرا در سطح بین المللی را تدوین کرده که در تمام کشورهای عضو به رسمیت شناخته می شوند و از بین آنها استانداردهای ایزو 9000 و 14000 متداول تر می باشند.
استانداردهای راهنما با شماره های 9000 و 9004 شامل دستورالعمل هایی برای ارشاد مدیران می باشند. استانداردهای ایزو 9001 زمانی استفاده می شود که سازمان همزمان در طراحی، تولید، نصب و راه اندازی، نوآوری و خدمات فعالیت دارد. استانداردهای ایزو 9002 جایی استفاده می شود که فعالیت های طراحی مورد نظر نیست و سازمان با استفاده از طراحی مورد نظر نیست و سازمان با استفاده از طرح های آماری، برای بهبود کیفیت فرآورده ها یا خدمات اقدام می نماید و نیازی به طراحی ندارد.
استاندارد ایزو 9003 زمانی به کار می رود که کیفیت فرآورده ها از طریق بازرسی نهایی تضمین می شود و ممکن است سیستم تولید و مدیریت کیفیت، استاندارد نباشد. استانداردهای سری ایزو 14000، مربوط به سلامت محیط زیست و سلامت مردم تحت عنوان Environmental management and control نیز توسط ایزو تدوین دو به اجرا گذاشته شده اند.
استانداردهای منطقه ای که توسط یک سازمان منطقه ای، جهت استفاده کشورهای منطقه تدوین می شود، استانداردهای ملی که مختص هر کشوری می باشد و استانداردهای سطح کارخانه ای که در هر شرکت، برای همان شرکت تدوین می شود، از دیگر سطوح استاندارد می باشند.
سطوح استانداردهای مؤسسه های بین المللی در مورد مواد غذایی توسط مؤسسه های بین المللی مانند FAO و WHO تدوین می شوند. از جمله استانداردهای کرکس با نام Codex Alimentarious Commission ( CAC ) هستند که توسط کمیته مشترک FAO و WHO تدوین می شوند و شامل استاندارد ویژگی ها، آین کار و یا به عبارت بهتر، آیین بهداشتی شرایط کار و دستور العملهای مربوط به آنها هستند. گروه دیگری از استانداردهای سطح مؤسسه های بین المللی، استانداردهای HACCP می باشند.
سیستم HACCP مخفف Hazard Analysis Critical Control Point به معنای تجزیه و تحلیل خطر در نقاط کنترل بحرانی می باشد. لین سیستم در واقع ابزاری را به منظور شناسایی مخاطرات در محل وقوع یا بروز آنها از زمان کاشت، داشت و برداشت مواد اولیه تا محصول نهایی در اختیار مجریان سامانه قرار می دهد و حاصل اجرای آن محصولی سالم، بدون خطر و ایمن می باشد و مصرف کننده می تواند بدون کمترین نگرانی آنرا مصرف نماید.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله تاثيرباکتري هاي محرک رشدازتوباکتر و سودوموناس برصفات کمي و کيفي ارقام گندم درشرايط عادي و تنش خشکي تحت pdf دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثيرباکتري هاي محرک رشدازتوباکتر و سودوموناس برصفات کمي و کيفي ارقام گندم درشرايط عادي و تنش خشکي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثيرباکتري هاي محرک رشدازتوباکتر و سودوموناس برصفات کمي و کيفي ارقام گندم درشرايط عادي و تنش خشکي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثيرباکتري هاي محرک رشدازتوباکتر و سودوموناس برصفات کمي و کيفي ارقام گندم درشرايط عادي و تنش خشکي تحت pdf :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: دوازدهمین کنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران
تعداد صفحات: 5
نویسنده(ها):
عباس ملکی – عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام
احمد طهماسبی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام
قربان نورمحمدی – استاددانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
محمد پاکدل – کارشناس ارشدزراعت

چکیده:
این تحقیق باهدف بررسی تاثیرکودهای محرک رشدگیاه ازتوباکتروسودوموناس برصفات کمی و کیفی ارقام گندم درشرایط عادی و تنش خشکی درپاییز سال 1388 درایلام اجرا شد ازمایش بصورت اسپلیت فاکتوریل درقالب طرح بلوکهای کامل تصادفی درسه تکرار بود ارقام چمران و وریناک درکرت های اصلی و چهارسطح باکتری ازتوباکتر سودوموناس هردوی آنها و تیمارشاهد یعنی بدون مصرف باکتری بصورت فاکتوریل درکرت های فرعی قرارگرفتند نتایج تجزیه واریانس صفات مورد بررسی نشان داد که همه صفات مورد بررسی بجز عملکردبیولوژیک تحت تاثیر رقم قرارگرفتند همچنین به جز وزن هزاردانه عملکرددانه و شاخص برداشت تاثیر ابیاری برسایرصفات معنی دارنبود تاثیر کود زیستی برهمه صفات مورد بررسی اختلاف معنی داری نشان داد نتایج نشان داد که تیمارهای کود زیستی عملکردبیشتری نسبت به تیماربدون استفاده ازکود زیستی داشت ازطرفی مصرف کود زیستی ازتوباکتر میتواند مقدارنیتروژن مصرفی را کاهش دهد امازمانی گندم میتواند عملکردمناسبی تولید کند که یک منبع کودی به همراه آن استفاده شود نتایج کلی ازمایش نشان داد بیشترین عملکردمربوط به تیمار مخلوط کود زیستی و کمترین عملکردمربوط به عدم مصرف کود زیستی بوده است


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 17 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله عقيده کاوي در نقد کالا با استفاده از شبکه واژگان احساسي تحت pdf دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله عقيده کاوي در نقد کالا با استفاده از شبکه واژگان احساسي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله عقيده کاوي در نقد کالا با استفاده از شبکه واژگان احساسي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله عقيده کاوي در نقد کالا با استفاده از شبکه واژگان احساسي تحت pdf :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: دومین کنفرانس ملی مهندسی صنایع و سیستم ها
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
سمیه برهانی زرندی – بخش مهندسی کامپیوتر،دانشگاه شهید باهنر،کرمان؛
علی اکبر نیک نفس – بخش مهندسی کامپیوتر،دانشگاه شهید باهنر،کرمان؛
مجید محمدی – بخش مهندسی کامپیوتر،دانشگاه شهید باهنر،کرمان؛

چکیده:
امروزه با گسترش شبکه جهانی وب، افراد برای خرید کالاهای مورد نیاز خود و یا آگاهی از موضوعات مختلف به وب مراجعه مینمایند.تعداد زیادی از بلاگها و شبکههای اجتماعی وجود دارند که کاربران نظرات خود را در مورد موضوعات مختلف در آنها درج نمودهاند. درنتیجه حجم زیادی از اطلاعات به صورت غیر ساخت یافته وجود دارد که استخراج اطلاعات دلخواه از آنها کار دشواری است. عقیده کاویفرآیند تحلیل نظرات، عقاید و احساسات کاربران است که از نقدها و نظراتی که در مورد یک موضوع خاص نوشتهاند استخراج میشود. در این مقاله، یک سیستم عقیده کاوی که از تکنیکهای پردازش زبان طبیعی و شبکه واژگان احساسی برای عقیدهکاوی در مجموعهای از نقدهای کالا استفاده مینماید، بررسی شده است. در این سیستم ابتدا در مرحله پیش پردازش دادهها با جداسازی کلمات و جملات،برچسبگذاری اجزای سخن و ریشهیابی کلمات، اطلاعات مورد نیاز از نقدها استخراج میشود. در مرحله بعد با استخراج ویژگیهای کالا از نقدها، آن دسته از ویژگیها که از نظر کاربران اهمیت بیشتری دارند مشخص میشوند. ویژگیهای به دست آمده با دقت بالایی مشابه با ویژگیهای واقعی کالا میباشند. سپس طبقه بندی احساسی مجموعه داده بر اساس بار احساسی واژگان موجود در متن صورت میپذیرد


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله ارزيابي بار بستر عبوري از رودخانه کرخه و مقايسه ان با تئوريهاي موجود (مطالعه موردي ايستگاه حميديه) تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزيابي بار بستر عبوري از رودخانه کرخه و مقايسه ان با تئوريهاي موجود (مطالعه موردي ايستگاه حميديه) تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزيابي بار بستر عبوري از رودخانه کرخه و مقايسه ان با تئوريهاي موجود (مطالعه موردي ايستگاه حميديه) تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزيابي بار بستر عبوري از رودخانه کرخه و مقايسه ان با تئوريهاي موجود (مطالعه موردي ايستگاه حميديه) تحت pdf :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: یازدهمین سمینار سراسری آبیاری و کاهش تبخیر

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

حسن آخوردزاده – دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های ابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خو
مهدی قمشی – استاد دانشکده مهندسی عاوم اب دانشگاه شهید چمران اهواز
هوشنگ حسونی زاده – استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر

چکیده:

بررسی میزان رسوبات در رودخانه ها یکی از مسایل مهم در مهندسی رودخانه می باشد. تنوع فرمولهای براورد بار بستر رسوب و نداشتن اطلاعات کافب=ی از عملکرد فرمولهای موجود انتخاب یک فرمول مناسب را باری یک رودخانه خاص فوق العاده مشکل می نماید . بنابراین برای بار بستر عبوری از رودخانه کرخه در ایستگاه حمدیده و مقایسه ان با تئوری های موجود و انتخاب مناسبترین فرمول نیاز به ارزیابی و واسنجی معادلات براورد بار بستر برای رودخانه مورد نظر می باشد. در این راستا پس از اندازه گیری مستقیم بار بستر ، ارزیابی معادلات برآورد بار بستر رسوب در رودخانه کرخه ایستگاه حمیدیه مورد مطالعه قرار گرفتکه پس از بررسی 12 فرمول از جمله کیسی ، شوکلیج ، شیلدز ، میر-پیتر و مولر و;. انتخاب شد. تنظر به اینکه محاسبه بار بستر رسوب بر اساس روشهای ذکر شده به صورت دستی بسیار وقت گیر و طولانی می باشد به کمک اکسل برنامه ای تهیه شد که قابلیت محاسبه و ارزیابی داده ها را دارا بود. در مرحله بد 126 داده اندازه گیری شده از ایستگاه حمیدیه جمع آوری و بار بستر رسوب با روشهای ذکر شده محاسبه شد. نسبت اختلاف R ، میانگین وانحراف معیار آنها نیز به دست آمد. همچنین متوسط بار بستر باری ایستگاه حمیدیه محاسبه شد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله يک روش مبتني بر بازمقداردهي به جامعه جواب در الگوريتم هاي تکاملي کوانتوم براي افزايش تنوع در جامعه جواب تحت pdf دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله يک روش مبتني بر بازمقداردهي به جامعه جواب در الگوريتم هاي تکاملي کوانتوم براي افزايش تنوع در جامعه جواب تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله يک روش مبتني بر بازمقداردهي به جامعه جواب در الگوريتم هاي تکاملي کوانتوم براي افزايش تنوع در جامعه جواب تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله يک روش مبتني بر بازمقداردهي به جامعه جواب در الگوريتم هاي تکاملي کوانتوم براي افزايش تنوع در جامعه جواب تحت pdf :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: شانزدهیمن کنفرانس مهندسی برق ایران

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

محمد طیرانی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد
محمدرضا اکبرزاده توتونچی – دانشگاه فردوسی مشهد

چکیده:

الگوریتم های ژنتیک کوانتوم از ساختاری احتمالاتی برای نمایش پاسخ ها استفاده می کنند و چنین نمایشی موجب افزایش تنوع در جامعه جواب می شود. ولی در مجموع این الگوریتم ها نیز به خاطر استفاده از کوانتوم گیت و حرکت جمعی پاسخ ها به سوی بهترین پاسخ دچار مشکل گیر کردن در قله محلی، و کندی سرعت همگرایی هستند. در این جا برای افزایش کارایی الگوریتم های تکاملی کوانتومی روشی را ارایه می کنیم که در آن هرگاه الگوریتم در قله محلی گرفتار شد با مقدار دهی تصادفی به کوانتوم – کروموزوم ها، الگوریتم را باز مقدار دهی می کنیم. نتایج روس مساله کوله پشتی، Trap و توابع عددی نشان می دهد که روش پیشنهادی هر چند از نظر پیچیدگی زمانی برابر با الگوریتم تکاملی کوانتوم ساده می باشد ولی از نظر کارایی برتری قابل ملاحظه ای نسبت به الگوریتم های تکاملی کوانتوم دارد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي روابط عوامل اکولوژيک با انتشار و فراواني گونه کبر «Acacia tortilis (Forssk.) Hayne» تحت pdf دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي روابط عوامل اکولوژيک با انتشار و فراواني گونه کبر «Acacia tortilis (Forssk.) Hayne» تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي روابط عوامل اکولوژيک با انتشار و فراواني گونه کبر «Acacia tortilis (Forssk.) Hayne» تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي روابط عوامل اکولوژيک با انتشار و فراواني گونه کبر «Acacia tortilis (Forssk.) Hayne» تحت pdf :

سال انتشار: 1375

محل انتشار: دومین همایش ملی بیابان زایی و روشهای مختلف بیابان زدایی

تعداد صفحات: 11

نویسنده(ها):

کیان نجفی تیره شبانکاره – کارشناس ارشد مرکز تحقیقات منابع طبیعی و امور دام هرمزگان

چکیده:

گونه گبر از خانواده Mimosaceae است و 4 زیر گونه از آن در دنیا گزارش شده است. نتایج شناخت نقش عوامل اکولوژیک در انتشار و فراوانی این گونه نشان می دهد که دمای صفر از مهمترین عوامل اقلیمی محدود کننده در بخشهای غربی و شمالی انتشار گونه است در ضمن بارندگی به عنوان یک عامل محدود کننده محسوب نمیشود.
آبرفتهای دانه درشت دروان چهارم، کنگلومرای بختیاری، سازند آغاجاری از گروه فارس قابلیت استقرار جمعیتهای اینگونه را دارا می باشد. خاکهای مناطق رویش جمعیتهای گونه، فقیر از مواد آلی با بافتهای شنی تالومی با زهکشی مناسب و جزو خاکهای معمولی و بهندرت شور می باشد و بالاخره میزان تراکم و سطح تاج در هکتار این گونه در رویشگاه های مختلف با هدایت الکتریکی محلول خاک همبستگی منفی بالایی دارد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 17 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله شناسايي گونه ساركوسيستيس ژيگانتيه آ با روش PCRدرRFLP تحت pdf دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شناسايي گونه ساركوسيستيس ژيگانتيه آ با روش PCRدرRFLP تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله شناسايي گونه ساركوسيستيس ژيگانتيه آ با روش PCRدرRFLP تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شناسايي گونه ساركوسيستيس ژيگانتيه آ با روش PCRدرRFLP تحت pdf :

مقاله شناسايي گونه ساركوسيستيس ژيگانتيه آ با روش PCRدرRFLP تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1389 در مجله تحقیقات دامپزشكی (دانشگاه تهران) از صفحه 43 تا 46 منتشر شده است.
نام: شناسایی گونه ساركوسیستیس ژیگانتیه آ با روش PCR-RFLP
این مقاله دارای 4 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ساركوسیستیس ژیگانتیا
مقاله PCR
مقاله RFLP
مقاله ایران
مقاله گوسفند

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: دلیمی اصل عبدالحسین
جناب آقای / سرکار خانم: جالوسیان فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: تحویلداربیرونی فرید
جناب آقای / سرکار خانم: غفاری فر فاطمه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
انگل ساركوسیست، یكی از مهمترین تك یاخته های متعلق به شاخه اپی كمپلسا (Apicomplexa) می باشد كه در بین حیوانات خون گرم در كلیه نقاط جهان شایع است. در مطالعه حاضر با استفاده از تكثیر قطعه ژن 18SrRNA و برش آنزیمی، گونه ساركوسیستیس ژیگانتیه آ مورد شناسایی قرار گرفت. بدین منظور ابتدا كیست های ماكروسكوپی ساركوسیستیس از عضلات مری و عضلات بین دنده ای گوسفندان كشتار شده در كشتارگاه شهریار جمع آوری شدند. سپس DNA انگل با روش فنل – كلروفرم استخراج شد و قطعه ژن 18SrRNA با استفاده از پرایمر طراحی شده به روش PCR تكثیر شد. در نهایت این قطعه با آنزیم های MsPI و MboI برش داده شد. با توجه به مشخصات باندهای برش شده با آنزیم، تمامی نمونه ها ساركوسیستیس ژیگانتیه آ تعیین شدند. این اولین گزارش تشخیص مولكولی ساركوسیستیس ژیگانتیه آ در ایران است.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي ميزان موارد ابتلا به بيماريهاي انگليدر روده اي پيشه وران مراکز تهيه و توزيع و فروش مواد غذايي و اماکن عمومي استان گيلان در سالهاي 86 و 87و88 و ارائه پيشنهاد براي حذف روش کشت جهت کاهش هزينه ها تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي ميزان موارد ابتلا به بيماريهاي انگليدر روده اي پيشه وران مراکز تهيه و توزيع و فروش مواد غذايي و اماکن عمومي استان گيلان در سالهاي 86 و 87و88 و ارائه پيشنهاد براي حذف روش کشت جهت کاهش هزينه ها تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي ميزان موارد ابتلا به بيماريهاي انگليدر روده اي پيشه وران مراکز تهيه و توزيع و فروش مواد غذايي و اماکن عمومي استان گيلان در سالهاي 86 و 87و88 و ارائه پيشنهاد براي حذف روش کشت جهت کاهش هزينه ها تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي ميزان موارد ابتلا به بيماريهاي انگليدر روده اي پيشه وران مراکز تهيه و توزيع و فروش مواد غذايي و اماکن عمومي استان گيلان در سالهاي 86 و 87و88 و ارائه پيشنهاد براي حذف روش کشت جهت کاهش هزينه ها تحت pdf :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: دوازدهمین همایش ملی بهداشت محیط

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

سعید خاکزاد – کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت شهرستان آستارا
علیرضا سعیدی – کارشناس ارشد بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

چکیده:

با توجه به اینکه شاغلین در مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی بطور مداوم با مواد غذایی و همچنین با مردم در تماس هستند بیماریهای واگیردار می تواند از طریق شاغلین در این مراکز به راحتی به مردم سرایت کرده و سلامت و بهداشت عمومی را به خطر بیاندازد . لذایکی از د غدغه های جدی بهداشت، کنترل و پیشگیری از این قبیل مشکلات می باشد. بدین منظور معاینات دوره ای و صدور کارت تندرسی برای این گروه از مشاغل در نظر گرفته شده است. این بررسی به صورت مقطعی در سه فصل سال 86 چهار فصل سال 87 ویک فصل سال 88 در 16 شهرستان استان گیلان برای پیشه وران مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی صورت پذیرفته است. نتایج حاکی از آن است که از میان 55593 نفر ازمایش شده، درصد مبتلایان به انتامبا هیستولیتیکا 0/05% ، ژیاردیالامبلیا 2/04% ، اسکاریس 0/007% ، اکسیور 0/023% و سایر انگلها از 0/18% می باشد. همچنین بیشترین درصد ابتلا به عفونت های انگلی مربوط به شهرستانهای ماسال و سیاهکل و کمترین ابتلا مربوط به شهرستان آستارا می باشد. درضمن در کلیه موارد انجام شده از کشت (سالمونلا،شیگلا،و سایر انتروباکتریاسه ها ) از بین 35741 نفر کلیه موارد صفر می باشد و هیچگونه آلودگی مشاهده نشد .با توجه به نتیجه فوق و با توجه به اینکه روش کشت مستلزم هزینه و زمان می باشد پیشنهاد می گردد از آزمایشهایی که برای صدور کارت تندرستی صورت میگردد حذف گردد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,