خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مقالات من
تاريخ : 24 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله مطالعه کار ايي باريک برگ کش پنترا در مزارع کلزا در قوچان تحت pdf دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعه کار ايي باريک برگ کش پنترا در مزارع کلزا در قوچان تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مطالعه کار ايي باريک برگ کش پنترا در مزارع کلزا در قوچان تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعه کار ايي باريک برگ کش پنترا در مزارع کلزا در قوچان تحت pdf :

سال انتشار: 1391

محل انتشار: همایش ملی محیط زیست و تولیدات گیاهی

تعداد صفحات: 5

نویسنده(ها):

حیبی اله مقتدر جعفرآبادی – دانشجو کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد ، مشهد، ایران
محمد بازوبندی – عضو هیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، مشهد، ایران
سیدمحسن نبوی کلات – عضو هیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، مشهد، ایران
قنبر لایی – عضوهیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، دامغان ایران

چکیده:

به منظور بررسی کار ایی باریک برگ کش پنترا (کویزالوفوپ –پی- تفوریل4% امولیسیون) در مزارع کلزا آزمایشی با 11 تیمار در 4 تکرار در قالب طرح آزمایشی بلوکهای کامل تصادفی طی سال زراعی 1378-1388در شهرستان قوچان درمنطقه شمال شرق کشور اجرا گردید. در نهایت داده . پس از جمع آوری داده های حاصل از نمونه برداری توسط نرم افزار آماری SAS تجزیه واریانس و مقایسه میانگین ها برای هر صفت توسط آزمون چند دامنه دانکن در سطح احتمال 5% انجام گرفت نتایج حاصل از انجام آزمایش نشان داد در کلیه تیمارهای آزمایش به استثنای (ترفلان+ گالانت سوپر) علفهای هرز باریک برگ صد در صد و یا نزدیک به آن کنترل گردیدند. در مورد تیمار ترفلان+ گالانت سوپر کنترل گندم خودرو حداکثر 68% و سوروف به 74% رسید.در این آزمایش تاثیر تیمارهای آزمایش روی عملکرد کلزا متفاوت از اثرات علفکشی آنها بود


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 24 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله توسعه كاري در مكتب اسلام تحت pdf دارای 42 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله توسعه كاري در مكتب اسلام تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله توسعه كاري در مكتب اسلام تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله توسعه كاري در مكتب اسلام تحت pdf :

توسعه كاری در مكتب اسلام

هدف مكتب الهی اسلام، تكامل و تعالی انسان است تا آدمی در سایه رشد عقلانی و معنوی كه از درون افراد سرچشمه می‌گیرد، به رشدی برونی در سطح جهانی دست یابد.
آن‌چه اسلام را از دیگر نظام‌های فكری متمایز می‌كند، ارتباط بین دین و زندگی است كه آن را به صورت نظامی زنده و فعال درمی‌آورد. اسلام، برای همه جنبه‌های زندگی فردی و اجتماعی انسان از جمله سازمان‌ها و نهاد‌های اداره امور جامعه برنامه جامعی آورده، ولی این برنامه جز دوره محدودی در صدر اسلام اجرا نشده است. در دهه‌های اخیر، شاهد اشتیاق روزافزون مسلمانان نسبت به اجرای آموزه‌های اسلامی در زمینه‌های مختلف هستیم كه انگیزه تحقیقات نظری مربوط به نظام اقتصادی اسلام و كاربرد آن در اقتصادهای امروزی را افزایش داده است.

مكتب اسلام بر توسعه جهانی تأكید دارد كه به دست همه و برای همه باشد. تنها راه رسیدن به این توسعه، انقلابی همگانی است كه در سایه نیاز در سطح جهانی تحقق می‌یابد و به تحولی فراگیر و رشد و تكامل معنوی و عقلی می‌انجامد كه ریشه رشد مادی به صورت پایدار هم‌راه با تعامل و تعادل كامل و بدون ضرر رساندن به دیگران ـ نه تنها انسان‌ها، حتی به طبیعت پیرامون ـ است. بنابر آموزه‌های اسلام و دیگر ادیان الهی، منجی آخر نیز به مرز و محدوده جغرافیایی محدود نیست و مسئولیت برپایی نظام الهی را در سطوح جهانی بر عهده دارد.
در این نوشتار نویسنده می‌كوشد با تحقیق در متون دینی، ابعاد جهانی توسعه مهدوی را بررسی كند و به مقایسه توسعه‌یافتگی عصر حاضر با عصر ظهور بپردازد. به همین دلیل، تلاش شده است از احادیث معتبر كه تواتر معنایی نیز دارند، بهره جوییم.
مفهوم‌شناسی (سیر تكاملی تعریف توسعه، تفاوت رشد با توسعه، توسعه پایدار

در این عصر، شاهد پیشرفت‌های شگرفی بوده‌ایم كه روز به روز در حال گسترش است. سفر به فضا، اكتشاف فضاهای ناشناخته، كشف و مهار انرژی اتم، كشف و استفاده از سلول‌های بنیادی، شبیه‌سازی و; پاره‌هایی از نتایج پیشرفت بشر است. به همین دلیل، در هزاره سوم، منتظر رفاه، آسایش، امنیت و سلامتی در كشورهای پیشرفته بوده‌ایم.
اقتصاد نیز از این پیشرفت‌ها مستثنا نبوده است. یكی از جلوه‌های این پیشرفت‌های علمی، ظهور علم توسعه است. مباحث توسعه در نوشتارهای اقتصاددانان متقدم چون آدام اسمیت، دیوید ریكاردو، تامس توماس، جان استوارت میل و كارل ماركس به فراخور زمان خودشان مطرح شده است. پس توجه علمی به ساز‌و‌كارهای رشد و توسعه، بیشتر علاقه‌ای احیا شده است تا اشتغال ذهنی تازه اقتصاددانان.

در آغاز، توسعه به حیطه درونی كشورها محدود بود. از این رو، كشورهای پیشرفته، توسعه‌یافتگی خود را در افزایش در‌آمد ملی یا با دیدی خوش‌بینانه‌تر، افزایش درآمد سرانه ملی، رفاه و توزیع عادلانه درآمد در درون جامعه خود می‌دیدند، حتی اگر به بهای تلف شدن و غارت منابع دیگر كشورها، استثمار و عقب نگه‌داشتن یا دست‌كم، بی‌اعتنایی نسبت به آنها هم‌راه باشد. هدف نیز، تنها پیشبرد درون‌ملیتی بود كه امكان داشت با بی‌توجهی و حتی نابودی طبیعت و محیط زیست پیرامون هم‌راه شود.
آمارها نشان می‌دهند كه تنها شش درصد مردم ایالات متحده امریكا، سالانه از چهل درصد منابع جهان بهره‌برداری می‌كنند. از طرف دیگر، یك كودك امریكایی به اندازه شانزده كودك در كشورهای توسعه‌نایافته، از منابع مختلف مصرف می‌كند.

به طور كلی، نگرش و عمل‌كرد یاد شده تنها مستلزم رشد اقتصادی بود و فقر، بی‌كاری و توزیع درآمد در درجه دوم قرار گرفت. فرق توسعه با رشد اقتصادی در این است كه توسعه به شرایط تولید ـ علاوه بر رشد اقتصادی ـ اهمیت می‌دهد. برای مثال، توجه به محیط‌زیست آسیب‌دیده از فعالیت‌های اقتصادی و پی‌آمدهای اجتماعی آن یا توزیع درآمد و رفاه افراد تحت عنوان توسعه قرار می‌گیرد. حتی ممكن است رشد اقتصادی بدون توسعه ـ انسانی ـ یا با توسعه اندك هم‌راه باشد. رشد اگر با اقدامات اصلاحی در جهت توسعه انسانی هم‌زمان نباشد، ممكن است به رشد خفقان‌آور (مخالفت با آزاد‌منشی و هم‌راه با محدودیت سیاسی)، رشد بی‌ریشه (كم‌توجهی به هویت و ارزش‌های فرهنگی) و رشد بی‌آتیه (بی‌توجهی به عدالت بین نسلی و محیط زیست) بیانجامد.

به تدریج، كشورها به اشتباه خود پی بردند و حتی دهه ، دهه شكست توسعه اعلام شد. چون هیچ پیوند خودكاری میان رشد اقتصادی و توسعه وجود نداشت، توسعه مبتنی بر محوریت انسان مطرح شد. در این نگرش، توسعه مردم (سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌های انسانی)، برای توسعه مردم (رشد و توزیع منصفانه و عادلانه) و توسعه به‌دست مردم (فرصت مشاركت یك‌سان و همگانی) اصل است.

توسعه مباحثی گسترده‌تر از اقتصاد سنتی و سیاسی دارد و علاوه بر تخصیص منابع كم‌یاب، به رشد مستمر آنها در طول زمان می‌پردازد كه با سازوكار اقتصادی، اجتماعی و نهادی، عمومی و خصوصی سر و كار دارند كه لازمه بهبود سریع و وسیع سطح زندگی توده‌های فقیر، بی‌سواد و گرفتار; است. هم‌چنین به بالاترین درجه كارآیی و ضرورت برنامه‌ریزی اقتصادی هم‌آهنگ داخلی و خارجی برای بهبود سطح رفاه عمومی جامعه‌های بشری نیاز دارد.

توسعه را باید جریان چند بُعدی دانست كه مستلزم تغییرات اساسی در ساخت اجتماعی، طرز تلقی مردم و نهاد‌های ملی و نیز رشد تسریع اقتصادی، كاهش نابرابری و ریشه‌كن كردن فقر مطلق است. توسعه در اصل باید نشان دهد كه مجموعه نظام اجتماعی، هم‌آهنگ با نیازهای متنوع اساسی و خواسته‌های افراد و گروه‌های اجتماعی در داخل نظام، از حالت نامطلوب زندگی گذشته خارج شده است و به سوی وضع یا حالتی از زندگی كه از نظر مادی و معنوی بهتر است، گرایش می‌یابد.
این امور سبب شد كه در انتقاد به توسعه، مباحث توسعه پایدار و محیط زیست و توسعه سبز مطرح شود.

تعاریف فراوانی از پایداری ارائه شده است. به نظر برخی از صاحب‌نظران، توسعه پایدار به معنای توانایی اقتصاد برای رسیدن به رشد مطلوب و حفظ آن برای بلندمدت است. متداول‌ترین تعریف از توسعه پایدار، تعریفی است كه كمیسیون جهانی محیط زیست و توسعه در سال میلادی در كنفرانس «آینده مشترك ما» ارائه داد. در این تعریف آمده است: «توسعه پایدار، توسعه‌ای است كه نیازمندی‌های حاضر را بدون لطمه زدن به توانایی‌های نسل‌های آتی در تامین نیازهای خود برآورده می‌سازد.»

پس از دهه هفتاد، خلأ ارزش‌ها و اخلاق در ساختار توسعه مشاهده شد كه در روابط و امور اقتصادی اختلال‌هایی ایجاد كرد. به همین دلیل، اقتصاددانانی چون آمارتیا سن و میسرا به طرح این مباحث ‌تشویق شدند. ریشه تمامی این اختلال‌ها، بی‌توجهی انسان‌ها به عقل و اخلاق است. عقل و اخلاق در بهبود و كمك به حل معضلات پیچیده توسعه‌نایافتگی‌هایی كه تنها به عوامل مادی و طبیعت كم‌یاب چشم دوخته‌اند و توسعه خود را در حل نوسان‌های بی‌تعادلی و بهبود تعادل بازارهای صرف مادی ـ مالی، پولی، ارز و; ـ می‌دانند، نقش مهمی دارند. ادامه یافتن روند یاد شده می‌تواند به بهای ذبح انسانیت، عقل و عواطف انسانی، عقب نگه داشتن دیگر ملت‌ها و رقابت‌های ناسالم هم‌راه با حسادت، كینه و دشمنی به عنوان‌های مختلف از جمله جنگ سرد باشد.

بنا به نظر برخی كارشناسان، هدف توسعه، بهبود زندگی است كه در دو جهت كنترل طبیعت و رهایی‌بخشی سبب پیشرفت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌شود. به‌‌ویژه در جهت دوم ـ رهایی‌بخشی ـ آرمان‌های ظریف اخلاقی و ارزش‌های والای اخلاقی را به پیش می‌برد. توسعه به معنای بهبود در مجموعه شرایط به‌هم‌پیوسته طبیعی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است. توسعه‌گرایی نیز اعتقاد به كارآیی و مطلوبیت این نوع پیشرفت اقتصادی است. حتی برخی دیگر از صاحب‌نظران، فرهنگ و نظام ارزشی را یكی از اثرگذارترین عوامل بر نظام اقتصادی می‌دانند كه در روند توسعه باید به آن توجه كرد.

اسلام و توسعه
جهت‌گیری اساسی دین اسلام، آخرت است، ولی رستگاری اخروی به بهره‌مندی معقول و حساب شده از مواهب مادی بستگی دارد. دستوراهای دینی تنها رنگ ماورایی ندارد، بلكه می‌كوشد به ساخت جامعه‌ای متعالی در دو جنبه مادی و معنوی یاری رساند. آیات و احادیث مربوط به تولید، كار، منابع طبیعی، مصرف، دانش و عدالت اجتماعی، نشان‌دهنده دیدگاه اسلام درباره رشد و توسعه اقتصادی است.

احادیثی مانند «الإسلام یعلو و لا یُعلی علیه» به روشنی، اهداف اسلام را در ارتقای همه‌جانبه جامعه اسلامی نشان می‌دهد كه به برتری در تمامی ابعاد توسعه و رشد، از جمله رشد اقتصادی به عنوان یكی از مهم‌ترین مظاهر برتری نسبی می‌انجامد. یا احادیثی همچون «الفقر موت الأكبر» از امام علی(ع) نیز نظر اسلام را درباره نامطلوب بودن فقر بیان می‌كند كه عامل اساسی آن، بی‌كاری، كمبود سرمایه مادی و انسانی است. احادیث بسیار دیگری نیز وجود دارد كه برای توصیف و تقدیس كار و تولید، كارگر را به مجاهد در راه خدا تشبیه كرده‌اند یا به انفاق و كمك‌های مالی به هم‌نوعان، زكات و خمس مربوط می‌شوند. به طور كلی، این احادیث می‌تواند ما را در زمینه توسعه و چشم‌انداز اسلامی یاری دهد.
در این‌جا ممكن است این پرسش پدید آید كه آیا اسلام توان مدیریت یك حكومت جهانی و علاوه بر آن، توسعه جهانی را دارد یا نه؟

در پاسخ باید گفت اسلام، آخرین و كامل‌ترین دین الهی به همین جهت ظهور كرد، ولی آموزه‌های آن به‌جز زمان‌های كوتاهی ـ در زمان رسول اكرم (ص) و خلافت امیرالمؤمنین علی(ع) ـ به طور جامع و كامل اجرا نشد. با نگاهی به كتاب‌های تاریخی درمی‌یابیم اسلامی كه توانست اعراب بدوی و جاهلی را در مدت كوتاهی ـ كمتر از نیم قرن ـ بر مناطق وسیع و متمدن جهان آن روز حاكم كند و مسلمانان را به پیشرفت‌های شگرف در امور حكومتی، اجتماعی، علمی، فرهنگی و سیاسی برساند، این قابلیت را دارد كه به دست آخرین ذخیره الهی كه حكومتش در آموزه‌های اصیل الهی ریشه دارد، بشر را از قید بردگی و اسارت، ستم، فقر و تیره‌بختی برهاند و به سعادت و رفاه، امنیت و عدالت و به عنوان هدف غایی، او را به تقرب و تكامل برساند.

گفتنی است توسعه در اسلام از درون افراد سرچشمه می‌گیرد. از این رو، اسلام تلاش می‌كند با ارتقای درونی و تعالی فرد، او را به مولدی تبدیل كند كه هدفش نه تنها رشد خود یا جامعه‌اش باشد، بلكه به رشد جامعه انسانی و توسعه جهانی با توجه به ملاك‌های عقلی و اخلاقی بپردازد.

به نظر برخی از پژوهشگران مسلمان، نظر دین مبین اسلام در مورد پیشرفت اقتصادی این است كه تنها اعتقاد به ذات باری تعالی و داشتن تقوا، توسعه و رشد اقتصادی جامعه را ممكن می‌سازد. ایمان به خدا؛ یعنی اعتقاد به حضور دائمی ذات باری تعالی در همه امور اجتماع. حاصل این ایمان عبارت است از اخلاق كاری قوی، معامله مبتنی بر صداقت و درستی، تولید كارا، پرهیز از اسراف و تبذیر، عدالت اجتماعی و گردش ثروت با توجه به قبول خطر و عواید مترتب بر آن، وفای به عهد، حداكثر تعاون در فعالیت‌های اقتصادی و آزادی معاملات در چارچوب احكام شرع. خلاصه این‌كه هرگاه افراد جامعه به ارزش‌های اسلامی ایمان آورند و به آن عمل كنند، اقتصادی قدرتمند، پویا و بالنده به‌وجود خواهد آمد كه در آن، همه سرچشمه‌های ایجاد توزیع نامتعادل درآمد و ثروت مسدود می‌شود و تمامی راه‌هایی كه ساختار اقتصاد ممكن است ضربه‌های درون‌زا را از آن طریق به پیكر اقتصاد وارد آورد، از میان برمی‌دارد. در چنین نظامی، بی‌ثباتی فقط از خارج نظام می‌تواند وارد شود.

حتی در آموزه‌های اسلام در مورد دست‌یابی به توسعه پایدار نیز پیام‌هایی به چشم می‌خورد. این آموزه‌ها به طور مختصر به شرح زیر است:
1 تفسیر درست زندگی دنیوی به عنوان مقدمه در مقایسه با حیات اخروی و جاودان به عنوان مقصد نهایی و ایجاد موازنه و رابطه معقول و منطقی بین این دو، همان‌گونه كه احادیث فراوان، دنیا را مزرعه آخرت می‌داند؛
2 مسئول شناختن انسان در عمران و آبادانی زمین؛
3 برابر دانستن همه افراد در همه زمان‌ها و مكان‌ها در بهره‌برداری از نعمت‌های الهی و مواهب طبیعی؛ 4 تشویق به عدالت و مساوات به منظور رعایت عدالت درون نسلی و بین‌نسلی، احسان، انفاق، تقوا و تعدیل غرایز انسانی؛ 5 احترام قائل شدن برای اموال و ثروت فردی مشروع و مالكیت شخصی محدود؛
6 تشویق به كسب دانش و رشد فكری بدون هیچ‌گونه محدودیت جنسی، نژادی و سنی؛ 7 اصالت بخشیدن به جامعه و مصالح فردی؛ 8 نهی اكید از عوامل بازدارنده و تخریب‌گر رشد و توسعه اقتصادی از قبیل تجمل پرستی، ول‌خرجی، مصرف بی‌رویه و ریخت‌و‌پاش‌های افراطی و دگرگون نمودن نعمت‌های الهی با ممنوع كردن مكاسب محرمه و درآمد‌های نامشروع و همچنین تحریم اسراف و اتلاف و مبارزه با فقر و بی‌كاری.
باید توجه داشت برخی از این موارد حتی در فهرست اخلاقی‌ترین دانش‌مندان توسعه یافت نمی‌شود. مهم‌تر آن‌كه در اسلام، خود توسعه هدف نهایی نیست، بلكه ابزاری است برای تكامل افراد در سایه درك بیشتر فضایل در مسیر تقرب به یگانه معبود. این درست در نقطه مقابل جوامع سكولار غیردینی و وضعیت فعلی جوامع اسلامی است كه رسیدن به توسعه آن هم از نوع غربی را ـ هم‌راه با ظواهر فریبنده دنیایی ـ مهم‌ترین هدف خود می‌پندارند. تمام این نابسامانی‌ها به دلیل دوری از اسلام ناب، رشد فساد و غفلت و از خود بیگانگی حتی در این جوامع به ظاهر اسلامی است.
اكنون با توجه به ارزش‌های اصلی توسعه، به تبیین احادیث، آیات و روایات عصر حضور و مقایسه اجمالی آن با ملاك‌های توسعه در زمان حاضر ‌پردازیم.
ملاك‌ها و ارزش‌های توسعه منظور از این ملاك‌ها، شاخص‌هایی است كه به‌وسیله آن می‌توان به میزان توسعه‌یافتگی كشورها پی برد و درجه توسعه‌یافتگی یا توسعه نایافتگی آنها را به‌ویژه در توسعه انسانی تشخیص داد. ملاك‌های توسعه، مهم‌ترین و كاراترین بحث توسعه به شمار می‌رود. البته این ارزش‌ها با شاخص‌های توسعه مانند ضریب جینی، امید به زندگی و; كه در حیطه كمّی و آماری برای مقایسه بین كشورهای مختلف تعریف می‌شوند، متفاوتند.

شاید بهترین و همگانی‌ترین ملاك‌های اصلی توسعه كه مایكل تودارو نیز در كتاب خود، توسعه اقتصادی در جهان سوم به آنها اشاره دارد، مبتنی بر سه ارزش اصلی توسعه باشد كه عبارتند از: معاش زندگی، اعتماد به نفس، آزادی از قید بردگی و قدرت انتخاب كه لازمه توسعه همه‌جانبه در سطح جهانی و فراملیتی است. بر اساس این مبنا، توسعه به معنای ارتقای مستمر كل جامعه و نظام اجتماعی به سوی زندگی بهتر یا «انسانی‌تر» است

تعبیر «معاش زندگی» همان قدرت تأمین نیازهای اساسی شامل غذا، مسكن، بهداشت و امنیت است كه با نبود یا كمبود آن، جامعه دچار عقب‌ماندگی مطلق می‌شود. منظور از اعتماد به نفس نیز احساس شخصیت كردن، عزت نفس و كرامت انسانی است كه در آن، بحث‌های ارزشی چون فقر فرهنگی، ارزش‌ها، گسترش علمی و تقویت آموزش و فرهنگ قابل بحث است.

هم‌چنین مراد از آزادی از قید بردگی یا قدرت انتخاب، آن آزادی است كه به رهایی از قید بردگی، جهل و بدبختی می‌انجامد.
برخی از اقتصاددانان، به مسائلی چون آزادی به صورت پررنگ‌تر پرداخته‌اند. از جمله آنان به فریدمن می‌توان اشاره كرد. او دو نوع آزادی اقتصادی و سیاسی را مطرح می‌كند كه از نظر او، آزادی اقتصادی، یك هدف است كه ابزاری برای دست‌یابی به آزادی سیاسی است. او رابطه این دو آزادی را رابطه‌ای پیچیده و دوطرفه می‌داند كه سرانجام به افزایش رفاه توده مردم به میزان زیادی می‌انجامد.

با رعایت این ملاك‌ها، جریان چند بُعدی توسعه كه مستلزم تغییرهای اساسی در ساخت اجتماعی، نگرش مردم و نهادهای ملی و نیز تسریع رشد اقتصادی، كاهش نابرابری و ریشه‌كن كردن فقر مطلق است، به نتیجه می‌رسد. توسعه در اصل باید نشان دهد كه مجموعه نظام اجتماعی، هم‌آهنگ با نیازهای متنوع اساسی و خواسته‌های افراد و گروه‌های اجتماعی در داخل نظام، از حالت نامطلوب زندگی گذشته خارج می‌شود و به سوی وضع یا حالتی از زندگی كه از نظر مادی و معنوی بهتر است، گرایش می‌یابد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي اثر پيش فرايندهاي اسمز و اولتراسونيک بر مدلهاي سينتيکي خشک کردن با هواي داغ در کيوي تحت pdf دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي اثر پيش فرايندهاي اسمز و اولتراسونيک بر مدلهاي سينتيکي خشک کردن با هواي داغ در کيوي تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي اثر پيش فرايندهاي اسمز و اولتراسونيک بر مدلهاي سينتيکي خشک کردن با هواي داغ در کيوي تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي اثر پيش فرايندهاي اسمز و اولتراسونيک بر مدلهاي سينتيکي خشک کردن با هواي داغ در کيوي تحت pdf :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین همایش ملی میان وعده های غذایی
تعداد صفحات: 6
نویسنده(ها):
ناصر تمیمی – دانشجوی کارشناسی ارشد – مهندسی شیمی صنایع غذایی – دانشگاه اسلامی آزاد دامغان
دکتر عبدالرضا محمدی نافچی – دکترای صنایع غذایی – عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان
دکتر لیلا نوری – دکترای صنایع غذایی – عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان

چکیده:
آب گیری اسمزی، فرآیند خارج سازی آب بر اساس قرار گرفتن مواد غذایی در محلول هیپرتونیک است. در این پژوهش ترکیب فرآیند آبگیری اسمزی و اولتراسونیک برای قطعات میوه کیوی به ضخامت 20 میلیمتر در سه سطح دمایی 35، 45 و 55 درجه سانتیگراد و در فواصل زمانی 30، 60، 90، 120، 180 و 240 در غلظت های مختلف ساکارز در 2 سطح (35% و 45%) و گلوکز در 2 سطح (35، و 45%) و ترکیب (ساکارز 20% و گلوکز 25%) و ترکیب (ساکارز 25% و گلوکز 20% ) در حالت استاتیک انجام گرفت. نسبت محلول اسمزی به میوه در 2 سطح 5 به 1 و 10 به 1 و توان دستگاه 300 و 400w انتخاب گردید. نتایج نشان داد، میزان حذف آب و جذب مواد جامد و کاهش وزن با افزایش غلظت و دما و زمان و افزایش توان ارتباط مستقیم دارد. محلول اسمزی (ساکارز 20% + گلوکز 25%) دارای بیشترین میزان دفع آب و از طرفی محلول اسمزی ساکارز 35% دارای کمترین میزان دفع آب بوده است. محلولهای اسمزی حاوی هر دو قند ساکارز و گلوکز دارای بیشترین میزانجذب قند محلولهای اسمزی ساکارزی دارای کمترین مقدار جذب مواد دجامد بودند. محلول اسمزی (ساکارز 20% + گلوکز 25%) دارای بیشترین میزان افت وزن و از طرفی محلول های اسمزی ساکارز 35% و گلوکز 35% دارای کمترین افت وزن بودند. همچنین نتایج نشان داد بکارگیری اولتراسوند میزان حذف آب و جذب جامد و افت وزن را نسبت به نمونه های بدون تیمار با مایکروویو افزایش می دهد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 24 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي تغييرات بافت پسته در طي فرايندهاي خشک کردن تحت pdf دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تغييرات بافت پسته در طي فرايندهاي خشک کردن تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تغييرات بافت پسته در طي فرايندهاي خشک کردن تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تغييرات بافت پسته در طي فرايندهاي خشک کردن تحت pdf :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین همایش ملی میان وعده های غذایی
تعداد صفحات: 1
نویسنده(ها):
الهه کمالی – دانشگاه شیراز، دانشکده کشاورزی، بخش علوم و صنایع غذایی
عسگر فرحناکی – دانشگاه شیراز، دانشکده کشاورزی، بخش علوم و صنایع غذایی

چکیده:
هدف: سالانه 350000 تن پسته در ایران تولید می شود و ایران به عنوان بزرگترینصادر کننده این محصول شناخته شده است. با توجه به رطوبت بالای این محصول در هنگامبرداشت (که موجب افزایش فساد پذیری آن می شود) فرآیند سریع، تأثیر مهمی بر کیفیتنهایی آن دارد و غالبا خشک کردن مهمترین فرآیندی است که قبل از نگهداری پسته صورت میگیرد. روش پژوهش: در این مطالعه تأثیر خشک کردن بر ویژگیهای بافتی پسته که عامل مهمی در پذیرش آن توسط مصرف کنندگان است با استفاده از دستگاه بافت سنج (و تطبیقمعادلات مناسب بر داده ها) مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج و بحث: کیفیت محصول نهایی تابع شرایط عملیات آماده سازی مانند خشک کردن است. به طور کلی خشک کردن می تواند موجب افزایش سفتی و تردی بافت به موازات کاهش رطوبت شود اما با افزایش دما و زمان این فرآیند ممکن است شاهد آسیب ساختاری و تغییرات غیر قابل بازگشت در بافت باشیم. نتیجه گیری کلی: با بهبود شرایط فرآیند خشک کردن می توان محصولی با ماندگاری بالا و حفظ ویژگی های مطلوب اولیه تولید کرد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله حذف‌ رنگ متيل اورانژ از آب‌هاي آلوده توسط گياه وتيور فعال‌شده با هيدروکلريک اسيد تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله حذف‌ رنگ متيل اورانژ از آب‌هاي آلوده توسط گياه وتيور فعال‌شده با هيدروکلريک اسيد تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله حذف‌ رنگ متيل اورانژ از آب‌هاي آلوده توسط گياه وتيور فعال‌شده با هيدروکلريک اسيد تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله حذف‌ رنگ متيل اورانژ از آب‌هاي آلوده توسط گياه وتيور فعال‌شده با هيدروکلريک اسيد تحت pdf :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: ششمین همایش ملی مهندسی محیط زیست
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
مریم حامی دیندار – دانشجوی دکتری دانشگاه زنجان
فرزانه اسلامی –
حسین سلطانی –
محمدرضا یافتیان –

چکیده:
در کار حاضر از هیدروکلریک اسید به‌منظور اصلاح شیمیایی ریشه گیاه وتیور در حذف رنگ متیل اورانژ (MO) از محلول‌های آبی استفاده شد. کارآیی ریشه وتیور خام (RVR) و ریشه وتیور فعال شده با هیدروکلریک اسید (TVR) در فرآیند حذف رنگ متیل اورانژ (MO) از محلول‌های آبی مقایسه گردید. آزمایش‌های ناپیوسته برای بررسی اثر غلظت اولیه رنگ (200-10 میلی‌گرم/لیتر)، pH محلول آبی (11-1)، زمان تماس (90-1دقیقه) و مقدار جاذب (5/0- 01/0 گرم) در فرآیند جذب انجام گرفت. داده‌های به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که ظرفیت جذب رنگ بر روی TVR نسبت به RVR از 71 به 111 میلی‌گرم رنگ بر گرم جاذب افزایش می‌یابد. در مطالعه‌ی ایزوترم‌های جذبی از مدل‌های جذب لانگمیر و فروندلیچ و تمکین استفاده شد. داده‌های جذب برای هر دو جاذب با مدل جذب لانگمیر مطابقت بهتری نشان می‌دهند. نتایج این مطالعه نشان داد که هیدروکلریک اسید در اصلاح شیمیایی سطح ریشه گیاه وتیور در حذف رنگ مناسب می‌باشد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله تبيين استانداردهاي ملي آلايندگي خودروهاي گاز طبيعي سوز در ايران تحت pdf دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تبيين استانداردهاي ملي آلايندگي خودروهاي گاز طبيعي سوز در ايران تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تبيين استانداردهاي ملي آلايندگي خودروهاي گاز طبيعي سوز در ايران تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تبيين استانداردهاي ملي آلايندگي خودروهاي گاز طبيعي سوز در ايران تحت pdf :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: نهمین کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک ایران

تعداد صفحات: 11

نویسنده(ها):

مجید شفیع پور مطلق – دکترای مهندسی مکانیک استادیار دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران
ابوالفضل علیدوست – کارشناس ارشد مهندسی محیط زیست
بیژن یگانه – دانشجوی دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست دانشکده عمران دانشگاه خو

چکیده:

با وجود روند در حال افزایش ورود خودروهایCNG سوزبه بازار مصرف ایران هنوز استانداردهای جداگانه ای برای آلایندگی های خودروهایCNG سوزوجود ندارد و خودروهایCNG تنها ملزم به رعایت استانداردهای آلایندگی خودروهای بنزینی می باشد.در این مقاله با بررسی انطباق پذیری آلایندگی خودروهای CNG سوز و بنزینی در چرخه رانندگی مناسب ایران مقادیر جدیدی برای استاندارد آلایندگی خودروهای CNG سوز پیشنهاد شده است.ابتدا از میان چرخه های موجود برای شهر تهران و ایران چرخه مناسب را اتخاب نموده و سپسبا استفاده از نتایج آزمون دینامومتر شاسی میزان آلاینده ها در و حالت بنزین و CNG سوز تعیین و مقایسه گردیده است.مدل روابط ریاضی بدست آمده نشان می دهد که برای خودروهایCNG سوز آلایندهCO60% کمتر آلایندهNOx نزدیک سه برابر آلاینده HC تقریبا یکسان نسبت به خودرو بنزینی می باشد.در انتها با استفاده از این مقادیر پیشنهادی برای استاندارد ملی آلایندگی خودرهایCNG سوز ارائه شده است.که حداقل در خصوص آلایندهCO حدود40% حداکثر مجاز خودروهای بنزین سوز می باشد


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله رابطه سبک فرزند پروري ادراک شده و با تحول مفهوم خود با ميانجي گري گرايش به مشاغل خاص در دانش آموزان دختر دبيرستاني شهرستان زرنديه تحت pdf دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله رابطه سبک فرزند پروري ادراک شده و با تحول مفهوم خود با ميانجي گري گرايش به مشاغل خاص در دانش آموزان دختر دبيرستاني شهرستان زرنديه تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله رابطه سبک فرزند پروري ادراک شده و با تحول مفهوم خود با ميانجي گري گرايش به مشاغل خاص در دانش آموزان دختر دبيرستاني شهرستان زرنديه تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله رابطه سبک فرزند پروري ادراک شده و با تحول مفهوم خود با ميانجي گري گرايش به مشاغل خاص در دانش آموزان دختر دبيرستاني شهرستان زرنديه تحت pdf :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین کنفرانس بین المللی روان شناسی و علوم رفتاری
تعداد صفحات: 15
نویسنده(ها):
نرجس وکیلی – کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی، گروه روانشناسی، دانشکده علوم انسانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه، ساوه، ایران
فاطمه شاطریان محمدی – استادیار دانشگاه آزاد اسلامی، گروه روانشناسی، دانشکده علوم انسانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه، ساوه، ایران
آزاده فرقدانی – استادیار دانشگاه آزاد اسلامی، گروه روانشناسی، دانشکده علوم انسانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه، ساوه، ایران

چکیده:
پژوهش حاضر به منظور بررسی رابطه سبک فرزند پروری ادراک شده بر تحول مفهوم خود با میانجی گری گرایش به مشاغل خاص در دانش آموزان دختر دبیرستانی انجام شد. جامعه آماری پژوهش حاضرشامل کلیه دانش آموزان دختر مشغول به تحصیل در سال 93-1392 در دوره متوسطه شهرستان زرندیه بود. روش نمونه گیری در این پژوهش از نوع خوشه ای چند مرحله ای می باشد که بر اساس جدول کرجسی و مورگان تعداد 280 نفر به عنوان نمونه انتخاب شدند. به منظور گردآوری اطلاعات از پرسش نامه های ادراک شیوه والدین (POPS)، رغبت سنج شغلی- تحصیلی هالند (SDS) و توصر از خودبک (BSCT) استفاده شد. برای تحلیل داده های پژوهش از روش های آماری ضریب همبستگی و تحلیل رگرسیون چند گانه استفاده شد. نتایج نشان داد که سبک فرزند پروری ادراک شده بر تحول مفهوم خود با میانجی گری گرایش به مشاغل خاص در دانش آموزان رابطه دارد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 24 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله توسعه توليد شبکه برق ايران به روش منحني تداوم بار معادل تحت pdf دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله توسعه توليد شبکه برق ايران به روش منحني تداوم بار معادل تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله توسعه توليد شبکه برق ايران به روش منحني تداوم بار معادل تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله توسعه توليد شبکه برق ايران به روش منحني تداوم بار معادل تحت pdf :

سال انتشار: 1386

محل انتشار: پانزدهیمن کنفرانس مهندسی برق ایران

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

مجید علومی بایگی دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشکده برق، گروه قدرت
عبدالعظیم یاقوتی – دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشکده برق، گروه قدرت
جواد امیرفخریان – دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشکده برق، گروه قدرت

چکیده:

در این مقاله توسعه تولید و انتقال شبکه ایران به روش منحنی های تداوم بارمعادل بررسی می گردد. برای این منظور منحنی تداوم بار معادل کل کشور و هر یک از منابع شانزده گانه برای سال 84 و 89 با در نظر گرفتن نرخ خروج اضطراری ژنراتورها محاسبه می شود. سپس احتمال از دست دادن بار، انرژی تامین نشده مورد انتظار، و کمبود ظرفیت برای کل کشور و هر یک از مناطق شانزده گانه تعیین می گردد. در انتها توسعه تولید و انتقال شبکه با توجه به کمبود ظرفیت مناطق بررسی می شود.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 24 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله اقتصاد دريا صنايع دريائي و رقابت جهاني تحت pdf دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اقتصاد دريا صنايع دريائي و رقابت جهاني تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اقتصاد دريا صنايع دريائي و رقابت جهاني تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اقتصاد دريا صنايع دريائي و رقابت جهاني تحت pdf :

سال انتشار: 1386

محل انتشار: نهمین همایش ملی صنایع دریایی ایران

تعداد صفحات: 12

نویسنده(ها):

حسن سوری – کارشناس ارشد 1 ، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

چکیده:

وابستگی جداناپذیر اقتصاد جهانی از اقتصاد دریا و عجین شدن اقتصاد دریا با زندگی امروز بشر نشان از اهمیت صنعت دریانوردی و اقتصاد ناشی از این صنعت است .
ارتباط تنگاتنگ جوامع بشری و رویکرد آنها به اقتصاد دریا بعنوان مقوله ای جداناپذیر از زندگی جوامع انسانی نمایان شده است .
بعنوان نگارنده این سطور سعی و اهتمام داشتم تا با نگاهی به اهمیت دریا در زندگی امروز و اقتصاد زاییده از این پدیده الهی و اثرات آن بر پیشرفت های جهان امروز و تاثیر آن در برآورد نیازهای جوامع بشری را بیان کنیم . درنهایت نتیجه گیرییم این بود : تا گرایش اقتصاد جهانی و وابستگی آن به دریا را همانگونه که این ارتباط شکل گرفته است در این نوشتار به هم پیوند دهم . باشد تا با بیان واقعیات در این سطور بتوانم بر اهمیت اقتصاد دریا در زندگی ما ایرانیان نیز آنطور که شایسته این کشور بزرگ است صحه بگذاریم .


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله يک پروتکل توزيع شده براي چندپخشي متحرک در شبکه هاي بي سيم حسگر تحت pdf دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله يک پروتکل توزيع شده براي چندپخشي متحرک در شبکه هاي بي سيم حسگر تحت pdf کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله يک پروتکل توزيع شده براي چندپخشي متحرک در شبکه هاي بي سيم حسگر تحت pdf ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله يک پروتکل توزيع شده براي چندپخشي متحرک در شبکه هاي بي سيم حسگر تحت pdf :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: اولین کنفرانس ملی مهندسی نرم افزار ایران

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

پریسا رحمانی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس
مهدی دادبخش – دانشگاه جامع علمی کاربردی داده پردازی
سولماز قیصری – دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

چکیده:

چند پخشی متحرک یک الگوی جدید از چند پخشی است و برای حمایت از برنامه هایی به کار می رود که نیازمند ارسال یک پیغام به مکان مناسب و در زمان مناسب می باشند.ترکیب متحرک بودن شئ و حالت فضایی شبکه محدودیت فضایی و زمانی را برای پروتکل های ارتباطی ایجاد کرده است . در این مقاله یک پروتکل توزیع شده برای حل مسئله چندپخشی متحرک ارائه شده است. در این پروتکل از یک ناحیه ارسال استفاده می کنیم که با سرعت ثابت و فاصله معین در مقابل ناحیه تحویل حرکت می کند. ناحیه ارسال در ابتدا هم اندازه با ناحیه تحویل در نظر گرفته می شود اما در صورت تشخیص وجود گو دال در شبکه اندازه آن به نحوی رشد می کند که برای عبور پیغام از گودال مناسب باشد. برای شبیه سازی پروتکل پیشنهاد داده شده از گلوموسیم استفاده کرده ایم. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که پروتکل جدید در مقایسه با پروتکل های پیشین تعداد گره های درگیر، تعداد پیغام های ردوبدل شده و میانگین زمان سکون را کاهش می دهد در نتیجه کمتر موجب اتلاف انرژی گرانبهای حسگرها می شود


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,