خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
مقالات من

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله جامعه و دولت معاصر در ايران تمهيدي نظري براي ارزيابي تکوين ملتدردولت تحت pdf دارای 23 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله جامعه و دولت معاصر در ايران تمهيدي نظري براي ارزيابي تکوين ملتدردولت تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله جامعه و دولت معاصر در ايران تمهيدي نظري براي ارزيابي تکوين ملتدردولت تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله جامعه و دولت معاصر در ايران تمهيدي نظري براي ارزيابي تکوين ملتدردولت تحت pdf :

مقاله جامعه و دولت معاصر در ايران تمهيدي نظري براي ارزيابي تکوين ملتدردولت تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1388 در مجله جامعه شناسی ایران از صفحه 32 تا 54 منتشر شده است.
نام: جامعه و دولت معاصر در ایران تمهیدی نظری برای ارزیابی تکوین ملت-دولت
این مقاله دارای 23 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مدرنیته سیاسی
مقاله ملت-دولت
مقاله ناسیونالیسم فرهنگی
مقاله ناسیونالیسم مدنی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جلایی پور حمیدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بررسی پدیده ملت-دولت در عرصه عمومی ایران از دو نظر اهمیت دارد. اول این که ملت-دولت یکی از مجموعه های نهادی جوامع نوسازی شده و مدرن است و بررسی پدیده مذکور در تجربه ایران موضوع با ارزشی است. دوم این که یکی از بحث های مناقشه انگیز در عرصه عمومی این است که ایران در فرایندهای نوسازی اش در یک صد سال اخیر، از حیث استقرار سازوکارهای ملت-دولت (و مردم سالاری) همچنان درجا زده و می زند. این مقاله می کوشد با دیدگاهی جامعه شناختی و از منظر مدرنیته سیاسی یک چارچوب نظری برای ارزیابی تکوین ملت-دولت در ایران پیشنهاد کند. این جستار نتیجه می گیرد که اگر چه فرایند رشد ملت-دولت در ایران همچنان با چالش رو به رو است، اما این فرایند در حال پیشرفت است و ملت-دولت در ایران درجا نزده است. در حاشیه مقاله تلاش شده است که ابعادی از این مساله که در آینده باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند، روشن شوند.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي آثار خشکسالي در منطقه سيستان و ساز وکارهاي تعديلي بکار گرفته شده توسط زيان ديدگان از خشکسالي تحت pdf دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي آثار خشکسالي در منطقه سيستان و ساز وکارهاي تعديلي بکار گرفته شده توسط زيان ديدگان از خشکسالي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي آثار خشکسالي در منطقه سيستان و ساز وکارهاي تعديلي بکار گرفته شده توسط زيان ديدگان از خشکسالي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي آثار خشکسالي در منطقه سيستان و ساز وکارهاي تعديلي بکار گرفته شده توسط زيان ديدگان از خشکسالي تحت pdf :

سال انتشار: 1386

محل انتشار: ششمین کنفرانس اقتصاد کشاورزی ایران

تعداد صفحات: 15

نویسنده(ها):

داریوش مختاری – کارشناس ارشد اقتصاد کشاورزی
ایرج صالح – استادیار گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه تهران

چکیده:

پدپده خشکسالی در منطقه سیستان طی سالهای 1377 تا 1380 باعث بر هم خوردن تعادل اقلیمی در منطقه و بروز پیامدهای اقتصادی و اجتماعی گردید . هدف اصلی از انجام این مطالعه، شناسایی ساز و کارها و مکانیسمهایی است که خانوارهای روستائی در این منطق جهت مقابله با خشکسالی بکار گرفته اند . جهت انجام مطالعه ضمن بهره گیری از یک چارچوب مفهومی، از طریق انجام تحقیق پیمایشی و تکمیل 300 پرسشنامه خانوار و 32 پرسشنامه کارشناسان، داده های جمع آوری شده با استفاده از روشهای مختلف آمار توصیفی و استنباطی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت . نتایج نشان می دهد که روند کاهشی که در تعداد دام خانوارها بعنوان یکی از ساز و کارهای تعدیلی در سالهای اخیر اتفاق افتاده است، در سالهای پس از خشکسالی بهبود نیافته است . تعدیلهای غذایی نیز از جمله مکانیسمهای تعدیلی غیرکشاورزی در منطقه سیستان بوده است . این تعدیلها عمو مًا از طریق کاهش مصرف برخی از مواد غذایی و افزودن بر مصرف سایر مواد غذایی صورت گرفته است . مصرف شیر و مواد لبنی و نیز میوه و سبزی جات بعد از خشکسالی در مقایسه با قبل از آن، کاهش قابل توجهی یافته است . نتایج مطالعه همچنین نشان می دهد که 11/79 درصد خانوارهای مورد مطالعه به منظور مقابله با کم آبی و تسهیل آبکشی از مخازن زیرزمینی، از تجهیزات و شیوه های مدرن آبکشی استفاده نموده اند . علیرغم اینکه استفاده از تأسیسات آبیاری تحت فشار می تواند یکی از مکانیسمهای تعدیلی مناسب در مقابله با خشکسالی باشد ، لیکن در این رابطه فقط در حدود 2 درصد از خانوارهای مورد مطالعه به منظور بالابردن
بهره وری آب در سطح مزرعه از این روش استفاده نموده اند و اکثریت خانوارها دلیل عدم استفاده از آن را فقدان سرمایه اولیه معرفی می کنند . مقابله با پدیده خشکسالی در این منطقه نیاز به اقدامات اساسی و اصولی داشته که از جمله این اقدامات می توان به مقابله اساسی و کارآمد با بیابان زایی، توسعه مخازن آب و ایجاد و توسعه سرمایه گذاریهای بلندمدت متناسب با ظرفیتهای فیزیکی مربوطه ( و نیز با توجه به مزیت نسبی در بخشهای اقتصادی منطقه ) اشاره نمود .


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 21 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله يکصد شيوه براي صرفه جويي در مصرف آب تحت pdf دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله يکصد شيوه براي صرفه جويي در مصرف آب تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله يکصد شيوه براي صرفه جويي در مصرف آب تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله يکصد شيوه براي صرفه جويي در مصرف آب تحت pdf :

یکصد 100 شیوه برای ذخیره کرن یا صرفه جویی در مصرف آب
1- تعدادی شیوه و راهکار وجود دارد برای ذخیره کردن یا صرفه جویی در آب و کل این شیوه ها بستگی به خود شما دارد.
2- وقتی که ظرفها را با دست می شوئید اجازه ندهید که آب در حال ریزش باقی بماند در حین اینکه شما شستشو می کنید یکی از سینک های ظرفشویی را با آب پر کنید و ظرفها را برای شستشو در آن قرار دهید و سینک دیگر را برای شستن و آبکشی ظرفها قرار دهید.
3- تبخیر شدن آب در کولرها نیاز بر کنترل و تجهیز فصلی دارد. برای استفاده بهینه و بیشتر از سرمای آن، سالانه قسمت تبخیر کننده کولر را کنترل کنید.
4- سیستم و دستگاه آب پاش تان را دائما کنترل کنید و میزان این آب پاش ها را تنظیم کنید که تنها بر روی چمن ایتان را آبیاری کند نه اینکه به خانه، خیابان، پیاده رو سرایت کند و آب هدر رود.
5- ماشین لباسشویی تان و ظرفشویی را تنها وقتی بکار بیاندازید که پر از آب باشد و در دماه می توانند 1000 گالن آب صرفه جویی یا ذخیره کنند.
6- اجتناب کنید از کاشتن گیاهانی با خاک و ریشه آنان را با خاک پوشاندن در مناطقی که آبیاری سخت و مشکل است مانند شیب و یا سطح شیبدار و کاشتن گیاهانی در نوارهای جداگانه ای در طول پیاده روها و راه ورودی اتومبیل ها.
7- پوشش ایی را بر روی استخر و چشمه های آب معدنی قرار دهید و سوراخ ها و
نشتی های اطراف پمپ تان را چک کنید.
8- از آشغالهای در دسترس استفاده کنید و یا در انهدام زباله یا آشغالها از آنها کود گیاهی بگیرید. و در عوض کود گیاهی می توانید هر لحظه گانها را ذخیره کنید.
9- کاشتن و باغبانی را در طول فصل بهار انجام دهید و یا وقتی که نیاز به آبیاری کمتر است.
10- کوزه ای از آب را در یخچال نگه دارید بجای اینکه از شیر آب استفاده کنید و بگذارید آب بیائید تا آب سرد بنوشید چرا که هر منظره ای که هدر می رود شما آنرا بی مصرف گذاشته اید.
11- کنتور آب تان را چک و کنترل کنید و صورت حساب آب مصرفی تان را حساب کنید.
12- حداقل تبخیر شدن آب در طول ساعات اولیه صبح صورت می گیرد وقتی که درجات کولر و بادی که می وزد پایین تر باشد.
13- محصولات خودتان را در سینک ظرفشویی بشویید و یا یک لگن از آب تا قسمتی از آن را پر کنید و آنرا در لگن بشوئید بجای اینکه آب دائما از شیر بیاید.
14- یک لایه متشکل از برگ و کاه استفاده کنید در اطراف گیاهان برای اینکه تبخیر آنرا کاهش دهد و با این کار صدها گالن آب در سال ذخیره می شود.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 21 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله واکاوي چالش هاي فراروي صندوق بيمه محصولات کشاورزي در ايران تحت pdf دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله واکاوي چالش هاي فراروي صندوق بيمه محصولات کشاورزي در ايران تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله واکاوي چالش هاي فراروي صندوق بيمه محصولات کشاورزي در ايران تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله واکاوي چالش هاي فراروي صندوق بيمه محصولات کشاورزي در ايران تحت pdf :

مقاله واکاوي چالش هاي فراروي صندوق بيمه محصولات کشاورزي در ايران تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در روستا و توسعه از صفحه 21 تا 41 منتشر شده است.
نام: واکاوی چالش های فراروی صندوق بیمه محصولات کشاورزی در ایران
این مقاله دارای 21 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله محصولات كشاورزی
مقاله صندوق بیمه
مقاله كشاورزی
مقاله بخش كشاورزی
مقاله ایران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فاضل بیگی محمدمهدی
جناب آقای / سرکار خانم: یاوری غلامرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
پژوهش حاضر با بهره گیری از روش دلفی اجرا شد. بر این اساس، طراحی یک مدل دوبخشی در رابطه با نقاط ضعف و تهدیدهای پیش روی صندوق بیمه محصولات کشاورزی صورت گرفت. جامعه آماری تحقیق 60 نفر از کارشناسان و متخصصان صنعت بیمه و توسعه کشاورزی و روستایی را شامل می شد كه از آن میان، 79 درصد به بخش دولتی، 14 درصد به بخش تعاونی، و 7 درصد به بخش خصوصی اختصاص داشت. بر اساس نتایج به دست آمده، از جمله نقاط ضعف صندوق بیمه عبارت اند از: عدم پذیرش چارچوب های اقتصادی و اصول بنگاه داری، ضعف در نظام آمار، نبود رقابت در عرصه خدمات، و نبود نظام ارزشیابی و نظارت مستمر، همچنین، از جمله تهدیدهای فراروی صندوق بیمه می توان بدین موارد اشاره كرد: ساختار نامناسب واحدهای تولیدی، عدم یکپارچگی اراضی، نبود استاندارهای تولید، و نظام های بهره برداری معیشتی. افزون بر این، نتایج نشان داد که در بسیاری از موارد، نظر دو گروه کارشناسان و متخصصان صفی و ستادی یکسان است.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله معرفي مصرف کنندگان استفاده از آب تصفيه شده فاضلاب در ايران (مطالعه موردي شهر سقز در استان کردستان) تحت pdf دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله معرفي مصرف کنندگان استفاده از آب تصفيه شده فاضلاب در ايران (مطالعه موردي شهر سقز در استان کردستان) تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله معرفي مصرف کنندگان استفاده از آب تصفيه شده فاضلاب در ايران (مطالعه موردي شهر سقز در استان کردستان) تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله معرفي مصرف کنندگان استفاده از آب تصفيه شده فاضلاب در ايران (مطالعه موردي شهر سقز در استان کردستان) تحت pdf :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: اولین کنفرانس بین المللی مدیریت منابع آب

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

هوشنگ قمرنیا – عضو هیئت علمی گروه مهندسی آب دانشگاه رازی کرمانشاه
سالومه سپهری – دانشجوی کارشناسی ارشد گروه مهندسی آب دانشگاه رازی کرمانشاه

چکیده:

رشد تصاعدی جمعیت در جهان و گرایش به توسعه صنعت و فناوری همگام با توسعه کشاورزی نیازمندی‌ به آب را افزایش داده است. در چنین شرایطی استفاده مجدد از فاضلاب می‌تواند به عنوان یک راهکار مناسب در برنامه‌ریزی توسعه منابع آب و تامین نیازهای آبی، در نظر گرفته شود. فاضلابهای تصفیه شده یک منبع جدید آب به شمار می‌آیند که به دلیل سهولت دسترسی، عدم نوسان در میزان تولید آن در طول سال و عدم ارتباط آن با میزان بارندگی سالیانه می‌تواند به یک منبع قابل اطمینان جهت مصارف کشاورزی و غیره تبدیل شود. بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که ایران با دارا بودن در حدود 1,1 درصد خشکی‌های جهان فقط به 34,0 درصد از آبهای موجود در سطح خشکی‌های زمین دسترسی دارد و حجم آبهای شیرین قابل استفاده کشور از 0002,0 درصد از آبهای شیرین جهان تجاوز نمی‌کند. در بررسی پتانسیل آبی جهان پیش‌بینی می‌شود که کشور ما ایران در سال 2025 در بین یکصد کشور جهان با سرانه 816 مترمکعب در ردیف هفتاد و سوم قرار خواهد داشت. از سوی دیگر حجم آب مصرف شده در شهرهای کشور در سال 1373 با متوسط سرانه 240 لیتر در روز بیش از 3,3 میلیارد مترمکعب بوده است. با فرض اینکه 75 درصد از آب مصرفی به فاضلاب تبدیل شده باشد، حجم فاضلابهای خانگی تولید شده رقمی در حدود 4,2 میلیارد مترمکعب و مجموع فاضلابهای خانگی و صنعتی تولید شده در حدود 25,3 میلیارد مترمکعب گزارش شده است. پیش‌بینی می‌شود که این مقدار فاضلاب تولیدی در سال 1390 به حدود 7 میلیارد مترمکعب افزایش یابد. حال با توجه به این واقعیت که هر مترمکعب فاضلاب 15-40 مترمکعب آب را آلوده می‌کند، لزوم توجه ویژه به مسئله جمع‌آوری، تصفیه و دفع صحیح فاضلاب‌ها به عنوان یک اقدام اساسی جهت صیانت از منابع آبی کشور ضروری می‌باشد. عدم توجه به نحوه دفع این فاضلابها می‌تواند پیامدهای ناهنجار و نگران کننده بهداشتی داشته باشد. هدف اصلی از ارائه این مقاله آن است که ضمن شناخت محدوده تحت مطالعه و احیاناً پروژه‌های در حال انجام و شناسایی حق آبه بران مجاز و غیرمجاز نسبت به شناسایی و معرفی مصرف‌کنندگان جدیدی برای آب تصفیه شده فاضلاب تصفیه‌خانه شهر سقز اقدام گردد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي اپيدميولوژيك آرتيت چركي كودكان: مطالعه گذشته نگر ده ساله در 60 بيمار تحت pdf دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي اپيدميولوژيك آرتيت چركي كودكان: مطالعه گذشته نگر ده ساله در 60 بيمار تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي اپيدميولوژيك آرتيت چركي كودكان: مطالعه گذشته نگر ده ساله در 60 بيمار تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي اپيدميولوژيك آرتيت چركي كودكان: مطالعه گذشته نگر ده ساله در 60 بيمار تحت pdf :

مقاله بررسي اپيدميولوژيك آرتيت چركي كودكان: مطالعه گذشته نگر ده ساله در 60 بيمار تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در دی 1388 در مجله دانشكده پزشكی از صفحه 736 تا 742 منتشر شده است.
نام: بررسی اپیدمیولوژیك آرتیت چركی كودكان: مطالعه گذشته نگر ده ساله در 60 بیمار
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آرتریت چركی
مقاله كودكان
مقاله درد
مقاله تورم
مقاله لنگیدن

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: زمانی علی
جناب آقای / سرکار خانم: رییس كرمی سیدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: اكبری اسبق پروین
جناب آقای / سرکار خانم: علومی یزدی زهره
جناب آقای / سرکار خانم: مطلوب رضا
جناب آقای / سرکار خانم: زمانی نرگس
جناب آقای / سرکار خانم: شریعت مامك

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: آرتریت چركی عفونت حاد قضای مفصلی است شیوع واقعی آن مشخص نیست و یكی از اورژانس های طب اطفال می باشد. اكثر بیماران به علت تب، درد، تورم و محدودیت حركت مفصلی و یا لنگیدن مراجعه می كنند. تاخیر در تشخیص و درمان صحیح ضمن طولانی كردن دوره درمان ممكن است منجر به عواقب ناگواری برای بیمار بشود.
روش بررسی: این مطالعه مقطعی توصیفی گذشته نگر بوده كه بر روی 60 بیمار یك ماهه تا 14 ساله كه در طی سال های 1375 تا 1384 در بخش اطفال بیمارستان امام خمینی بستری شده بودند، انجام شده است. تمام اطلاعات مربوط به بیماران از پرونده آنها استخراج، در فرم های مربوط ثبت و بررسی شد.
یافته ها: تمام بیماران در زمان مراجعه درد و تورم مفصل، حدود %80 (50 نفر) محدودیت حركت مفصلی و %64 40) نفر) بیماران لنگیدن داشتند. %80 48) نفر) آنها تب داشته و در 40) %80 نفر) بیماران یك مفصل و 12) %20 نفر) چند مفصل درگیر بود. شایع ترین مفصل درگیر، مفصل هیپ 37) %62 نفر) و صددرصد بیماران ESR بالا و CRP در 51) %85 نفر) موارد مثبت بود. %658 39) نفر) بیماران لكوسیتوز داشتند. در میان 10 مورد میكروبی 16) %656 نفر) موارد عامل میكروبی استاف اورئوس، %123 (سه نفر) كلبسیلا، %123 (سه نفر) استرپتوكوك پنومونیه، %41 (یك نفر) استرپتوكوك گروه b و %41 (یك نفر) هموفیلوس آنفلوانزا تیپ b بود. بعد از چهار هفته درمان، ESR در %64 (39 نفر) موارد و CRP در صددرصد موارد نرمال شد.
نتیجه گیری: كودكانی كه با شكایت تب و درد و محدودیت حركت مفصلی یا لنگیدن مراجعه می كنند حتما بایستی از نظر آرتریت سپتیك مورد بررسی قرار گیرند.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي تاثير برداشت بي رويه از منابع آب زير زميني بر پديده نشست زمين در اطراف شهرستان دامغان تحت pdf دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تاثير برداشت بي رويه از منابع آب زير زميني بر پديده نشست زمين در اطراف شهرستان دامغان تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تاثير برداشت بي رويه از منابع آب زير زميني بر پديده نشست زمين در اطراف شهرستان دامغان تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تاثير برداشت بي رويه از منابع آب زير زميني بر پديده نشست زمين در اطراف شهرستان دامغان تحت pdf :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: پنجمین همایش تخصصی مهندسی محیط زیست

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

سعیده اکبری – دانشجوی کارشناسی مهندسی علوم آب دانشگاه صنعتی شاهرود
هادی قربانی – عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود
صدیقه امیدی – دانشجوی مهندسی علوم آب دانشگاه صنعتی شاهرود

چکیده:

افت سطح آب زیر زمینی در جوامع شهری با وجود شرایط مناسب زمین شناسی باعث فرونشینی عمومی یا در بخشی از پوسته و سازه های موجود بر روی آن یا درون آن می گردد. یکی از عوامل نشست زمین بهره برداری آب زیر زمینی بیش از ظرفیت موجود است که تحت تاثیر عوامل مختلف طبیعی و انسانی می باشد. بدین منظور منطقه ی جنوب دامغان که مبتلا به نشست زمین میباشد جهت مطالعه در نظر گرفته شده است. جهت انجام این مطالعه 5 حلقه چاه آب مورد بررسی قرار گرفت و در هر مورد دبی و میزان برداشت مشخص گردید. مقایسه اطلاعات موجود در چند سال اخیر نشان میدهد که با توجه به توسعه ی تدریجی نشست زمین، تخریب منابع آب و خاک منطقه با سرعت قابل توجهی در شرف تکوین است. نتایج بدست آمده نشان می دهد که بر اثر نشست تدریجی زمین در این منطقه شکافهای طولی زیادی بوجود آمده که گاهی طول آن به چند صد متر و عرض آنها تا 80 سانتی متر نیز می رسد بطوری که شکافها تا عمق قابل توجهی از لایه ی سطحی ادامه یافته است و ضمن بروز خساراتی در محدوده ی راه ها ، خطوط آهن و ابنیه مسائل و مشکلات زیست محیطی عدیده ای نیز به دنبال داشنه است


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله نقش اوقات فراغت با تکيه بر ورزش، بر سلامت روان از ديدگاه اسلام، احاديث و متخصصان تحت pdf دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش اوقات فراغت با تکيه بر ورزش، بر سلامت روان از ديدگاه اسلام، احاديث و متخصصان تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نقش اوقات فراغت با تکيه بر ورزش، بر سلامت روان از ديدگاه اسلام، احاديث و متخصصان تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقش اوقات فراغت با تکيه بر ورزش، بر سلامت روان از ديدگاه اسلام، احاديث و متخصصان تحت pdf :

سال انتشار: 1394
محل انتشار: اولین همایش ملی اسلام و سلامت روان
تعداد صفحات: 12
نویسنده(ها):
بهروز زینتی – دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت تربیت بدنی دانشگاه آزاد واحد بروجرد
ابراهیم یعقوب زاده – کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی
احمد غلامی – کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی

چکیده:
از منظر اسلام سلامت به عنوان هدیه ای بزرگ از جانب خداوند به انسان عطا گردیده است .سلامت در ادیان الهی بعداز توحید از بزرگترین نعمتهای خداوند نسبت به بندگانش محسوب می گردد و همواره انسانها را به حفظ سلامتی وقدر شناسی از آن فرا خوانده و تاکید بر انجام فعالیتهایی بخصوص در زمانهای فراغت را دارد .سلامت روان در برنامهریزی اجتماعی از اهمیت خاصی برخوردار است ، افسردگی که یکی از مولفه ها تاثیر گذار در سلامت روان است ، مانعرشد و خود شکوفایی فرد می گردد که فقر فعالیتهای فراغتی باعث ایجاد این کاستی در سلامت روان می گردد . اوقاتفراغت با تکیه بر فعالیتهای ورزشی در حوزه سلامت و روان جایگاه ویژه ای دارد و به عنوان یک پدیده تاثیر گذارجایگاه خود را در علوم روان شناختی و سلامت کسب نموده است . براین اساس تمایلات و رهیافتهای شخصی ومشارکت داوطلبانه در اوقات فراغت که فرد درهنگام رهایی از کار روزانه انتخاب می کند باعث تقویت جسم و فکر اوشده و از ضروریات زندگی می باشد .امروزه تفریح وگذراندن مناسب اوقات فراغت وسیله ای موثر برای پرورش قوای فکری ، جسمی و اخلاقی است . یکیاز مسائل بسیار مهمی که در زندگی همه ی انسانها در کنار کار و فعالیت روزانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است ،اوقات فراغت و چگونگی گذراندن آن است . این مساله از نظر افراد معدودی شاید کم اهمیت باشد اما به جرات میتوان گفت همانطور که نوع شغل و میزان دقت و توجه افراد به آن در زمان انجامش می تواند باعث رشد و توسعهجامعه شود و افراد را از ناراحتی های روانی و افسردگی باز دارد به همان اندازه اوقات فراغت با تکیه بر ورزش وفعالیتهای ورزشی و اختصاص دادن زمانی خاص به شکل صحیح و منطقی به آن می تواند در جای خود باعث رشد وارتقای تک تک افراد در زندگی شخصی و اجتماعی و همچنین سلا مت روان شود این امر به شرطی که افراد تعریفدرستی از اوقات فراغت داشته باشند امکان پذیر می باشد .بر این اساس مقاله حاضردرحوزه مطالعاتی بین رشته ای درعلوم انسانی با تاکید بر روش کتابخانه ای و اسنادی از نوع توصیفی به بیان کارکردها و نقش پدیده اوقات فراغت برسلامت روان با عنایت به دیدگاه اسلام و متخصصان می پردازد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله شناسايي ارقام دستنويس فارسي با استفاده از گراديان و دسته بندي کننده ماشين بردار پشتيبان تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شناسايي ارقام دستنويس فارسي با استفاده از گراديان و دسته بندي کننده ماشين بردار پشتيبان تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله شناسايي ارقام دستنويس فارسي با استفاده از گراديان و دسته بندي کننده ماشين بردار پشتيبان تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شناسايي ارقام دستنويس فارسي با استفاده از گراديان و دسته بندي کننده ماشين بردار پشتيبان تحت pdf :

سال انتشار: 1382

محل انتشار: نهمین کنفرانس سالانه انجمن کامپیوتر ایران

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

حسن سلطان زاده – دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر
محمد رحمتی – استادیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر ( پلی تکنیک تهران)

چکیده:

در این مقاله روشی برای شناسایی اعداد دستنو یس فارسی ارائه شده است که در آن از ویژگیهای استخراج شده از گرادیان تصویر استفاده می شود . روش مزبور قبلا در زمینه شناسایی اعداد انگلیسی مورد استفاده قرار گرفته است . در این روش، ابتدا تصویر به اندازه استاندارد نرمال شده و گرادیان تصویر محاسبه می گردد . سپس بر ای هر نقطه از تصویر، زاویه گرادیان محاسبه شده و به 4 یا 8 زاویه استاندارد، تبدیل می گردد . از روی تصویر گردایان حاصل، 4 یا 8 تصویر مجزا ساخته می شود که هر کدام از این تصاویر مقادیر گرادیان مربوط به یکی از زوایای استاندارد را در خود نگه می دارد . با نمونه برد اری از تصاویر فوق ویژگیهای نهایی استخراج می شوند . در روش ارائه شده، عمل دسته بندی با استفاده از ماشینهای بردار پشتیبان(support vector machines) نمونه آزمایشی، مورد آزمون قرار 3939 صورت گرفته است . روش معرفی شده، با استفاده ازگرفته است که میزان تشخیص 99/59 درصد بدست آمده است


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 21 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله هراس اجتماعي، سبکهاي والد گري و كمال ‌گرايي تحت pdf دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله هراس اجتماعي، سبکهاي والد گري و كمال ‌گرايي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله هراس اجتماعي، سبکهاي والد گري و كمال ‌گرايي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله هراس اجتماعي، سبکهاي والد گري و كمال ‌گرايي تحت pdf :

مقاله هراس اجتماعي، سبکهاي والد گري و كمال ‌گرايي تحت pdf که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در روانشناسی تحولی (روانشناسان ایرانی) از صفحه 75 تا 83 منتشر شده است.
نام: هراس اجتماعی، سبکهای والد گری و كمال ‌گرایی
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله شیوه های والدگری
مقاله کمال گرایی
مقاله هراس اجتماعی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بیطرف شبنم
جناب آقای / سرکار خانم: شعیری محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: حكیم جوادی منصور

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این پژوهش به بررسی نقش کمال گرایی و سبکهای والدگری در تبیین هراس اجتماعی دانشجویان پرداخت. نمونه ای از 396 دانشجو (215 دختر و 181 پسر) از دانشگاه گیلان به پرسشنامه سبکهای والدگری بامریند (1973)، مقیاس كمال گرایی چند بعدی فراست (فراست، مارتن، لاهارت و روزنبلات، 1990) و فهرست هراس اجتماعی (کانر و دیگران، 2000) پاسخ دادند. یافته ها بر اساس همبستگی نشان دادند که هراس اجتماعی با سبک والدگری مستبدانه و با دو بعد از کمال گرایی شامل نگرانی درباره اشتباهها و شک درباره اعمال، همبستگی مثبت دارد، در حالی که با سبک والدگری مقتدرانه و بعد انتظارهای والدینی (از ابعاد كامل گرایی) همبستگی منفی معنادار نشان می دهد. نتایج بر اساس تعامل بین پیامدهای تربیتی والدگری و ویژگیهای شخصیتی والدین بر سلامت روانی کودکان تفسیر شدند.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,